Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciężony węzeł marna rekompensata


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Dzięki bardzo za tabelę. Miałem 10Mb, bo wcześniej czasem zrywało połączenie przy 20. Ale, że cenowo to to samo to wziąłem znów 20MB no i śmigało, fakt, że realnie to 2Mb download. Ostatnio ta awaria spowodowała spadek do 100Kb/s 😞


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Przeciężony węzeł marna rekompensata


armbi napisał(-a):

Zaraz to jaki jest maksymalny download przy opcji 20Mb? Niestety tepsa to na moim terenie monopolista. Myślałem o mobilnym, ale tam są te pakiety ograniczone, a ja trochę ściągam.


No błagam… Skoro w nazwie jest "20Mb", to na logikę maksymalny download to 20 Mb, czyż nie? Nieuczciwość operatora (albo działającego w jego imieniu sprzedawcy) polega na tym, że sprzdaje Ci opcję "20 Mb" wiedząc, że linia obsługuje max. 10 Mb.

 

W tabeli, którą Ci wstawił Piotrekk85 masz podane: dla opcji "20Mb" prędkość "zwykle dostępna" do 70% maksymalnej (czyli ok. 14 Mb), prędkość MINIMALNA (czyli teoretycznie, u licha, GWARANTOWANA) do ok. 10 Mb.

 

A Ty masz na co dzień 2 Mb. Co jest po prostu grandą.

 

Co do mobilnego:

 

1. "Ograniczone pakiety" to problem w zależności od tego, jak używasz sieci. Sprawdź jakims programem (jest tego w sieci po kokardy), ile transferu realnie - średnio - zużywasz miesięcznie. Może się okazać, że za te same 60 zł dostaniesz taki pakiet, że starczy Ci z dużą górką - tylko do tego trzeba przejrzeć oferty różnych operatorów i je porównać.

 

2. Coraz cześciej u operatorów komórkowych można dostać opcje bez limitu, a jedynie z ograniczeniem prędkości - np. masz limit 20 GB z normalną prędkością LTE, a potem - jeśli przekroczysz - to spada szybkość.

 

Potwórzę - jasne, że lepiej mieć kabel, ale jeśli na Twoim kablu warunki są takie, jakie są, a operator nic z tym nie robi, to chyba lepiej mieć LTE które działa, niż kabel, który nie bardzo działa…


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Nie no chwila. Poczytałem trochę i jest taki wzór: 1 Bajt = 8 bitów, 1 MB =  8 Mb i oferta orange to jest celowy zabieg gdzie podają prędkość do 20 Mb/s, zatem pobór właściwy jest w tym przypadku 2,5 MB/s co przy moich +/- 2 MB daje 80% dostarczanej opcji. Więc wszystko było ok.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Wcześniej pisałeś że masz 2Mb a teraz 2MB. Więc może zrób jakiś speedtest i daj screen.
Anonim

Nie dotyczy

Przeciężony węzeł marna rekompensata


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Ja już się pogubiłem.

 

W pierwszym wpisie napisałeś, że masz opcję 20Mb, linia obsługuje 10Mb, a u Ciebie chodziło 2 Mb.

 

Teraz piszesz, że nie 2 Mb, tylko 2 MB.

 

Czy jesteś tego pewien? Wszystkie programy do mierzenia prędkości podają wartości w Mb/s, a nie w MB/s. W załączniku podaję przykładowy wynik pomiaru szybkości mojego łącza ze speedtest.net (tyle, że ja mam już światłowód, więc też prędkości są odpowiednie). I wszystkie podane są w Mb/s.

 

Poza tym - gdyby nawet pomiar Twojego łącza pokazywał 2 MB/s, to (szybko sprawdziłem, sam nie obliczam) w przeliczeniu daje to 8 Mb/s. Czyli dalej mniej, niż podana w tabeli prędkość MINIMALNA dla opcji 20 Mb/s.


Zrzut ekranu 2017-06-28 o 20.20.35.png

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Przepraszam, pomyliłem jednostki, w sumie nawet nie rozróżniałem bitów od bajtów. Teraz sobie to przyswoiłem. Zatem podsumowując: mam opcje do 20 Mb/s, kiedy ściągam plik pozwala mi to osiągać max. 2 MB/s. Tak to jest.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

"Czy jesteś tego pewien? Wszystkie programy do mierzenia prędkości podają wartości w Mb/s, a nie w MB/s. W załączniku podaję przykładowy wynik pomiaru szybkości mojego łącza ze speedtest.net (tyle, że ja mam już światłowód, więc też prędkości są odpowiednie). I wszystkie podane są w Mb/s."

 

Sprawdzam szybkośc internetu i wynik podaje mi w Mb/s - zgadza się.

 

Pobieram plik wyświetla wtedy mi prędkość w MB/s.

 

Wszystko to zgadza sie z obliczeniami, które wcześniej podałem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Patrzysz na prędkość z poziomu przeglądarki, a inaczej na speedtestach.
Jak ktoś potrzebuje pomocy http://www.convertworld.com/pl/pasmo-przenoszenia/bajt-na-sekunde.html

2MB/s to 16 Mb/s więc to całkwiem dobry wynik jak NEO do 20 Mb/s.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 2
  • 0

Przeciężony węzeł marna rekompensata

Dokładnie tak.

 

Z drugiej strony poczytałem o mobilnym, też to kolorowo nie wygląda. Ludzie piszą o słabych transferach za dnia i w weekendy...