Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

Witam.

 

Orange dzwoni ostatnio w sprawie przedłużenia umowy, sprawa ma się tak.
U Orange mam internet Neo (do 10 Mb/s, podobno więcej u mnie nie wycisną) i telefon domowy.
2 lata temu oferta była bardzo atrakcyjna, dostałem w bonusie tablet i modem-router na kartę sim (jakaś dodatkowa usługa).
W tym roku na siłę wciskany mi jest jakiś router orange funbox 3.0 chyba i pan z drugiej strony słuchawki mówi mi że nie ma już opcji posiadania telefonu stacjonarnego w technologi analogowej ponieważ Orange przechodzi na VoIP.

Chciałem się dowiedzieć czy przedłużenie będzie się wiązało z bezwarunkowym przejściem na VoIP a jedyny fant jaki Orange potrafi zaproponować to ich router (Kupiłem router w ubiegłym tygodniu TpLink VR600).

Szczerze jakoś mnie nie ujęła oferta przedłużenia orange w tym roku.

Z góry dziękuję za rozwianie moich niepewności, Pozdrawiam.

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

A dostałeś jakiś list polecony lub mail związany z likwidacją linii analogowej w Twojej okolicy?

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

No właśnie, to co piszesz @__ wygląda dziwnie... skoro aktualne rozwiązanie funkcjonuje, to to co jest Ci przekazywane wygląda na praktykę przekonywania klienta "na siłę"... co do dostępnej u Ciebie prędkości internetu "w kablu" pewnie praktycznie nie da się uzyskać większej, bo być może mieszkasz zbyt daleko od centrali, albo braku portów żeby udostępnić Ci VDSL...

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

Skoro ci proponują FunBox 3 to czy przypadkiem nie jesteś w zasięgu światłowodu ? ponieważ ten router jest tylko do światłowodu a nie ADSL/VDSL


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

Lokalnie Orange testuje rezygnację z analogu. Choć przez telefon nie trzeba się godzić póki nie ma "pism". Na pewno migracja na voip może pozwala zachować niższą cenę, bo sam internet jest o 20zł jeśli by chcieć przedłużać na pełne 2 lata. Więc cenowo rewelacji nie ma. Ew. można skorzystać z APU (o ile było na ostatnim aneksie) i skorzystać z automatycznego przedłużenia (na telefon jest na taki sam jak pierwotna umowa, na internet to 6 miesięcy).

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

Czyli testują wytrzymałość nerwową klienta? To coś jak mobbing, albo gorzej...

Na mnie wywierali presje przez 3-4 lata, żeby zrezygnować z analoga, najpierw poprzez przejście do FunPack a potem do Love. Ale nigdy nie było straszenia, że likwidują...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

A co było z klientami co mieli WLR i BSA w dawnym PTK?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 34
  • 25
  • 1

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

Te oferty poprzechodziły na czas nieokreślony z zachowaniem cen z ostatniej promocji. Próbowałem jakiś czas temu znajomej Orange Stacjonarny (WLR) migrować do Orange strefy (SIM) tak jak to jest proponowane przez DUK dla rezygnujących z analogu ale w tym przypadku było to niemożliwe. Jedyna opcja aby zachować numer to ponowne przeniesienie do analogu albo próba konwersji na VoIP. Nie zależało nam aż tak na numerze więc do wyłączyliśmy zwykłym wypowiedzeniem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przedłużenie umowy Neostrada + telefon domowy analogowy

Ale już ich nie ma. Telefon był o wiele tańszy niz obecnie. Jeśli ktoś tylko odbierał było taniej.