Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

Witam.
Mam mały problem Sprawdziłem na stronie Orange i pod moim adresem jest możliwe podłączenie do 80Mb/s miedzią. Dom jednorodzinny pobudowany w 2009 roku. Jestem właścicielem od 2 lat i czas na sztywne łącze... a tu zoonk.
Tak jak wspominałem na stronie #Orange jestem w zasięgu, na stronie UKE także. W salonie dowiedziałem się że nie ma problemu i od razu podpisałem umowę. Wypowiedziałem umowę z dotychczasowym dostawcą. Przyjechał technik i stwierdził że nie ma przyłącza. Dom z 2019 ja jestem właścicielem od 2018. Nie wiedziałem że nie ma choć w planach nie widziałem takowego przyłącza. Mam nadzieje że będzie to możliwe ponieważ 8 m od mego płotu jest studzienka telekomunikacyjna a ok 12 m za nim jest słupek.

Mam pytanie. Kolejnego użytkownika podpina się pod słupek czy pod kontener telekomunikacyjny. A żeby było śmiesznie po drugiej stronie ulicy lezy już światłowód który należy do Orange 🙂

Chce tego przyłącza ponieważ już wysłałem pismo do Orange (nie raz) że jestem zainteresowany światłowodem. Mam z żoną numery w Orange od ponad 15 lat.

mam nadzieję że rozpatrzą podłączenie pozytywnie.

Co myślicie? Czy ktoś z Was był w podobnej sytuacji

Pozdro

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@ketrasaArtur tak właśnie zrobiłem. Zostałem u lokalnego dostawcy z netem 12Mb/s narazie i będę cierpliwie czekał na rozbudowę infrastruktury FTTH którą wykonuje w moim regionie Nexera.

Dzięki za pomoc

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@wartan w miedz Orange juz nie inwestuje. Jesli nie masz przylacza (czyli np telefonu stacjonarnego) to bardzo prawdopodobne ze niestety nie bedziesz mial Neostrady. Swiatlowod to juz inna bajka. To ze jest po drugiej stronie ulicy wcsle nie oznacza ze Ty go bedziesz mial. Na tym forum jest mnostwo podobnych tematow gdzie jeden dom zostaje pominiety. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@byczyn_86też tak sądzę a jak nie to albo zostanie mi czekać na światłowód, albo zapytać czy już nie podłączą mi światłowodu o przepustowości 80Mb/s 😉

Jestem dobrej myśli. Nawet mogę im przewód kupić 😆

na pewno sprawa się rozegra w przeciągu kilku dni o czym poinformuje na forum


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@wartan po pierwsze sprawdz na stronie https://mapbook.uke.gov.pl/ czy Twoj adres jest w najblizszej przyszłości przewidziany fo podlaczenia swiatlowodu. A opcji ze swiatlowodem 80 Mb nie ma😜 zostaje czekac na swiatlowod i interweniowac w tej sprawie. Kiedys sie napewno doczekasz. Daj znac jak poszlo


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18801
  • 53867
  • 739

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@wartan jeżeli o mnie chodzi, to zaproponował by Tobie pozostanie u obecnego dostawcy internetu. To że studzienka, słupek telekomunikacyjny znajduje się w bliskiej odległości, to nie znaczy, że będzie możliwość podłączenia Neostrady. W dużej mierze zależy, czy są wolne porty vDSL na centrali, a jak już było wspomniane, Orange nie che już inwestować w miedź.

Co do światłowodu, to zostają strony z programem POPC lub ewentualnie inwestycja własna lokalnego dostawcy internetu światłowodowego.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 1

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@ketrasaArtur tak właśnie zrobiłem. Zostałem u lokalnego dostawcy z netem 12Mb/s narazie i będę cierpliwie czekał na rozbudowę infrastruktury FTTH którą wykonuje w moim regionie Nexera.

Dzięki za pomoc


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13505
  • 55232
  • 659

Problem z podłączeniem neostrady 80Mb/s

@wartanPlany na FTTH wykonywane są z wyprzedzeniem..zależy więc jakie info masz na stronie gov.pl i projekcie POPC. Odległość od infrastruktury Orange  której piszesz jest tak niewielka, że aż kusi o targi z operatorem o wybudowanie przyłącza do słupka. Wszystko zależy od realnej długości linii i od wyposażenia centrali. Jeśli jest to odległość rzędu 1 km, a na centrali jest wolne wyposażenie VDSL możesz liczyć na 30-40Mb/sek i upload rzędu 5Mb/sek. Jest więc o co się pytać, tym bardziej, że przy przejściu z miedzi na FTTH u operatora przedłużasz umowę bez rozwiązywania starej...Ja bym podrążył...