Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Prędkość 1gbps pojawiła się tylko i wyłączenie dlatego, by być na równie z konkurencją "ogólnopolską". Usługa nie jest dorobiona technicznie, prawnie czy cenowo. Są jednak serwisy które mają dobre styki z Orange: netflix, player, vod od onetu czy tvp, ipla na niektórych regionach. Jakiś kontent vod jest. Wybrane serwery wybranych gier też. Nie zgodzę się że do dzielenia się z użytkownikami 100mbps wystarczy. To zależy jaki model rodziny, domowników jest i ilu aktywnie z nich korzysta z internetu bo rzadko kiedy cała rodzina non stop korzysta (choć może się mylę). To tez problem ze bardzo często wiele osób ma stare sprzęty, co widać po różnych forach (także i tym) niektórzy korzystają jeszcze z win xp, siódemki czy ósemki. Nie wiem czy w czasach xp były odpowiednie procesory i inne podzespoły by taką prędkość w ogóle obsłużyć (chodzi mi o konsumenckie urządzenia). To też kwestia np. posiadania tv czy multiroom od Orange który też zabiera trochę prędkości.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@Piotrekk85  Ja jeszcze 2 lata temu siedziałem na dual core AMD 4850e z win XP i płytą główną z siecią max 100mbps - miałem wtedy światłowód Orange 100mbps. Prędkości były ok, spokojnie obsługiwało mi 95mbps, problemów w grach nie było - dopóki Orange było ok. Problemów z youtube nie miałem. Przez 2 miesiące było spoko, później zaczęły się problemy z pingami i lagami i trwa to do dzisiaj. Latem 2017 kupiłem komputer (Ryzen 1600 3.6ghz, GTX 1060, aktualnie 16gb ram) i te same pingi, prędkość, lagi. Bez zmian, więc sprzęt raczej nie jest problemem. Problemy z youtube pojawiły się u mnie w lutym 2018 i trwają do dzisiaj.

 

Swoją drogą nie wiem jaką trzeba mieć rodzinę ''no-lifeów'' (sorry za wyrażenie) żeby 100mbps to było za mało 🙂 U mnie kilka osób używa internetu ale i tak zawsze mam 300mbps+ na speedteście i ich użytkowanie nie jest powodem lagów i niskich transferów.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@Piotrekk85napisał(-a)
Problemy z pingami są od ok 6-7 lat, więc każdy może poczytać w internecie i potestować i wyrobić sobie własne zdanie. Ten wątek dotyczy prędkości pobierania z serwisu agregującego "podejrzane" treści. Już nie licząc, że wiele serwisów jest zablokowanych przez cybertarczę, to nie raz i nie dwa w necie można poczytać wypowiedzi pracowników Orange co do walki z piractwem.

Troche naciagana teoria. Przeciez z takiego serwisu mozna pobierac rozne tresci. Poza tym co to za walka...? Orange ogranicza predkosc, zebym pobral wolniej podejrzane pliki? 🙂 Pracujesz dla Orange, ze tak ich bronisz? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Trzeba odróżnić bronienie Orange od stwierdzenia faktu. Językiem nienawiści i argumentami personalnymi nic nie osiągniesz. Dla Orange styki z "hurtowniami" serwerów trzymających podejrzane pliki i połączenia p2p nie były traktowane priorytetowo. Część z nich jest całkowicie blokowana przy włączonej cybertarczy.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@Piotrekk85napisał(-a)
Trzeba odróżnić bronienie Orange od stwierdzenia faktu. Językiem nienawiści i argumentami personalnymi nic nie osiągniesz. Dla Orange styki z "hurtowniami" serwerów trzymających podejrzane pliki i połączenia p2p nie były traktowane priorytetowo. Część z nich jest całkowicie blokowana przy włączonej cybertarczy.

To jest właśnie obrona. Trzeba jasno stwierdzić, że Orange po prostu oszczędza i ma słabe styki z serwerami. U mnie łącze działa ok., dlatego się na nie zdecydowałem, ale zawiodłem się jak oprogramowanie telefonu ściągało mi się z prędkością 2-3 MB/s, a po podłączeniu UPC było to 40 MB/s. To że dużo treści na hostingach jest nielegalnych nie oznacza, że wszystkie takie są, a tłumaczenia, że Orange ogranicza prędkość pobierania, bo walczy z cyberprzestępczością szkoda jest nawet komentować.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Witam wszystkich

Niedawno 05.01.2019 zmieniłem dostęp do internetu z 80Gb/s po linii telefonicznej na 100 Gb/s po światłowodzie. Pozostały sprzęt poza oczywiście FunBox-em ten sam. Wnioski:

1. Realna prędkość połączenia wzrosła z 60 Gb/s na ponad 100 Gb/s - super.

2. Serwis YouTube działa wyraźnie gorzej - w środku filmu potrafi się zatrzymać na buforowanie pliku, rozdzielczość mam często najniższą z możliwych co wcześniej nie miało miejsca.

Podsumowując: żałuję tej zmiany.

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

@kozakis01: takie są usługi masowe, masz parametry gwarantowane i nie. Jedne elementy w danej sieci działają lepiej, inne gorzej. Nie ma idealnej sieci na poziomie "mass".

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Mam nadzieje ze wy braliście umowę na czas nieokreślony, w innym wypadku przekichane 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)

Szkoda, że te na których mi zależy działają właśnie gorzej. Myślałem, że zmiana technologii nie ma znaczenia, ale jednak ma. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Potwierdzone ograniczenie prędkości pobierania z serwisów hostingowych (Orange światłowód 1Gb/s)


@Czullonapisał(-a)

Mam nadzieje ze wy braliście umowę na czas nieokreślony, w innym wypadku przekichane 🙂


Przy 1 Gb/s wyszłoby tylko 5 zł różnicy miesięcznie, więc nie było nawet nad czym się zastanawiać. U mnie akurat w codziennym użytkowaniu Orange działa dobrze.