Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z szybkością internetu na jednym z laptopów

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu na jednym z laptopów

Nie rozumiem czemu tutaj podaje takie prędkości łącza 


IMG_20210308_182134.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  szybkości po wi-fi nie poprawisz bez inwestycji, pozostaje korzystać z kabla lan vs laptopHP, może kiepski kabel polaczeniowy masz, kup inny i powinno być ok 😎

Odnośnie zrzutu coś dołączył, to są parametry karty, realną szybkość jest jednak do 50% nawet mniejsza, coś masz że sterownikach nie tak, skoro jeszcze gorzej jest, Lenovo na stronie ma sterowniki do tej karty wi-fi, pobierz i zainstaluj 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Lenovo udostępnia sterowniki z 2012r. 

Ja instalowałem ostatnio jakies z 2016🤔

Kabla uzywalem oryginalnego dołączonego do funboxa. 

Nie dziwne jest to, ze upload jest wydajniejszy niz download? 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  to sterowniki masz lepsze, w ustawieniach karty sieciowej lan, nie ma ustawień szybkości, coś nie tak z tą kartą, lub kabel lan jednak zły, bo  wyniki testu szybkości a normalnie, tak zdalnie to nie dojdę co nasz nie tak, trzeba by to lokalnie sprawdzić 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

To sprawdzałem na wi-fi 

Na kablu też sprawdzę. 

Daj instrukcje będę grzecznie słuchał. Dojdziemy co tu trzeba zrobić 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  poza domem jestem, daj zrzuty z ustawień kart sieciowych w Windows, kup czy pożycz kabel łan, bo to też istotny element. Rozwiń temat, jutro się pomyśli, choć zdalnej pracy nie znoszę, bo trudniejsza niż w realu, normalnie to mam swój sprzęt i szukam usterki, tu jest inaczej, bo czasem szczegół robi problemy, tego ty nie wychwycisz, mnie zdalnie na forum, może się nie udać. 

Telefon mi fixujje w temacie... Xiaomi 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Jutro ci powysyłam SS'y z ustawień karty, wyników na kablu i wi-fi 

Damy rade, oj wiem, ze tak ciężej 😅


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Problem z szybkością internetu

@SeiteN już z tego zrzutu widać, że karta więcej niż ,72Mb/ sek nie wyrobi. To w idealnym otoczeniu. te 144Mb/ sek to teoretyczna matematyczna przepustowość. Przy odpowiednich warunkach ( nowy system,RAM,  sterowniki ) da radę wyciągnąć 140Mb/ sek z 2,4GHz ( na moim Lenovo dałem radę w praktyce) . Możemy porównać zrzuty..


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

 

Pokaż szczegóły


IMG_20210309_114115.jpg

 

IMG_20210309_114107.jpg

 

IMG_20210309_114107_1.jpg

 

IMG_20210309_114058.jpg

 

 

Nie wiem jakie informacje wam potrzebne. Natomiast js geraz ise sprawdzić moc neta na kablu i wi-fi siedząc obok routera

 

Na kablu wynik oscyluje w granic 100mb/s. Ciekawe jak podczas uzytkowania sie zachowa jednak wolałbym takie wartości na wi-fi jeśli to możliwe 

 

Pokaż szczegóły
IMG_20210309_114856.jpg

 

 

Wifi - pobieranie w granicach 30mb/s, wysylanie 50mb/s

Kabel - pobieranie w granicach 95mb/s wysyłanie 50mb/s

 

Ciekawe jak sie podczas uzytkowania zachowa i wolałbym uzyskać te wartość na wifi 

 

Na kablu jedt b. Dobrze

______________

*Scalenie w jeden post - moderator Wojciech.

 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  bez inwestycji w lepszą kartę wi-fi (do 100zł) nie będzie lepiej, po kablu lan pozostaje korzystać z netu, musi być stabilnie i około 100Mb/s będzie, karta wi-fi twoja max 50Mb/s, ale coś widzę że nie stabilnie skoro testy takie słabe, co do zrzutów, niewiele o karcie lan mówią, ale skoro jest dobrze, to tam nie grzeb 😉