Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z prędkością internetu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Problem z prędkością internetu.

No nic ,pozostało czekać nam na plany he he.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Problem z prędkością internetu.

Ja nie będę czekał, jutro przejadę się do punktu Orange, ale już w Warszawie, bo u mnie w Konstancinie to nic nie mogą poradzić i nic nie wiedzą, jak nic nie pomoże, to będę działał tak jak było napisane parę postów powyżej. Za długo już to trwa aby wciąż przepłacać i dawać się robić jak pijane dzieci we mgle 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z prędkością internetu.

W salonie to od ręki nic nie załatwisz, nie ma osób już decyzyjnych co mogłyby rozpatrzyć reklamację. Ew. jak weźmiesz coś w trybie "polubownych" to zablokujesz sobie bonifikaty w przyszłości.

Pytasz się czemu tak dzieje. Niestety Orange nie ma tyle kasy i środków by każdemu podłączyć w całej Polsce łącze 10Gb/s. Są też miejsca gdzie nawet ADSL nie ma i nie ma planów by były w perspektywie najbliższych lat. Na terenie Twojej miejscowości Orange kładzie światłowody w ramach POPC - tam gdzie są białe plamy i żaden z dostawców internetu nie oferuje prędkości min. 30 Mb/s. Jak masz VDSL, to pewnie Twój adres nie jest w planach dofinansowania.

By dobrze zrozumieć VDSL w Orange, to trzeba znać historię. Kiedyś Orange oferowało więcej kilkanaście wariantów prędkości. W ramach uproszenie oferty ocalono trzy. Na VDSL głównie były sprzedawane były dwa do 40 i do 80. W czasach gdy nie były określone "minimalne" prędkości czy prędkości" zwykle dostępne" miało to sens. Niestety obecny wariant "do 80" to wariant między 21 a 80. Ustalono też próg prędkości zwykle dostępne na poziomie 70% czyli 56. Jeśli umowa był na Konsumenta (osobę fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej), UE wymusiła na operatorach by płacili bonifikaty za brak prędkości zwykle dostępnej. Oczywiście to "droga przez mękę", też wymaga od klienta robienia cyklicznie speedtestów certyfikowanych, ale można coś wywalczyć. Oczywiście o ile ma się alternatywę na innego operatora.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Problem z prędkością internetu.

No i tutaj właśnie dochodzimy do momentu gdzie jest pewien szkopuł, czyli żaden, ale to dosłownie żaden dostawca nie dostarczy mi internetu stacjonarnego/domowego prócz Orange, coś gdzieś kiedyś słyszałem że Orange jakoś się dogadało z TP czy coś w ten deseń i teraz mają monopol w niektórych miejscach. Dlatego zależałoby mi najbardziej na tym aby udało się wzmocnić i naprawić to, wymienić kable czy coś, bo skoro planów na światłowody wciąż nie ma, to może chociaż uda się zrobić tak aby trzymało ten ustalony próg, czyli 56 mb/s


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problem z prędkością internetu.

No niekoniecznie się z tym zgodzę. Jak masz VDSL/ADSL, to na 99% jest też inny operator który działa w modelu LLU/BSA. Ofert nie szukaj po stronach internetowych, ale może coś być do wyboru. Czy lepszego? Jak się nie sprawdzi, to nie przekona, bo wiele zależy od jakości samej linii.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 3
  • 0

Problem z prędkością internetu.

No tak szczerze mówiąc, to faktycznie szukałem na stronach internetowych, dokładnie na jednej stronie PanWybierak.pl. Sprawdzałem opinie tej stronki to miała ocenę 4.7/5, także w ciemno zaufałem. To najlepiej dzwonić do różnych dostawców sieci i pytać się czy dadzą radę zamontować stały stacjonarny domowy internet?