Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z szybkością pobierania plików


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 89
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

u mnie na łączu 600/100 mam max 5-7mb/s i to nie zeleżnie z jakiego źródła pobieram czy z tych testowych czy z łączy gigabitowych nieobciążonych.Do tej pory zdjęcia które odbierałem z szybkością ok 40mb/s teraz mam 1-2mb/s. Goggledrive działało max 40mb/s teraz idzie ledwo 1MB
Ja również z Warszawy dokładnie z Ursynowa/Wilanowa


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xx Czy czasem przy okazji nie zmieniałeś routera/loginu co mogłoby skutkować zmianą sposobu dostępu przez IPv4/IPv6?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 89
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

@Samotnicknie router pozostał ten sam. Jedynie co się zmieniło to to, że pozostał tylko internet i komórka, a poprzednio było Komórka, internet światłowód oraz TV


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xx W takim razie sprawdź w ustawieniach połączenia jakiego trybu używasz i czy jego zmiana ma wpływ na wyniki pomiarów pobierania plików. Moje pomiary wykonywałem w trybie IPv4. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5631
  • 22850
  • 190

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xx 

A co z IPv4/IPv6? To się potrafi zmienić samo i może wpłynąć na funkcjonowanie łącza.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 89
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

@Samotnickz tego co widzę mam tryb IPv4 :

 


Bez tytułu.png

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 89
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

Po testowałem sobie trochę zagraniczne serwisy z plikami testowymi z OVH gdzie miałem full łacza teraz osiąga ledwo 800 kb - 1 MB. Co ciekawe zauważyłem, że Youtube też coś rwie. Tylko że tu to nie biorę tego jako wyznacznik bo nie posiadam konta premium, i tu może być dławione na jakimś słabym serwerze


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1830
  • 8876
  • 70

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xx Jak nie router i nie tryb połączenia to może kwestia sprzętu? Pamięć masowa nie wysiada?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 31
  • 89
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

Dyski przetestowałem pod kątem badów, nic nie wskazuje. Spróbowałem zapisywać pliki na SSD ( nie systemowy ) i ta sama bajka


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 268
  • 1003
  • 5

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xx ... Skoro speedtest do serwera Orange pokazuje ci palną prędkość, a wszystko co dalej obcina ci łącze to przyczyny szukasz w dysku? Dodatkowo YouTube Ci rwie... Czego jeszcze potrzebujesz, aby zgłosić usterkę?