Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z szybkością internetu na jednym z laptopów

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z szybkością internetu na jednym z laptopów

@SeiteNCzy na modemie masz sieci 2,4 i 5 GHz połączone czy oddzielone? Przy połączonych odbiornik nie widzi 5GHz, bo nazwa jest wspólna lub po prostu nie odbiera tej częstotliwości. Jeśli chcesz naprawdę sprawdzić jak sie połączyłeś i jakie właściwości ma karta wifi to z wiersza poleceń wpisz: netsh wlan show drivers i drugą komendę: netsh wlan show interfaces

To powie Ci prawdę o karcie i matematycznej prędkości połącvzenia wifi

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@agat13  karta nie obsługuje 5GHz, więc zasadniczo, rozdzielenie pasm nic nie wnosi, Laptop i tak będzie korzystać z 2,4GHz i 5GHz zignoruje bo go nie obsługuje 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z szybkością internetu

@AnonimSłusznie...umknęło, ale skoro wiesz, to i ja już wiem...Doradzę jednak zakup karty zewnętrznej dwuzakresowej USB do wifi (chociażby TP-linka Archer T2U) i na niewielkie odległości można osiągnąć spokojnie dużo więcej niż z tej na pokładzie kompa

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@agat13  ta na usb spok, ale ciut drożej jest z anteną zewnętrzną TP-Link Archer T3U Plus USB, jak Laptop tylko w domu jest, to warto coś z anteną zewnętrzną kupić, przy mobilnej opcji TP-linka Archer T2U czy wbudowana karta wi-fi wystarczy 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z szybkością internetu

@AnonimPowiem więcej: na przedłużaczu USB i wyniesionej antenie ponad komputer, aby jak największa była sprawność połączenia z modemem. Za kompem, który przeważnie stoi gdzieś pod biurkiem odbiór wifi jest dużo gorszy na donglu włączonym bezpośrednio w port USB na płycie głównej z tyłu kompa niż na przedłużaczu (choćby 1m) i wystawionym odbiorniku ponad głowę użytkownika i światło nadawania modemu


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Dziękuję za pomoc 😁

Ale skoro to wina karty sieciowej to czemu jest tak, ze momentami łapie nawet te 90mb/s ale jest mega niestabilna i łączę spada nawet do 3mb/s.. 

Aktualnie wskazuje mniejwiecej 30mb/s. Jeśli będzie to stabilne 30 i pozwoli na uzytkowanie w komforcie geforce now - będzie to dla mnie wystarczające. Jednak stabilność łącza pozostawia wiele do życzenia - sprawdzę to na przestrzeni czasu do okolo godz 18 i dam znać, choć raczej juz nic nie poradzimy więcej? 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  stabilne połączenie wi-fi, wymaga mało przeszkód po drodze, nie piszesz jaka odległość Laptopa HP od routera, jak 2 czy 3 pomieszczenia, to połączenie będzie mniej stabilne i niestety prędkość mniejsza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z szybkością internetu

@SeiteNTa niestabilność może być powodowana właśnie zmieniającymi się  lub słabymi parametrami otoczenia (dużymi zakłóceniami). Wystarczy, że siedzisz tyłem do nadajnika(modemu), a laptop jest ustawiony blisko głośnika/radia czy drzwi są zamknięte lub otwarte i już warunki mają wpływ na prędkość czy stabilność transmisji. Trzeba mieć również pogląd  i zwrócić uwagę na otoczenie radiowe wifi z innych nadajników pracujących w pobliżu. Im ich więcej i ściągają więcej, tym Ty masz gorzej...

Na Twoim miejscu bym się nie poddawał nie zadowalał 1/10 możliwości internetu, który do modemu daje faktycznie 300Mb/sek, a słaba prędkość na laptopie wynika z jego parametrów technicznych. Są nawet niedrogie i sprawdzone sposoby na poprawienie tej sytuacji, więc próbuj...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Mieszkam na wsi, nie wieke tu odbiorników i nadawnikow 😂

Niestety nawet stojąc przy routerze czy na kablu.. W momencie oracy jest jakies marne 10mb/s..... Masakra.. 🤦‍♂️ Nie wiem juz co z tym zrobić a nie mam środków aktualnie żeby kupować jakieś urządzenia trzecie 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu


IMG_20210308_181234.jpg