Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Problem z internetem

Dzisiaj o ok. 04:30 był internet (z modemu orange funbox na komórce). Kiedy się połączyłem z Internetem ok. 05:20 (na laptopie). INTERNET WYWALA. Tzn. jest połączenie, ale pokazuje "brak dostępu do Internetu" i na komórce internet też znika.

 

Po kablu również znika.

Nie przeprowadzałem tej aktualizacji czy tam reinstalacji karty sieciowej bo się po prostu na tym nie znam.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Problem z internetem

zaktualizowałem sterowniki karty sieciowej i nic nie polepszyło.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problem z internetem

A jak Ci to połączenie wywala, to zaczyna coś migać na Funboxie? Wstaw w ogóle zrzut ekranu z zakładki DSL z funboxa.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Problem z internetem

1. Na razie internet jest w laptopie... natomiast na komórce nie ma.

2. Gdy nie mam internetu na laptopie, to nie mogę się zalogować do funboxa (w sensie 192.168.1.1)

3. Oto ss z dsldsl.PNG

 

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problem z internetem

Te zaniki internetu możesz mieć przez błędy SES, a ich masz 76, a tak na dobra sprawę, nie powinieneś mieć ani jednego takiego błędu, w przeciwieństwie do ES, które mogą się pojawiać.

Zgłoś na infolinię, że zrywa Ci synchronizację, a więc przez to masz zaniki internetu. Coś Ci powoduje te błędy, więc niech sprawdzą linię a nie resetuja router i dla nich koniec.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Problem z internetem

Panowie technicy wymienili modem z orange funbox na orange funbox 2.0. Na razie internet chodzi bez zarzutów.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problem z internetem

No to fajnie, pisałeś w pierwszym poście, że wymieniałeś modem, to miałeś wcześniej wymianę z Funboxa na Funboxa?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Problem z internetem

Oto ss z przed chwili. dsl1.PNG


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 24
  • 3
  • 0

Problem z internetem

Wtedy zaszła wymiana routera (orange funbox na orange funbox). Chociaż wolałbym nowszy model... Istnieje taka możliwość?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Problem z internetem

Jak dostałeś teraz Funboxa 2.0, to 3.0 nie dostaniesz niestety do VDSL'a, bo model 3.0 dają tylko do światła. Monitoruj dalej czy problem nie będzie występował na modelu 2.0, chociaż dziwne, że po wymianie, dalej identyczny problem występował na modelu 1.0 🙂