Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z pingiem


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 62
  • 0

Problem z pingiem

Witam, mam problem z pingiem (ms) od włączenia routera przez pierwsze 2 minuty mam normalny internet , ale po tym czasie wskakuje na 200-300ms i nie chce zejść nizej co zrobic?

Bez tytułu.png____________

Wpis edytowany - Rafał

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Problem z pingiem

@arturolol  zresetować modem do fabryki, wkleić parametry liniowe z menu modemu.

Neo po miedzi do 20Mb/sek. Sprawdź  ile masz gniazdek w domu i czy kable są całe

 Jak siedzą wtyczki i jeśli masz nr podkładowy, wepnij sam modem w gniazdo odłączając telefon na testy. .


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 62
  • 0

Problem z pingiem

A jest szansa na to że to ustanie bo to tak nagle się stało

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Problem z pingiem

@arturolol  tak albo nie..na czymś musimy opierać nasze porady, a nie na wróżeniu..

Jeśli nie masz  autorskich ustawień sieci i modemu, to po resecie  modem sam wstanie i po 5 minutach ruszy bez problemu. Zrób najpierw zrzut z modemy zakładki DSL. Popatrzymy


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 62
  • 0

Problem z pingiem

Dobra zaraz zrobię dodam że na mobilnym internecie mam to samo 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18407
  • 52633
  • 708

Problem z pingiem

@agat13 podziwiam Twoja kryształowa kulę. Widzę tylko zaznaczone przez @arturolol, że to internet domowy, ale dobrze by było konkretnie napisać czy to jest internet domowy LTE, czy internet domowy po kabelki miedzianym lub światłowodzie.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 62
  • 0

Problem z pingiem

No zapomniałem dodać po normalnym miedzianym kablu 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Problem z pingiem

@ketrasaArtur  mów mi wróżka...jakbym miał jeszcze ręce które  leczą, jak Nowak....

Jeśli między to jak pisałem parametry DSL a głównie błędy CRC i SNR będą mówiły o jakości linii.  


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 62
  • 0

Problem z pingiem

arturolol_0-1645470847062.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12924
  • 53106
  • 617

Problem z pingiem

@arturolol  masz VDSL  zapięty prawie na maxa, zazdrościć...dlatego ten pomiar na 13Mb/sek? Zrób po kablu Ethernet  do modemu z kompa na pro.speedtest.pl certyfikowany pomiar.  Tylko ten jest w miarę miarodajny. Za krótko, aby błędy były. Zmierz I wklej. Jak będzie speedtest  w normie, to masz  problem z węzłem...wtedy musisz zgłaszać na infolinii. Na razie rób speedest jak napisałem.Nie rób pomiarów  po wifi, tylko po kablu