Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Cyber Tarczą


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Problem z Cyber Tarczą

Mam problem z Cyber Tarczą w internecie stacjonarnym (modem Orange funbox 2.0).  Teoretycznie nie mam włączonej tej usługi na żadnym z urządzeń (także na smartfonach). Ale w momencie gdy wpisuję adres mojej własnej strony https://krainaswiadomosci.pl - która, ma prawidłowe certyfikaty - tarcza mi ją blokuje 😞 . Byłam w tej sprawie w 3 salonach Orange w Krakowie, żaden z konsultantów nie potrafił rozwiązać problemu. Chcę nadmienić, że  moja strona bez problemów otwiera się gdy korzystam z innego dostawcy internetowego. Sprawdzał ją developer i nie zawiera ona żadnych błędów. W załącznikach przesyłam screen mojej zablokowanej strony i screen ze stroną otwartą u innego dostawcy internetu. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego poważnego problemu.

Z góry dziękuję.

Zrzut ekranu 2021-07-1 o 15.07.25.pngZrzut ekranu 2021-07-1 o 16.03.01.png

________________
* Wstawiono obrazek dodany jako załącznik oraz poprawiono tytuł – moderator Kinga

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22050
  • 180

Problem z Cyber Tarczą

@MIKI321prawdopodobnie twój FB ma błąd w obsłudze protokołu https. Nic z tym nie zrobisz, podobny błąd jest znany na FB6 od co najmniej kilku miesięcy ale poprawki na razie nie ma.

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Cyber Tarczą

@MIKI321  Wyjaśń sprawę/ problem tu Orange Cybertarcza .

Tak na marginesie CyberTarcza działa na internecie Orange bez opłat, jest automatycznie włączona i nie da się wyłączyć, co innego na telefonie, tam możesz z niej korzystać lub nie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22050
  • 180

Problem z Tyber Tarczą

@MIKI321ten raport z cybertarczy to automatycznie wygenerowane ostrzeżenie w odpowiedzi na niewłaściwy certyfikat. Powinno się dać ten certyfikat zobaczyć i porównać z tym właściwym. Jeśli będzie inny to potwierdzi że twój FB podmienia certyfikaty przy próbie wejścia na zewnętrzną stronę z LAN. To jest relatywnie nieszkodliwe - nikt z zewnątrz tego problemu nie widzi. Jeśli zależy Ci na regularnym dostępie z LAN to pomiń FB i przekonfiguruj DNS w LAN tak żeby prowadził cię bezpośrednio.

Cybertarcza w tej sprawie nie pomoże, oni nie blokują dostępu do tej konkretnej strony. Ale jeśli masz choć cień wątpliwości to po prostu wejdź na stronę:

https://cert.orange.pl/cybertarcza

i sprawdź czy faktycznie z Twojego LAN jakieś zagrożenia identyfikowalne przez cybertarczę nie wychodzą.

Trochę w sumie mnie zaintrygowało że niewłaściwy certyfikat uruchomił u Ciebie ostrzeżenie sygnowane przez cybertarczę... Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Normalnie przed takimi zagrożeniami ostrzega tylko przeglądarka. Czy na 100% nie masz wykupionej/aktywnej jakiejś dodatkowej usługi/programu od operatora działającej na twoim PC?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Tyber Tarczą

@MIKI321  tak z ciekawości... Nie instalujesz jakiś programów z Chomika, lub crack do jakiegoś programu, bo często tam zaszyte są trojany podmieniające strony i zmieniające DNS, więc trzeba by zająć się komputerem, przeskanować czy robactwa nie ma, przeglądarki też, sprawdzić ustawienia proxy i usunąć wpisy, wyłączyć proxy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12927
  • 53119
  • 616

Problem z Cyber Tarczą

@MIKI321Skoro to jest blokowane przez usługę Orange, a u innego operatora działa prawdopodobnie strona została zablokowana z jakiegoś powodu. Kiedyś był podobny wątek. Twoje reklamacje na pewno wpłynęły do CERT-u i blokada zostanie zdjęta i przeanalizowana.Jeśli nie znajdą problemów, odblokują. Sprawdzaj cyklicznie czy działa...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22050
  • 180

Problem z Cyber Tarczą

@agat13: nie ma żadnej blokady, strona działa normalnie. To tylko zwrotny raport o niezgodności certyfikatów pojawiający się TYLKO przy próbie wejścia na stronę we własnym LAN poprzez adres zewnętrzny. IMHO CERT nic do tego nie ma i nic z tym nie może zrobić.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12927
  • 53119
  • 616

Problem z Cyber Tarczą

Już nie ma 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22050
  • 180

Problem z Cyber Tarczą

@agat13nie już tylko nigdy nie było.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22050
  • 180

Problem z Cyber Tarczą

@agat13OK może i mogła być blokada, zwracam honor. Doczytałem jak te blokady działają i widzę dlaczego mnie nie dotyczą, mimo iż jestem w sieci Orange. Wobec tego to że ja jej nie widziałem nie znaczy że jej nie było. Natomiast powody ewentualnej blokady pozostają niejasne.

 

Tak z czystej ciekawości, wie ktoś może czy jest dostępna aktualna lista z przykładami zablokowanych domen, tak żeby można było sprawdzić działanie samej blokady?