Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 31
  • 0

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

Witam wszystkich, mam taki problem, niedawno podłączyłem nowy funbox 6 (światłowód) 1 Gbps Teraz na laptopie(przez Wifi 6)  pojawia się problem przy URUCHAMIANIU aplikacji Steam, prędkość Internetu spada całkowicie do 1-2 MB na sekundę. ping też wzrasta pomimo tego, że sprawdzając prędkość na telefonie w tym momencie prędkość utrzymuje się maksymalnie na poziomie 800-900-1000 MB

Powtarzam, problem pojawił się od razu po zainstalowaniu nowego połączenia internetowego w domu, wcześniej wszystko było w porządku, nigdy nie było żadnych problemów, ponownie zainstalowałem aplikację, wszystko sprawdziłem, nic nie zmieniłem, ale problem się pojawił

 

Załączam zdjęcie: 

Brak STEAM:

Brak SteamBrak Steam

2.Po uruchomieniu aplikacji Steam

16528924910.png

 

Sprawdziłem porty zgodnie z instrukcją od orange, skonfigurowałem router, przekierowałem porty, nie wiem już gdzie szukać problemu, gdy tylko połączę się z innym Internetem, problem nagle znika, nie pojawiają się żadne problemy z szybkością

 

Oto prędkość Internetu przez mobilny hotspot na laptopie z uruchomionym Steam (maksymalna prędkość) wszystko jest w porządku

16529039246.png

17 ODPOW. 17

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5878
  • 23947
  • 202

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

@darkqwqaz 

Żeby dobrze zrozumieć:

Łączysz się przez WiFi z internetem i odpalasz jednocześnie Steam i przeglądarkę, a na przeglądarce speedtest. Ten speedtest pokazuje że jest słabo. W tym samym czasie, na telefonie podłączonym przez WiFi do tego samego łącza odpalasz speedtest, i ten speedtest pokazuje ze jest dobrze. Czy tak?

Jeśli tak, to problem jest po stronie komputera, który sobie nie radzi z jednocześnie odpalonym Steam (który pewnie próbuje na gwałtu rety wszystko aktualizować kiedy tylko zorientuje się ze ma dobre łącze) i przeglądarką.

Piszesz, że kiedy zamiast światłowodu po drugiej stronie WiFi jest GSM, to spowolnienia nie ma. To trochę dziwne, ale może w tej konfiguracji Steam nie jest tak agresywny.

Może po prostu wystarczy chwilę odczekać?

No i najważniejsze: granie po WiFi to zły pomysł, lepiej byłoby połączyć się kabelkiem.

Możliwe też że efekt wywołany jest adresacją: masz IPv4 czy IPv6? Niezależnie które masz, możesz wymusić to drugie i zobaczyć czy to coś poprawi.

BTW: do działania Steam nie trzeba otwierać żadnych portów.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 31
  • 0

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

Tak, Tak, zgadza się, ale ostatnio mieszkałem w innym domu, był inny dostawca, również 1GB i nie było takiego problemu ze Steam, więc wyraźnie chodzi o router, ale co?i tam używałem tylko połączenia Wi-Fi i wszystko było w porządku, teraz mam wymuszony ipv4, ale z ipv6 to samo, jak tylko zamknę Steam w Menedżerze Zadań, prędkość gwałtownie wzrasta do maksymalnego poziomu

 

 sprawdziłem, w Steamie, usunąłem wszystkie możliwe pliki do pobrania, ustawiłem ograniczenie prędkości, jest to niemożliwe, aby zablokowało kanał komunikacyjny 1000 MB, nigdy tak się nie stało i trwa tydzień od momentu zainstalowania nowego routera


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2198
  • 8185
  • 33

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam


@darkqwqaznapisał(-a)

ostatnio mieszkałem w innym domu, był inny dostawca, również 1GB i nie było takiego problemu ze Steam, więc wyraźnie chodzi o router


no nie, wyraźnie wymieniłeś dwie zmienne


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56802
  • 684

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

@darkqwqaz  słowa kluczowe, inny dostawcą, inny router, inne otoczenie sieciowe...


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

@darkqwqaz Menedżer Zadań pokazuje obciążenie karty sieciowej dla każdego procesu osobno, tam sprawdzaj.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1657
  • 7215
  • 56

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

Pomoc techniczna Steam :: Rozwiązywanie problemów z połączeniem internetowym (steampowered.com)

 

Serwery zawartości
Steam korzysta z serwerów zawartości rozmieszczonych na całym świecie i próbuje wybrać najlepszy w oparciu o twoją lokalizację. Jeśli Steam pobiera pliki wolniej, niż pozwala na to szybkość łącza, sprawdź swój obecny region pobierania:
Uruchom Steam.
Przejdź do Steam > Opcje > Pobieranie.
Z listy Region pobierania wybierz region, w którym się znajdujesz, lub region mu najbliższy.
Możesz również wybrać inne regiony w pobliżu, aby sprawdzić, czy nie oferują lepszego połączenia.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 31
  • 0

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

faktem jest, że ruch w ogóle nie jest używany, ale prędkość internetu wciąż wynosi 1 MB

 

Nie jest to pobieranie gier na Steam, ale ogólna prędkość Internetu spada po uruchomieniu aplikacji

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 31
  • 0

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

Problem tymczasowo rozwiązany, pomogło przełączenie Wi-Fi z 5Hz na 2,4Hz, prędkość jest naturalnie 3 razy niższa, ale już jest jasne


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1951
  • 9492
  • 79

Prędkość Internetu Funbox 6 spada do 1 Mb/s po uruchomieniu Steam

@darkqwqaz Wyłącz WiFi 6 w FB, zaktualizuj sterowniki karty w komputerze.