Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Witam

Posiadam Orange Światłowód 600Mb/s Funbox 6.0 . Niestety w godzinach wieczornych codziennie występują dosyć wysokie pingi jak na ten rodzaj usługi. Miałem poprzednio 300Mb/s Funbox 3.0 i takie problemy nie występowały. Na początku gdy zadzwoniłem do Orange kazali mi wymienić router i to uczyniłem jednak nie rozwiązało to problemu. Jak mam rozwiązać ten problem? Powrócić do starej usługi czy zmienić operatora? Niestety dla mnie PING jest ważniejszy niż prędkość, a Orange nie próbuje wogóle rozwiązać tego problemu od 3 tygodni. Czytałem stare posty i mówiono że to winna jakiś tanich tras, obciążenia serwerów i ogólnie oszczędzania na infrastrukturze. Czy nadal od tego czasu nic się nie zmieniło? Ktoś może mi poradzi co mam zrobić? Dołączam wyniki z programu pro speed test certyfikowany1.png2.png3.png

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Kup vpn. Dla Orange ping nie jest parametrem gwarantowanym.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Czyli można powiedzieć że oszukują klienta, pisząc takie rzeczy na oficjalnej stronie czy jednak nie?Zrzut ekranu 2021-03-07 124206.pngZrzut ekranu 2021-03-07 124326.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Do umowy powinieneś dostać taki dokument https://orange.binaries.pl/bw//20155/0/39337/e25c3d31-2f5d-4242-a352-02e9d66784c5.pdf

Radzę się z nim zapoznać.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Przejrzałem umowę i takiej części umowy nie dostałem.Według mnie nie pokazanie oraz nadużycie w tych screenach jest dosyć znaczące. Mogę przykład podać starej reklamy PLUS i chyba Polsatu gdzie reklamowali "Internet LTE bez limitu". I oferowanie takiej usługi która ma takie problemy jest skandaliczne.A nie ja mam "kombinować" kupować coś co teoretycznie to powinno być zapewnione. Nawet sam diagnosta mówił że niby PING może skakać maks 10% a nie 300% lub więcej


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Rozumiem że sieć może być przeciążona, ale z 14ms i podskoczyć do 70 ms na serwerach w PL to lekka przesada. Nie czepiał bym się gdyby było 30 35 lub ciut więcej, ale to potrafi nawet do 100ms skoczyć 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Poczytaj forum. Ja radzę vpn, inni zmienianie IP na magiczne pule. Możesz podejść do tematu formalnie i złożyć reklamację czy potem pisać do UKE. Jako dużych zmian nie ma.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 11
  • 0

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Mam nadzieję że jakoś uda się dojść do porozumienia z nimi. Byłem zadowolony z 300 Mb/s i było normalnie . Rozwiązania z VPN może i pomogą , ale co z użytkownikami którzy nie mają smykałki komputerowej a mają podobne problemy a Orange nie próbuje rozwiązać tego problemu.Na razie poczekam co zrobią z tym problemem chodź już trochę czekam ;D. A może ktoś się odezwie z podobnym problem i uświadomi Orange że trzeba zainwestować w infrastrukturę oraz polepszyć jakość usług


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Wątek gry online zaprasza do lektury.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z wysokim PING w godzinach wieczornych

Tak czytam ten wątek i o ile opóźnienia są jakie są (przeciążenia sieci, trasy, itp, itd) to co miała na to poradzić wymiana routera, który jak mniemam nie był uszkodzony - tego już za bardzo nie rozumiem 🤔