Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Zauważyłem, że od ponad tygodnia w godzinach 12-13:30 i 24-03 prędkość internetu znacząco spada do tego poziomu iż speedtest pokazuje ok. 800-2500 pingu... Ponadto w późniejszych godzinach odczuwalne są potężne utraty pakietów danych (packet loss) na poziomie 10-20%, co przy ofercie i cenie za internet jest niedopuszczalne... 

Przy takich przeciążeniach nie daje się praktycznie nic zrobić w internecie, a takie utraty danych powodują, iż często cokolwiek jest wykonywane, rezultat jest opóźniony... 

Lokalizacja Frombork, woj. Warmińsko-Mazurskie, internet stacjonarny do 20Mb/s (rzekomo miał być światłowód dociągnięty równocześnie z wykonywaniem remontu drogi 503/504 ale jak widać Orange lubi robić klientów w konia, Livebox 2.0 (niedawno wymieniany - mielismy dostać 3.0 ale potem konsultant stwierdził, że nam się nie należy)...

 


Pod spodem wrzuciłem screen z speedtestSPeedtest.JPG

15 ODPOW. 15

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6849
  • 189

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

@Coffey skontaktuj ze z BOK i popros niech sprawdza Ci lacze. Zresetuja Ci ustawienia i powinno pomoc


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18194
  • 51956
  • 699

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

@Coffey możesz wrzucić screena z parametrami synchronizacji linii?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Jak uda mi się znaleźć hasło do ustawień liveboxa to wtedy wrzucę, bo nie wiem kto genialnie zmienił hasło i nie zapisał nigdzie i teraz szukam po całej chałupie (a resetować liveboxa nie będę bo od gwizdka ustawiania potem będzie)

Edit:
Dobra znalazłem... O to chodzi?O to chodzi.JPG


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6849
  • 189

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Wyglada wszystko ok. Nie ma zadnych bledow


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 18194
  • 51956
  • 699

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

@Coffey parametry w porządku, brak błędów. Synchronizacja 20 Mbit/s. Zgłoszenie na infolinii lub na czacie i sprawdzenie centrali. U Ciebie nic więcej nie widać, co by przeszkadzało w działaniu internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Tjaaa... Według konsultanta to wina wyłącznie modemu... Genialne... W życiu bym się nie domyślił... 
Będę kombinować dalej...

Co ciekawe według Orange w czasie tych przeciążeń to nie jest ich problem, bo w tych godzinach robią reset centrali... Tylko kurde czemu reset trwa od półtorej do trzech godzin?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1265
  • 3015
  • 31

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)


@Coffeynapisał(-a)

Lokalizacja Frombork, woj. Warmińsko-Mazurskie, internet stacjonarny do 20Mb/s (rzekomo miał być światłowód dociągnięty równocześnie z wykonywaniem remontu drogi 503/504 ale jak widać Orange lubi robić klientów w konia,


We Fromborku ruszył tydzień temu ftth ale narazie naosiedlu słonecznym.

U Ciebie nexera kładzie sieć A nie orange.

Też zawsze możesz zgłosić się do malborskie swiatlowody. Oni też już od tamtego roku mają sieć we Fromborku. 😁😁😁 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Hehe, reset centrali. Poważnie tak Ci konsultant powiedział ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Przeciążony internet (zamulona Neostrada)

Niestety tak... I co gorsza, żadne z rozwiązań które oferował nie są dobre... Nowy modem wymieniony jakieś 2 miesiące temu, a ten twierdzi, że trzeba by było wymienić... Już widzę ten rachunek za nowy modem...