Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z utratą pakietów


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13552
  • 55379
  • 662

Problem z utratą pakietów

@marez_01czyli łącze po miedzi. Jakie parametry linii wskazuje modem w menu, w zakładce DSL?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Jak dokładnie to znajdę, bo jestem na 192.168.1.1 ale nigdzie nie znajduje zakładki DSL


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Okej, chyba o to Ci chodziło? Mam nadziej ze nic tu nie leakuje, ale chyba nie


obraz_2024-07-25_153654097.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13552
  • 55379
  • 662

Problem z utratą pakietów

@marez_01Usługa do 10Mb/sek. Niepokoją mnie te błędy na łączu. Jak na 1 dzień.....

Zaobserwuj czy wzrastają w trakcie skoków ping-u.Zapisz co mniej więcej 2-3 godziny ich przyrost i relację do tego ostatniego


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Tak, usługa jest do 10 mb/s i naprawdę nie wymagam od niej dużo, te 60 pingu w grach mi odpowiada, ale jak jest ciągłe 60 a nie, że muszę się modlić, żeby dobrze wyrzuciło internet i coś się w końcu przestawiło na 60... 
Okej jak będę grał, postaram się zrobić screeny i jesli się naprawi internet to też screeny jak to wygląda gdy ping jest normalny, bo tak jak mówie czasami mam stałe
50/60 pingu w zależności od serwera, a czasami na tych samych serwerach mam 80/90 w zależności też od lokacji, tylko, że mmiędzy 60/90 jest spora róznica jesli chodzi o grę przynajmniej dla mnie


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5757
  • 23324
  • 197

Problem z utratą pakietów

@marez_01 

A w domu wszystko z kablami jest OK? Jakieś gryzonie czegoś nie uszkodziły? Gniazdko telefoniczne jest w porządku? Nie ma jakichś rozgałęzień linii? Czy jest do linii podłączony także telefon POTS? Jeśli tak, to czy jest rozdzielacz z filtrem? Kabelek od gniazdka do modemu: nie jest czasem luźny, jaki typ, jaki długi i dlaczego nie może być krótszy?

Generalnie rozumiem że od ADSL nie oczekujesz wiele, ale obawiam się że i tak oczekujesz za dużo. Do grania się to za bardzo nie nadaje, a będzie tylko gorzej bo raz że od łączy miedzianych się odchodzi, a dwa że gry coraz bardziej wymagające. Przy ADSL problematyczny jest ten niski upload, a z tym nic nie zrobisz (bo linia zapina ci się praktycznie na maksimum możliwości). Pewnie, gdyby było stabilnie to na pewno byłoby lepiej, ale gdyby babcia miała wąsy... no wiesz.

No cóż, może te błędy wskazują na jakieś uszkodzenie linii z którym coś można zrobić, powodzenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Wiesz, co wątpię, żeby to była wina kabli, bo dziwne by było, że np. przez 3 tygodnie jest wszystko okej, ping śmiga 50/60 normalnie tak jak powinno być, potem 00:15 godzina wyrzuca internet i jest ping 90 z skokami dziwnymi do 150 nawet i z lossem, nastepnego dnia godzina 00:15, wyrzuca i internet się naprawia jest znowu 50/60 pingu, następnego dnia wyrzuca, internet znowu 90 pingu. Uważam, że stałe 60 pingu w grze CS:GO to wcale nie jest dużo, skoro od kilku lat tyle mam, a to, że od ostatnich wakacji zaczynają się dziać cyrki i wyrzucanie internetu o dzwnych porach (Zawsze jest to godzina 00:15) i nagle on działa gorzej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

Hmm, mineło 5 godzin, żadnych nowych błędów. Prawdopodobnie pojawiają się dopiero jak trzeba mnie połączyć z serwerami w grach które znajdują się w Niemczech/Holandii albo Francji zazwyczaj.
Dodam tylko, że nie, nie jest to wina tego, jak daleko są serwery i nie zależy to od serwerów, bo gdy internet
"ustawi się" dobrze to na tych wszystkich serwerach nigdy nie mam więcej niż 60 pingu a tymbardziej lossa


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 32
  • 0

Problem z utratą pakietów

A i jeszcze przypomniała mi się pewna rzecz, czy podczas tych wyłączeń o 00:15, może mi się w jakiś sposób przez coś zmieniać rooting? Bo kiedyś czytałem i dużo graczy mówiło, że właśnie Orange ma dziwne rootingi na takie serwery, więc być może jest to tego wina, że gdy wyrzuci mi ten internet o 00:15 w jakiś sposób zmienia się rooting i jest on o wiele gorszy niż poprzednie?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5757
  • 23324
  • 197

Problem z utratą pakietów

@marez_01 

Wybacz, ale te teorie spiskowe nigdzie cię nie doprowadzą.

Sprawdź te kable, co ci szkodzi? Interferencja może się pojawić w dowolnym czasie. A błędy na linii są między twoim modemem a centralą, a nie za granicami.