Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 19
  • 0

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

Witam, mam problem z prędkościami internetu na neostradzie. Pobierajac jakikolwiek plik na laptopie, prędkość pobierania wynosi ok. 10 kb/s, gdzie powinna ona wynosić ok. 20 mb/s i przez to nie mogę nic pobrać. Od około 2 miesięcy mam taki problem że na laptopie mam drastyczne spadki prędkości internetu, nie mogę nic zrobić, a jak resetuje router download jest jeszcze gorszy. Na xboxie mam ten sam problem, lecz na telefonie nic takiego nie występuje. Wie ktoś może co zrobić?

25 ODPOW. 25

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

Prędkość pobierania przy pobieraniu plików zależy od wielu czynników. Zrób speedtest pro https://pro.speedtest.pl/

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

@abukwastaken   podstawowe działanie w takich okolicznościach to zgłoszenie problemu technicznego. Proponuję na czacie, np. po przetestowaniu aplikacją Mój Funbox (jeżeli masz Livebox 2 albo 3) zgłoszenie za pośrednictwem tej aplikacji.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 19
  • 0

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

Zrobilem i ping wynosi 27 ms, download 12.28 Mb/s a upload 0.73 Mb/s i nie jest to zły wynik, lecz w praktyce download jest tragiczny.

 

@Misiek62  pobrałem tą aplikację i jak to zrobić? nie mogę się dogrzebać do tego.

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

Czego nie potrafisz?
Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

@abukwastaken  laptop po Wi-Fi ma internet? 

Przestawaj router w inne miejsce, jeśli tak. 

Inna sprawa że jeśli przy tak wolnym internecie, korzysta kilka urządzeń  to masz spadek pobierania, zrobić testy i zgłosić do Orange, może jakaś usterka, zrobią Diagnostyke łącza. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 19
  • 0

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

zgłosić problemu technicznego, chyba ze jest to zakladka (?) rozwiąż problem z usługą to wtedy to juz to zrobiłem i wg nich wszystko jest poprawne.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

@abukwastaken  to szukaj problemu w domu, daj zrzuty z routera i laptopa, tak w ciemno niewiele się pomoże 😎


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 19
  • 0

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

przestawiałem i nic sie nie zmieniło a jak laptop jest podłaczony po wifi to download jest ten sam a nawet gorszy. laptop jako jedyny jest obecnie podłączony do internetu więc to napewno nie przez to.

 

a czego dokładnie mam dać?

________________
* Scalenie postów – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Problem z prędkościami internetu po kablu na laptopie Livebox 2.0

LiveBox ma konsole i tam parametry internetu są, laptop to karta sieciowa, możliwe że linia jest przeciążona i pobieranie tak kiepskie jest, na światłowodzie też spadki pobierania mam.