Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem w PC Funbox 6.

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Problem z internetem w PC Funbox 6.

Cześć. Pomóżcie mi proszę rozwiązać problem z Internetem w PC. Sytuacja wygląda tak, posiadam łącze 300mb/s z Funboxem 6. Zasięg urządzenia jest bardzo dobry, Internet hula świetnie na telefonach, tabletach, zacnie obsługuje też dekoder telewizyjny. Jednak do szewskiej pasji doprowadza mnie problem z PC. Komputer stacjonarny łączy się z Internetem za pośrednictwem karty sieciowej TP-Link Wireless Nano. Zasięg jest pełny, połączenie wykrywane zawsze, ale problem pojawia się gdzieś indziej... Działanie sieci jest tragiczne, początkowo był problem DNS, przez co strony Internetowe nie chciały się otwierać, a w związku z tym ustawiłem stałe DNS, próbując korzystać z Google oraz Cloudflare - to spowodowało, że strony się otwierają, ale często trwa to piekielnie długo przez co jestem zmuszony do ponownego rozłączania i łączenia sieci. W opcjach internetowych połączenie wskazuje na 5Gh 325 mb/s, Funbox domyślnie korzysta z 44 kanału. Pierwsze co przyszło mi do głowy, to obciążenie sieci (mieszkam w bloku), ale manualna zmiana i testy każdego z kanałów, zarówno w przypadku sieci 5 Ghz, jak i 2,4 Ghz nie spowodowały różnicy, lub powodowały różnice w negatywną stronę. Poniżej wstawiam ustawienia sieci w urządzeniu i ogromnie proszę jeszcze raz o pomoc, będę próbował wszystkiego, ponieważ ten komputer doprowadza mnie do szału. 

 

PS Ciekawostka, kiedy ręcznie rozłączę i połączę Internet w PC, przez około 30 sekund - 1 minutę śmiga on bardzo dobrze, a po chwili wszystko wraca do normalności. 


1.png2.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Problem z internetem w PC Funbox 6.

@Fiol4s Podaj dokładny model karty. Ja mam T2U Nano i działa stabilnie na 5 GHz. Prędkość szału nie robi bo maksymalnie jest to 200 Mbps. Najważniejsze, że ostatnie sterowniki wprowadziły obsługę WPA3. Polecam na początek je zaktualizować.

PS Napisz czy kartę masz włożoną z przodu czy z tylu komputera bo to robi kolosalną różnicę w zasięgu i stabilności połączenia.

PS2 Zmień też nazwę jednej z sieci jak napisał @ketrasaArtur To, że zaznaczyłeś rozdzielenie sieci nic tak naprawdę nie zmieniło i karta może się co chwila przełączać pomiędzy częstotliwościami, co odbierasz jako niestabilną pracę sieci. Można kombinować w ustawieniach sterownika z agresywnością przełączania lub wymuszeniem tylko jednej częstotliwości lecz zmiana nazwy sieci jest wygodniejsza.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Problem z internetem w PC Funbox 6.

@Fiol4s rozdzielenie sieci WiFi 2,4 GHz i 5 GHz oraz zmiana nazwy jednej sieci na np: Orange_Swiatlowod_E2E0_5G


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Problem z internetem w PC Funbox 6.

@Fiol4s Podaj dokładny model karty. Ja mam T2U Nano i działa stabilnie na 5 GHz. Prędkość szału nie robi bo maksymalnie jest to 200 Mbps. Najważniejsze, że ostatnie sterowniki wprowadziły obsługę WPA3. Polecam na początek je zaktualizować.

PS Napisz czy kartę masz włożoną z przodu czy z tylu komputera bo to robi kolosalną różnicę w zasięgu i stabilności połączenia.

PS2 Zmień też nazwę jednej z sieci jak napisał @ketrasaArtur To, że zaznaczyłeś rozdzielenie sieci nic tak naprawdę nie zmieniło i karta może się co chwila przełączać pomiędzy częstotliwościami, co odbierasz jako niestabilną pracę sieci. Można kombinować w ustawieniach sterownika z agresywnością przełączania lub wymuszeniem tylko jednej częstotliwości lecz zmiana nazwy sieci jest wygodniejsza.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12981
  • 53299
  • 619

Problem z internetem w PC Funbox 6.

@Fiol4s  a jak reszta urządzeń na wifi? 

Z kolei jak komp po kablu Ethernet? Ogranicz problem do karty lub systemu operacyjnego kompa

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Problem z internetem w PC Funbox 6.

Jestem rozczarowany moją osobą w tym momencie. Zaktualizowałem sterownik tego TP-linka i różnica jest kolosalna, strony otwierają się błyskawicznie, filmy ładują się momentalnie. Ping w grach minimalny, nawet przy jednoczesnym oglądaniu TV i korzystaniu z Internetu na innym urządzeniu mobilnym. Jestem w szoku, bo borykałem się z tym problemem od dobrych 3 miesięcy i po prostu nie miałem okazji do tego przysiąść, a rozwiązanie było banalne - oby, bo póki co nie cieszę się na wyrost.

 

Na ten moment dzięki za wszystkie odpowiedzi!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Problem z internetem w PC Funbox 6.

@Fiol4s Moim zdaniem były dwa powody: taka sama nazwa sieci dla obu częstotliwości i wersja sterowników, która agresywnie przełączała się pomiędzy nimi (częstotliwościami). Jak masz czas to możesz potestować różne kombinacje.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18421
  • 52666
  • 710

Problem z internetem w PC Funbox 6.

@Fiol4s testuj i sprawdź przez jakiś czas, jak funkcjonuje, potem napisz na forum, czy nadal internet po aktualizacjach karty sieciowej i zmianach działa orawidłowo.