Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Niestety nie. Ale tak naprawdę, co go interesuje,że gość nie może otworzyć jego strony z takiego IP, a z innego już może. Napisze mi, że to problem mojego ISP. Ja bym tak odpowiedział radząc zwrócić się do dostawcy internetu czyli Orange. Już to nawet zrobiłem , ale mój ISP mnie olewa, jego cybertarcza również.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Dla mnie wizyta technika jest zbędna, nie wiem przy z DGT są wysyłane logi do systemów Orange, ale kiedyś standardowo powinna być prośba o podłączenie Liveboxa lub funboxa, ścigało się logi i trafiały do analizy. Chyba że teraz na technice podstawowej (doradcom rozmawiającymi z klientami) zabrano dostęp do takich danych.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1049
  • 73

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

To co napiszę poniżej, powinno być traktowane jako opinia, a nie stwierdzenie faktu.

 

Rozmawiałem z kolegami z infolinii zajmującymi się usługami stacjonarnymi. Technik w tej sprawie raczej nie wiele zadziała. Adresu IP z innej puli tutaj też nikt nie przydzieli. Ta strona działa, sprawdzałem ze strony Światłowodu działającego w pracy, czy VDSL i Internetu Mobilnego. Także my jako operator umożliwiamy i nie blokujemy tego adresu. Rozwiązaniem byłoby zapewne IPv6. Nie masz routera od Orange? Masz jakieś inne rozwiązanie niż Światłowód doprowadzony do domu? Do tego ewentualnie jakiś VPN.

 

Zastanawiam się jak duża jest szansa, że ktoś inny coś napsocił, iż administrator zablokował pewną pulę. Ponieważ ciężko sądzić, że to coś innego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@Wojcieszkowybacz, ale to co proponujesz to obejście problemu , a nie jego rozwiązanie. Powiem CI jak było: z adresu 79.184.xxx.xx ktoś próbował zrobić niedozwolone rzeczy ( czytaj: włamać się na stronę, przejąć zarządzanie serwerem lub inne rzeczy pewnie będące przestępstwem lub będące bardzo bliskie tego określenia). Poinformowano o tym fakcie DT ,aby zablokować tego typu ataki na stronę www.mindfactory.de. Niemiecki ISP chcąc chronić klienta przed atakami i wiedząc,ze z tej adresacji korzystają klienci Orange ( najczęściej Neostrady) korzystających z dynamicznego przydzielania adresów IP, nie mogąc zablokować pojedynczego adresu, zablokował możliwość korzystania ze strony www.mindfactory.de dla całej podsieci adresacji 79.184.xxx.xx. Nie bardzo wierzę, że DT o takim fakcie nie poinformował ISP korzystającego z tej adresacji. To tyle. Mam prośbę o pomoc: mam FB2, ale korzystam z voipa nie Orangowego. Czy FB2 pozwala korzystać z VoIP innego operatora?


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1049
  • 73

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech


@Kierus57napisał(-a)

Mam prośbę o pomoc: mam FB2, ale korzystam z voipa nie Orangowego. Czy FB2 pozwala korzystać z VoIP innego operatora?


Nie. Natomiast można z bramki VOIP skorzystać.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@Kierus57Czy technicy odwiedzili cię celem sprawdzenia, że nie działa ta strona a może porada @Wojcieszko rozwiązała twój problem a straciłeś możliwość korzystania z innych stron ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@AnonimNiestety, żadnego telefonu ze strony Orange nie było. Techników również. Przyszło tylko pismo z biura pocztowego ze Skierniewic, że do 23 sierpnia otrzymam odpowiedz. Na facebooku już drugi raz proszą o cierpliwość. W związku z tym, ze żaden specjalista Orange nie bierze udziału w dyskusji- nie chce zabrać głosu, to może napiszę o tym problemie po francusku. Nie mam nic do stracenia. Może jak moderatorzy przekażą problem francuskim kolegom-zwierzchnikom opisany w ich rodzimym języku to będzie reakcja. Swoja drogą. żeby na forum firmowanym przez Orange nie było żadnego specjalisty z firmy to żenada. A może trzeba ten temat poruszyć w temacie Pogaduchy,który jest jednym z najbardziej popularnym tematem tego forum i tam moderatorzy z Orange są bardzo aktywni.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Każda firma na swoim forum ustala pewna zasady bądź reguły (a formalnie przybierają formę regulaminu). I tutaj w odróżnieniu od innych forum nie ma wsparcia pracowników Orange w sprawach związanych z indywidualnymi sprawami klientów (czy to dobre, czy złe - sam mam mieszane odczucia).
Jeśli szukasz wsparcia, poproś o kontakt z dyżurującym kierownikiem sekcji na infolinii, można napisać do Rzecznika Klienta czy do biura prasowego. Tu sprawa nie jest jednoznaczna, na pewno jest też skomplikowana dlatego tyle trwa jej realizacja.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@Piotrekk85jak chcesz ,żeby funkcjonowało forum Orange bez wsparcia merytorycznego ludzi z tej firmy? To nie jest forum Słodowego :" Zrób to sam".


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32451
  • 36870
  • 1371

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Jakoś funkcjonuje. Poza tym nie każda sprawa wymaga od razu interwencji z samej góry. W wielu sprawach jest wsparcie - tylko tych nie dotyczących danych osobowych czy objętych tajemnicą telekomunikacyjną. Jesteś tu już sporo czasu, jak oczekujesz odpowiedzi od kogoś z Zespołu Nasz Orange - wystarczy daną osobę otagować lub napisać na priv.

 

PS. Poza tym jesteś z Wawy. Podobno w salonie w Miasteczku Orange pomagają w trudniejszych sprawach. Ale to takie legendy...