Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z internetem

Mieszkam w domu jednorodzinnym piętrowym, na jednym pietrze ja, na dole wujek, zaczęliśmy załatwiać podłączenie internetu, trzeba było postawić słup, podpiąć przewody itd. 19 stycznia podłączono mi internet, wujek z dołu jeszcze nie podłączył bo miał 3 miesiące umowy na jakiś tam mobilny, do 7 maja wszystko było ok, 7 maja przyjechali panowie technicy zeby podłączyć wujkowi z dołu internet bo skończyła mu się poprzednia umowa. Zgadnijcie co zrobili panowie technicy?, tak to nie żart, odłączyli mój przewód w skrzynce a podłączyli wujka, skąd to wiem?, a No stąd ze jak wróciłem 7 maja z pracy i zobaczyłem ze nie mam internetu, zgłosiłem sprawę na infolini. 8 maja przyjechał kolejny technik, po otwarciu skrzynki, powiedział ze jest tylko jedno wolne gniazdo i mój przewód został odłączony, a podłączony został przewód tego pana z dołu (wujka), ze trzeba zrobić doposażenie skrzynki bo nie ma nas pod co podłączyć… Zgłosiłem sprawę na infolini, pani oczywiście przyjęła zgłoszenie, zapewniała ze sprawa ma najwyzszy priorytet i zostanie to naprawione w ciągu 36 godzin ghmmm…. Dziś mamy 21 maja, dzwonię na infolinię codziennie, wszyscy konsultanci widzą moje zgłoszenie i jak jeden mąż wszyscy powtarzają regułkę: „sprawa ma najwyższy priorytet, jutro skontaktuje się z Panem technik i umówi na przyjazd”. Nie wiem co mam dalej robić, jutro mija 2 tydzień jak nie mam dostępu do internetu, sprawa dalej wisi w aplikacji jako „w trakcie realizacji”, chyba nie pozostaje nic innego jak rzecznik praw konsumenta, sąd i odszkodowanie.

 

___________

* Wpis poddany edycji - moderator Bartłomiej

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53072
  • 610

Problem z internetem

@Danielpl82  no tu to się technicy nie popisali. Szczerze, jeśli to jest jedyna skrzynka w budynku, to owo doposażenie będzie bardzo czasochłonne...wystrugać wolną 11 parę na 10- parowym kablu to raczej ociera się o cud..

Opisz coś więcej, podumamy co podpowiedzieć 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem

Teraz to jest Kwiecień, nie Maj jak piszesz 🤔

Jak jest zgłoszenie to to naprawią, zdarzają się błędy u techników.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z internetem

Chodzi o skrzynkę na głównym słupie. Jest główna ulica od której odchodzi moja mała uliczka, na mojej uliczce są dwa słupy, a na rogu mojej i tej głównej stoi słup ze skrzynką i mnóstwem kabli, i z tej skrzynki wychodzą dwa przewody, jeden do mnie a drugi do wujka z dołu, i ten technik powiedział ze w tej skrzynce jest jedno wolne gniazdo w które poprzedni technik wpiął kabel wujka a mój wypiął. Co ciekawe ten technik powiedział ze zdarza się to często bo nie chce im się robić doposażen skrzynek, wiec przyjeżdża, odpina kogoś losowo a podpina nowego, a ten odpięty potem się użera tygodniami

Anonim

Nie dotyczy

ŻART brak internetu od tygodnia

Bardzo naganny proceder, ci technicy to pewnie z łapanki 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12910
  • 53072
  • 610

Problem z internetem

@Danielpl82  to naprawdę masz problem..dobudowa kolejnego kabla rozdzielczego 10 par jest prawie awykonalna..jutro napisze jak ja to widzę,  bo na noc nie chce się denerwować 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z internetem

@agat13  nie koniecznie dobudowa, może tylko wymiana na taki z 10 parami gniazd 😉

Ale ja w temacie nie siedzę, choć linie telefoniczną dawne czasy w domu zrobiłem i piętro i parter działało na jednym łączu, teraz to tylko hak na domu pozostał, bo nawet telefonu stacjonarnego nie mam 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z internetem

Domyślam się właśnie że jest tak jak piszesz, dlatego nikt tu nie chce przyjechać bo nie wiedzą co dalej z tym zrobić, umowa podpisana, a niech siedzi i czeka.

 

Na tym głównym słupie jest jeszcze druga skrzynka innej firmy, zadzwonię do nich, zapytam czy oni mają wolne miejsce, jak nie mają, to czy mogą je zrobić, jak zrobią to przejdę do nich a z Orange zerwe umowę za niewywiązanie się i tyle będzie mojej przygody z tą firmą


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Problem z internetem

@Danielpl82 Jakieś jajca tam się wyrabiają. Tego technika jeszcze nie zwolnili z pracy? Jeśli nie było wolnych par to wujek powinien dostać negatywny wywiad techniczny. Nie ma takiej opcji aby kogoś wyłączać. Twoja linia już działała kiedy wujka podłączali? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Problem z internetem

Oczywiście ze działała, 3 miesiące 

a dokumenty u wujka podpisał tak zeby nie było widadomo kto to, parafkę postawil

mam 3 faktury opłacone