Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z packet loss


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Problem z packet loss

Witam. Od jakichś 2 tygodni w grach takich jak: Fortnite , Counter Strike i Lol mam od 10% do 90% packet loss i router sie sam resetuje. Technicy mieli wymienić router byli już u mnie 2 razy i dalej nie wymienili. Wina nie jest po stronie Gier bo pisałem do supportów i napisali że to wina operatora. Prosiłbym o jakąś pomoc.

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z packet loss

@Hubert000 jaki masz dostęp do internetu? Działanie usługi zależy od łącza, routera urządzenia do gier itp. więc dobrze by było coś szerzej napisać.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z packet loss

@Hubert000 zrób screena z ustawień DSL z modemu. Przypuszczam, że masz łącze miedziane, więc podaj parametry usługi i info, czy mierzysz po wifi czy używasz kabla od modemu do kompa. Więcej szczegółów, więcej pomocy... 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Problem z packet loss

Router mam podłaczony przez kabel do komputera. Szybkość to 54mb/s Download | Upload 8mb/s | Ping 25ms | Jitter 1ms


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z packet loss

@Hubert000 czyli masz vDSL. Możesz pokazać screeny z parametrów linii?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Problem z packet loss

Szybkość to 54mb/s Download | Upload 8mb/s | Ping 25ms | Jitter 1ms. Router mam podłączony przez kabel do komputera i mam Funbox 2.0. Nigdy nie było takich problemów jak od 2 tygodni włączyłem wtedy rano gre i nagle packet lossy i wywala mnie. Router sie sam resetuje co 2 minuty i do tej pory tak jest.

 

dsl (1).png

 

_____________

Scalenie wpisów - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Problem z packet loss

@Hubert000  dwie możliwości. Linia do poprawy, co będzie trudne dla VDSL, lub modem do wymiany. Błędy, błędy, błędy... Dlatego gubi plakiety

Jak wygląda linia w domu, ile gniazdek, czy masz split teren i VoIP? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Problem z packet loss

@Hubert000 masz bardzo dużo błędów. Linia pewnie w kiepskim stanie. Ciekawe jak centrala. Rób zgłoszenie, niech poprawiają linię. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Problem z packet loss

@Hubert000te błędy narastają? Pewnie tak skoro zrywa... Mówisz że to się zaczęło dwa tygodnie temu? Nic w tym czasie się nie zdarzyło co możnaby wiązać z linią telefoniczną? Może wtyczka w gniazdku się poluzowała?

 

PS. Jak pisze @agat13 , czy masz splitter VDSL i ewentualnie telefon podłączony do linii? Czy VoIP do FB? Czy w ogóle ani telefon, ani splitter? Czy może spliter jest a telefonu nie ma?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 12
  • 14
  • 0

Problem z packet loss

Do wymiany raczej router bo mam go już pare lat. Są 4 gniazdka ethernetowe , 1 telefonowe i 1 dsl. Mam VoIP.

Hubert000_0-1627938982843.png

Nie nic w tym czasie sie nie zdarzyło. Wtyczka się nie poluzowała.

Mieli poprawiać linie jak byli tydzień temu. To poklikali coś w swoim laptopie i pojechali a było zgłaszane 2 razy żeby cos zrobili albo router wymienili.

Telefon jest podłączony do lini. Gdy odpisywałem na komentarze teraz to dalej się sam zresetował.

 

______________

Scalenie wpisów - Rafał