Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

Ile fabryka dała Emotikon: Mrugający, ale tak naprawdę to zależy mi na tym uploadzie 8Mbps, a czy na down będzie 35 czy 50 to już ma mniejsze znaczenie. Widziałem gdzieś stronę na której można oszacować odległość od "centrali" po parametrach linii spisanych z routera, ale sprawdzenie linii bezpośrednio to dwie różne rzeczy. Czasem kawałek starego przewodu w budynku może bruździć i może warto doinwestować...

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet

Wg. tego kalkulatora 1376 metrów, według innego 1400m, ale nie wydaje mi się żeby to była prawda bo centrala jest 650 w linii prostej. Kable tak prosto nie biegną (oczywista oczywistość), ale jak mierzę na mapie po ulicach to najwięcej mi wychodzi 1100m przy czym najbardziej prawdopodobna trasa kabla ma okrągły 1km. Te dodatkowe 300m to jakby nie było 4dB - pewnie mam jakiś problem z linią że tłumienie wynosi aż 18,8dB. Kiedyś modem synchronizował mi się na lekko ponad 20000kbps teraz na 18800.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Problem z Neostradą - zakłócenia w telefonie i rozłączający się internet


Szopler napisał(-a):

Wg. tego kalkulatora 1376 metrów, według innego 1400m, ale nie wydaje mi się żeby to była prawda bo centrala jest 650 w linii prostej. Kable tak prosto nie biegną (oczywista oczywistość), ale jak mierzę na mapie po ulicach to najwięcej mi wychodzi 1100m przy czym najbardziej prawdopodobna trasa kabla ma okrągły 1km. Te dodatkowe 300m to jakby nie było 4dB - pewnie mam jakiś problem z linią że tłumienie wynosi aż 18,8dB. Kiedyś modem synchronizował mi się na lekko ponad 20000kbps teraz na 18800.


@Szopler 

Jeszcze musisz uwzględnić, że kabel od Twojego domu  biegnie do jakiejś szafki/słupka ... i może to być w kierunku odwrontnym niż droga od domu do centrali, wtedy trzeba doliczyć trochę dystansu... chyba, że akurat to urządzenie jest zlokalizowane tuż przy domu.