Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z szybkością pobierania plików


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

Dzień dobry,

Od dzisiaj jestem posiadaczem większego pakietu światłowodu ( dotychczas 300 mb/s teraz 600 mb/s )
Niestety z chwilą przejścia na wyższy pakiet zaczęły się problemy. W poprzednim pakiecie 300MB/s miałem ok 40mb/s ściągania, teraz mam ledwo 1.5MB/s. Myśląc, że to może problem po mojej stronie sprawdziłem podłączając 2 inne komputery pod FunBoxa, lecz tam również ten sam problem występuje. Internet podłączony jest bezpośrednio po kablu ( nie WIFI ). Co najlepsze w tym wszystkim jest to, że speed test sprawdzany przez stronę ORANGE podaje OK 600MB/s. Lecz przy ściąganiu nawet plików testowych ze strony https://ftp.task.gda.pl/test/ max osiągnięcie to 1.5MB/S wysyłanie gdzie było 50MB/s teraz ledwo 500 - 600 KB/s. Czy ktoś miał taki problem?

28 ODPOW. 28

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 258
  • 977
  • 5

Problem z szybkością pobierania plików

Rozumiem że zwykły restart routera był?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

Tak i restart routera był, wymiana kabla bo też myślałem, że może kabel padł lecz nic to nie daje


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 258
  • 977
  • 5

Problem z szybkością pobierania plików

A co pokazuje speed test ale z innej strony niż Orange? Z wybrany ręcznie serwerem innym niż Orange.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

No i tu mamy chyba odpowiedź. Na zagranicę mam jakiś zator


Bez tytułu.png

 

choć w PL też nie jest OK https://www.speedtest.pl/wynik/407846942

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 258
  • 977
  • 5

Problem z szybkością pobierania plików

Tu nie chodzi, że za granicę tylko działa to tak, że jak robisz speed test do Orange, to w sumie nie sprawdzasz nic. Zgłoś reklamacje. Już nic więcej nie zdziałasz. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

No chyba trzeba będzie tak zrobić. Dziękuje za pomoc


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13361
  • 54788
  • 647

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xx  ja bym jeszcze zrobił test certyfikowany na pro.speedtes.pl i to instalując oprogramowanie na kompie, aby uniknąć błędu przeglądarki. 

https://pro.speedtest.pl/

Jaki masz FB, bo np w FB6 jest speedtest wewnętrzny z poziomu menu modemu 

Dopiero te testy są wiarygodne i da podstawę do rozmów z operatorem czy reklamacji 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 47
  • 0

Problem z szybkością pobierania plików

Witam,dzisiaj porobiłem kilka testów jeszcze przez program który polecił agat13, lecz tam również testy oki.
W między czasie potestowałem pliki testowe z największych uczelni itp. W każdym przypadku maks to 7-8MB/s. Wygląda to tak jakby używanie przeglądarek itp jest ok, lecz jak zaczyna się pobieranie plików to spada do magicznego 5-8mb/s. Poniżej screeny. Testowałem również bez wzmacniacza IDM, tam wyniki idą w granicach 1-2MB/s


1.png2.png3.png

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1821
  • 8838
  • 70

Problem z szybkością pobierania plików

@xx22xxU mnie na łączu 300/50: task 10-20 MB/s, km-net 5-8 MB/s, leon ponad 30 MB/s.

PS Zapomniałem napisać, że z Warszawy bo lokalizacja też może mieć wpływ na wyniki.