Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość internetu - światłowód 300

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Prędkość internetu - światłowód 300

Mam internet swiatlowod 300 mb/s Dlaczego w tescie speedtest wskazuje mi tylko 40 mb/s ?

 

___________

* Wpis wydzielony jako nowy temat - moderator Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Prędkość internetu - światłowód 300


@Patryk233napisał(-a)

Test zrobilem na laptopie przez wifi na stronie www.speedtest.pl. Czyli 300 mb/s nie osiagne nigdy przez wifi? Sprawdze jeszcze na kablu jak to wyglada. Dzieki za odp. Pozdrawiam


Jeśli Laptop ma kartę wifi standard n, to wyniki masz odpowiednie dla tego standardu, kup kartę wifi pod USB, przynajmniej standardu AC i będziesz miał szybkość zbliżona do tej z umowy, lub korzystaj z połączenia po LAN 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Prędkość internetu - światłowód 300

@Patryk233 w jaki sposób wykonujesz pomiary?

Tu masz link do pomiarów certyfikowanych:

https://pro.speedtest.pl/

Pomiary trzeba wykonać na komputerze, laptopie podłączonym do routera przez kabel. Nie wykonuj testów na WiFi. Jak na certyfikowanym pomiarze wyjdą niskie prędkości, zgłoś na czacie z załączonymi screenami z pomiaru.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 5
  • 0

Prędkość internetu - światłowód 300

Test zrobilem na laptopie przez wifi na stronie www.speedtest.pl. Czyli 300 mb/s nie osiagne nigdy przez wifi? Sprawdze jeszcze na kablu jak to wyglada. Dzieki za odp. Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Prędkość internetu - światłowód 300

@Patryk233 Prawdopodobnie robisz pomiar łącząc się z modemem po 2,4GHz. Rozdziel częstotliwości na modemie na 2,4 i 5GHz nadając im inne nazwy SSID (np dom i dom_5) zachowując to samo hasło i połącz się celowo z dom_5. Dopiero zrób speedtest na pro.speedtest.pl

Ważne jest również na jakim sprzęcie odbierasz. Jeśli ma odbiornik tylko do 2,4GHz to więcej niż około 70Mb/sek nie osiągniesz. Sprawdź czy po rozdzieleniu sieci widzi 2 czy tylko 1 -2,4GHz

Zerknij ORANGE EKSPERT - Jak uzyskać jak najlepszą prędkość Światłowodu na swoim urządzeniu? - YouTube

Tu jest wszystko dokładnie wyjaśnione


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Prędkość internetu - światłowód 300

@Patryk233 Mi po WiFi pokazuje 50 a po kablu 300 😁 I wiesz co? Nie wnikam w to bo mi się nie chce 😂 

Anonim

Nie dotyczy

Prędkość internetu - światłowód 300


@Patryk233napisał(-a)

Test zrobilem na laptopie przez wifi na stronie www.speedtest.pl. Czyli 300 mb/s nie osiagne nigdy przez wifi? Sprawdze jeszcze na kablu jak to wyglada. Dzieki za odp. Pozdrawiam


Jeśli Laptop ma kartę wifi standard n, to wyniki masz odpowiednie dla tego standardu, kup kartę wifi pod USB, przynajmniej standardu AC i będziesz miał szybkość zbliżona do tej z umowy, lub korzystaj z połączenia po LAN 😎