Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Masakra. Pewnie znowu zatrudnili trochę studentów po filologii angielskiej którzy mają zerowe pojęcie o sprawach technicznych.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

@marder trzeba wyczuć po rozmowie z konsultantem. Jak kiepski, to szkoda czasu i nerwów. Lepiej poprosić o przepłacenie rozmowy do innego konsultanta. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Dobra mały update jeśli chodzi o to... Jak napisał jeden z was wcześniej... Wczoraj na spacerze zauważyłem, że prawie na każdym słupie jest montowana skrzynka z okablowaniem światłowodowym od firmy NEXERA... Po sprawdzeniu informacji z internetu o tej firmie zadzwoniłem do Orange... Uwaga: Konsultant nie ma ŻADNYCH informacji o tym, by na moim osiedlu w mojej miejscowości montowali lub miał być w najbliższym czasie światłowód...


A sprawa z internetem.. Z samego rana w niedzielę miałem chwilowy brak prądu związanym z śmiercią baterii w UPS i przez to (nie wiem jakim cudem) funbox cofnął się do ustawień fabrycznych... Po krótkiej rozmowie z konsultantem o zresetowanie loginu, udało mi się przywrócić modem do sieci... Co ciekawe... packet lossy pojawiają się sporadycznie (chyba, że odpalę Wojnę Lądową w Call of Duty Modern Warfare - to wtedy pakiety lecą nawet do 120%), a lagów prawie nie ma... 

Chociaż wolałbym się na światłowód już przenieść...

 

________

* Wpis edytowany - moderator Kinga


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)


@Coffeynapisał(-a)

Dobra mały update jeśli chodzi o to... Jak napisał jeden z was wcześniej... Wczoraj na spacerze zauważyłem, że prawie na każdym słupie jest montowana skrzynka z okablowaniem światłowodowym od firmy NEXERA... Po sprawdzeniu informacji z internetu o tej firmie zadzwoniłem do Orange... Uwaga: Konsultant nie ma ŻADNYCH informacji o tym, by na moim osiedlu w mojej miejscowości montowali lub miał być w najbliższym czasie światłowód...

 


Niestety tak to funkcjonuje. O takich rzeczach wiedzą ludzie do których zwykły klient nie ma dostępu. Pani czy Pan w salonie czy na infolinii dowie się dopiero wówczas jak inwestycja zostanie zakończona, odebrana i przekazana do Pionu Sprzedaży. A to może potrwać... Chyba że Nexera buduje to dla innego operatora niż Orange. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

@marder @Coffey NEXERA jest operatorem hurtowym, dostała dofinansowanie na regiony POPC, akurat Orange z NEXERĄ ma podpisaną umowę na wszystkie regiony które dostała NEXERA z POPC: https://biuroprasowe.orange.pl/informacje-prasowe/orange-rozpoczyna-wspolprace-z-nexera-superszybki-...

Konsultanci będą dopiero wiedzieć kiedy NEXERA odda do użytku światłowód


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Aha, czyli tak jak pisałem. @Coffey musisz spokojnie czekać aż budowa się zakończy i Twoja ulica będzie "widoczna" w salonach Orange.