Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przejscie na VDSL


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

Witam ,zamówiłem Orange Love do 80 Mb/s ,dotychczas miałem do 20 Mb/s i chciałbym zapytać na czym polega instalacja ponieważ mają przyjechać technicy. Posiadam telefon VoIP ,telewizję IPTV , Funbox 2.0 oraz Sagemcom UHD 88 .Jeżeli po tym montażu okaże się ,że ta prędkość jest możliwa czy będę musiał wymieniać router i dekoder?

 

38 ODPOW. 38

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejscie na VDSL

Zwykle instalacja polega na dodaniu splitera vdsl przed funboxem.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

Ok a co mogą jeszcze  coś robić oprócz  instalacji tego splitera? Mówisz że zwykle  tak jest czyli wnioskuję że nie zawsze .


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejscie na VDSL

Bo jak pracowałem kiedyś na "słuchawce" to się nasłuchałem wielu perypetii i nie chcę Cię straszyć 😉 a po rodzinie i znajomych na miejscu to nie było nic niestandardowego. Ew czasem wymiana sprzętu ale sprzęty co masz mogą działać i przy VDSL.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

To jeszcze chciałbym Cię zapytać o to czy technicy mogą np wymieniać kabel od przyłącza na zewnątrz domu tzn od tej puszki na mojej elewacji do gniazdka  na ścianie w pokoju? Może to głupie pytanie ale chciałbym wiedzieć czy takie coś może mieć miejsce.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejscie na VDSL

To już zależy od technika, ale to zależy od tego czy będą mieli taki kabel, jaka to długość, czy jest łatwy dostęp do wymiany. Ale może nie być takiej możliwości bo to nie jest zwykle robione.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Przejscie na VDSL

Ok dziękuję za poświęcony czas  na moje dziwne pytania Emotikon: Bardzo szczęśliwy Pozdrawiam.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Przejscie na VDSL


@Piotrekk85napisał(-a)
Zwykle instalacja polega na dodaniu splitera vdsl przed funboxem.

Splittera nie instalują jak ktoś ma VOIP'a.. 🙂

 

Pewnie tylko podłaczą kartę VDSL na centrali i prędkość wzrośnie, technik sprawdzi speedtest i tyle. Jak będzie się mieścić w widełkach 20-80Mb/s, to tyle z "instalacji VDSL'a:.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przejscie na VDSL

To zależy. Chyba ciągle to jest wymagane ale w praniu bywa różnie.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Przejscie na VDSL

@bruno  Największy problem to gniazdka. Jak masz jedno, to sprawy nie ma. Jeżeli dostarczają nowy router, to podłączają nowy. Jeżeli bez sprzętu, to zostaje to co jest. Funbox 2.0 obsługuje VDSL.

Gorzej, jak masz kilka gniazdek podłączonych równolegle. Wtedy technik musi wszystkie odłączyć, a zostawić jedno do którego będzie podłączony router. 

Przy rozbudowanych instalacjach  (gdy nie ma więcej par w kablu instalacyjnym) robi się problem, ale to bardzo indywidualna kwestia.