Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z internetem ADSL

ROZWIĄZANE

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Problem z internetem ADSL

@kameleon2131 najbardziej prawdopodobne to problem z jakimś złączem na linii. Druga opcja uszkodzenie portu. Najlepiej zgłoś uszkodzenie w momencie wystąpienia tak aby monter zdąrzył się temu przyjrzeć. Wtedy szybko wyłapie gdzie szukać. Najtrudniej jest czegoś szukać gdy wszystko działa. Długo to już trwa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Problem z internetem ADSL

@marder Zdarza się to co kilka miesięcy i trwa z 2 tygodnie. Aktualnie całkowicie straciłem połączenie...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Problem z internetem ADSL

@kameleon2131 to obstawiam złącze na linii. Trochę popada deszcz, złącze zamoknie i idzie doziemienie po żyłach. Do tego może dochodzić obce napięcie i wszystko siada. Później pogoda się polepszy, złącze się wysuszy i działa. Zgłoś koniecznie póki jeszcze to szwankuje. Jak masz puszkę na budynku to możesz zobaczyć czy jest szczelna i nie ma w niej wody. Jeśli jest dobrze to problem jest gdzieś dalej na linii.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22160
  • 181

Problem z internetem ADSL


@mardernapisał(-a)

...

Trochę popada deszcz, złącze zamoknie i idzie doziemienie po żyłach. Do tego może dochodzić obce napięcie i wszystko siada. Później pogoda się polepszy, złącze się wysuszy i działa.

...


A to wtedy nie byłoby problemu z synchronizacją? Ta wygląda tu OK, a mimo to wiarygodny speedtest słaby. Tak czy owak samemu się tego nie ogarnie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Problem z internetem ADSL

@kameleon2131 I co było bo rozwiązałeś a nie napisałeś.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Problem z internetem ADSL

@marder problemy w centrali


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Problem z internetem ADSL

Czyli tak jak zakładałem albo na linii albo port. Prawdy się nie dowiesz. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 23
  • 74
  • 0

Problem z internetem ADSL

@marder @j131 @IreneuszCD @Pablo5 @agat13 Rozmawiałem z technikiem na temat tej sprawy. W skrócie centrala jest w tragicznym stanie, przegrzewa się i ma przesył na poziomie 300Mb/s na wszystkich do nich podłączonych. Orange nie chce w to inwestować, bo się nie opłaca. Z drugiej strony do światłowodu też mnie nie podłączą bo się nie opłaca. Jak to mówi klasyk sorry taki mamy klimat.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9037
  • 45

Problem z internetem ADSL

Każda wymówka jest dobra, hehe. Mam za plecami centralę która pracuje od lat 90-tych i jakoś daje radę. Klimę niech sobie wymienią jak im się centrala przegrzewa 😉  


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Problem z internetem ADSL

@marder, "centrala" to niekoniecznie pomieszczenia w budynku. Równie dobrze może chodzić o szafę uliczną z DSLAMami.