Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

Sprawdzałem tutaj. Dane te, to są dane, które ktoś do systemu wprowadził kiedyś. Nie są to bieżące testy. Według tego, co tu sprawdziłem mogę mieć tylko i wyłącznie 20mb, nie mniej nie więcej, a Pani przez telefon wczoraj powiedziała, że moja linia jest tak zła, że 80mb będzie zrywać i 20mb też nie zaleca, bo też będzie przerywało połączenie.
Zdenerwowali mnie i odchodzę, niech Orange traci klientów.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

@Noxi no cóż...nic na siłę. Ale nie wiem czy znajdziesz lepszą alternatywę. Ja bym tak łatwo się nie poddwał.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

@Noxi, przykro czytać, ale rzeczywiście może zdarzyć się tak, że na linii, która teoretycznie obsłuży sporo więcej mb, jest podpiętych już tyle osób, że praktyczna weryfikacja łącza wykazuje, że rzeczywista prędkość będzie sporo niższa.
Nie miej nam za złe i popatrz na to z dobrej strony - na pewno lepiej otrzymać taką informację przed podpisaniem umowy, niż po. Jeśli masz dostępną korzystniejszą ofertę od konkurencji i jakość oferowanego przez nią łącza jest dobra - nikt nie zdziwi się, jeśli zmienisz dostawcę internetu. Mam nadzieję, że wkrótce w Twojej lokalizacji będziemy mogli zaproponować Ci szybsze łącze, niestety nie możemy z góry określić kiedy to będzie.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 3
  • 0

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

Mam ten sam problem, dzwonili i oferowali neostradę do 80MB ale okazało się, ze nie ma warunków i muszę zostać przy prędkosci do 20MB. Szkoda.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s


Artur napisał(-a):
@Noxi, przykro czytać, ale rzeczywiście może zdarzyć się tak, że na linii, która teoretycznie obsłuży sporo więcej mb, jest podpiętych już tyle osób, że praktyczna weryfikacja łącza wykazuje, że rzeczywista prędkość będzie sporo niższa.
Nie miej nam za złe i popatrz na to z dobrej strony - na pewno lepiej otrzymać taką informację przed podpisaniem umowy, niż po. Jeśli masz dostępną korzystniejszą ofertę od konkurencji i jakość oferowanego przez nią łącza jest dobra - nikt nie zdziwi się, jeśli zmienisz dostawcę internetu. Mam nadzieję, że wkrótce w Twojej lokalizacji będziemy mogli zaproponować Ci szybsze łącze, niestety nie możemy z góry określić kiedy to będzie.

No cóż, zgodziłbym się ze wszystkim, ale cały ambaras wziął się z tego, że to technik stwierdził, żebym podjął takie, a nie inne kroki, bo w mojej lokalizacji jest to możliwe. A technicy w tej okolicy doskonale znają to, na czym pracują. I niestety pierwszą informacją jaką otrzymałem była następująca: "proszę podpisać umowę na 20mb, a My później sprawdzimy czy można więcej i gdy się da, podłączymy", czyli niestety jak dla mnie brzmi to w stylu: proszę podpisać i bęziemy mieli Pana z głowy na najbliższe dwa lata. Najbardziej martwi mnie całe sprawdzanie i testowanie prędkości przy ADSLu, gdzie mowa o możliwościach VDSL, który podłączony nie jest. Ja ufam technikom dużo bardziej niż Pani kontaktującej się telefonicznie, ponieważ mają bezpośrednią styczność z tutejszą siecią telekomunikacyjną nie od dziś, ale tak jak mówiłem nie mogę na siłę wymagać od Orange lepszego łącza jeżeli Orange nie chce mi tego zapewnić.

Co do obciążenia linii - przez godzinę czekania w punkcie obsługi widziałem dwie osoby rezygnujące z Orange na rzecz nowego internetu podłącznego światłowodem, więc mam dziwne wrażeni, że w mojej okolicy liczba osób podłączonych prędzej spada niż rośnie. Wiem to również po sąsiadach.

Nie mam za złe, jedynie dziwnie się czuję jako konsument, który o dobry produkt musi sam zabiegać i to tak daleko - pismem o polepszenie infrastruktury...


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

Witam

 

Mam taki sam problem można uzyskac większą prędkość ale oczywiście formularze niepozwalają podpisac szybszej umowy gdzie chce przeskoczyć z 10 mb na 20 mb. Gdzie teoretycvznie spokojnie do 16 doleci, niby niedużo ale jak 3-4 osoby zaczynają korzystać to róznica jest ogromna. Szukam już nowego dostawcy bo to nie manic wspólnego z zapewnieniem dobrej jakości dla użytkowników tylko jak najtańszym kosztem zdzieranie abonamentu. Dziadostwo nie firma niestety.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s


Speedeek napisał(-a):

Witam

 

Mam taki sam problem można uzyskac większą prędkość ale oczywiście formularze niepozwalają podpisac szybszej umowy gdzie chce przeskoczyć z 10 mb na 20 mb. Gdzie teoretycvznie spokojnie do 16 doleci, niby niedużo ale jak 3-4 osoby zaczynają korzystać to róznica jest ogromna. Szukam już nowego dostawcy bo to nie manic wspólnego z zapewnieniem dobrej jakości dla użytkowników tylko jak najtańszym kosztem zdzieranie abonamentu. Dziadostwo nie firma niestety.


@SpeedeekCzy widziałeś to https://www.uke.gov.pl/ruszaja-konsultacje-certyfikowanego-mechanizmu-monitorowania-jakosci-dostepu-...


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

A mój temat powraca jak bumerang. Kolejna umowa dobiega końca, w okresie jej trwania nic się nie zmieniło.
Mam możliwość skrócenie przewodów telefonicznych "biegnących" do routera o przynajmniej 20 metrów, a może nawet 40m.
Kiedyś podłączałem jakiś modem tp-linka i takie oto parametry zapisałem wtedy:
parametry - testy gniazdka piwnic2.jpg

Jest szansa na VDSL? 
Przypominam, co napisane w temacie:
- technikom wymsknęło się, że jest możliwość pod moim adresem
- infolinia twierdzi, że mam ponad 1500m do centrali
Rezygnować z Orange? Czy trzymać się 20mb? i 700kb wysyłania?

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

@Noxi a co możesz mieć oprócz Orange ?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 27
  • 2
  • 0

Problem z migracją z 10mb/s do 80mb/s

Jest możliwość podłączenia internetu przez firmę TelBial. Jest to łącze światłowodowe z tym że stosunek ceny do prędkości nie zachwyca. Większość osób z mojego miasteczka zrezygnowało z Orange na rzecz Światłowodu, bo jest to opłacalna opcja przez różnice wynikającą z ceny utrzymania łączą. Orange mimo to nie robi nic z pozostałymi klientami. Dla mnie za Orange przemawia telewizja i pewna niechęć do zmian, ale powoli to łącze staje się zbyt wolne.

A pozostałe kwestie z mojego poprzedniego posta?