Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podzielenie internetu


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Podzielenie internetu

@turbine  niby ma QoS, ale nie wiadomo w jakim zakresie.. miałem kiedyś router Tplink z band managerem. Tam można było  wpisać w WAN konkretną wartość przesyłu, ale czy na LAN to można na tym modelu zrobić? 

Jeśli ten jest free, to warto to sprawdzić 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Podzielenie internetu

Przecież to jest router ADSL. Nie ma go jak skaskadować za funboksem.

 

Upss, może przecież go zastąpić.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Podzielenie internetu

@turbine 

Zależy co chcesz z tym zabytkiem zrobić. Jeśli chcesz komuś utrudnić dostęp do sieci, to tak, podłączenie tego kogoś za tym "ruterem" na 100% mu dostęp utrudni. Jeśli sam chcesz się za nim podłączyć, to odradzam. Możliwości QoS tego sprzętu są jedynie zasygnalizowane, obawiam się że w praktyce są znikome - rzecz ograniczy się po prostu do zawężenia pasma, tak jak sugerował @agat13 . Oczywiście nadal będziesz musiał poprawnie skonfigurować ten sprzęt, żeby się nie gryzł z FB. Nie wiem czy to jest gra warta świeczki, ale jeśli nie będzie Cię to kosztowało, to pobawić się możesz.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Podzielenie internetu

@turbine  Nie może być żadnego urządzenia pośredniczącego pomiędzy modemem-routerem a odbiornikiem TV dla odbioru internetowej TV z Orange. Wymuszenie    mniejszej prędkości można uzyskać łącząc TV odpowiednio długim, słabej jakości przewodem.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podzielenie internetu

Ale po co mu coś zmniejszać jak i tak TV zabiera niewiele. To by miało sens jakby drugi domownik np filmy ściągał na torrentach a nie że ogląda TV. Ja ostatnio grę ściągałem na konsoli to mi tak zassało że na TV spadła jakość obrazu, którą było widać gołym okiem a łącze ma pół giga. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Podzielenie internetu

@turbine  używka z Allegro Router bezprzewodowy AVM FRITZ! Box 7530, trzeba go oczywiście skonfigurować do usług Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Podzielenie internetu

@marder  to ciekawostka,  bo pasmo TV nie wchodzi w skład  przepustowości umownej łącza. Przynajmniej w Orange 

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Podzielenie internetu


@andrzej1441napisał(-a)

@turbine  Nie może być żadnego urządzenia pośredniczącego pomiędzy modemem-routerem a odbiornikiem TV dla odbioru internetowej TV z Orange. Wymuszenie    mniejszej prędkości można uzyskać łącząc TV odpowiednio długim, słabej jakości przewodem.


Nie zgodzę się z tym. Ja mam inne urządzenia po drodze i IP TV działa. Co więcej na kablu nie da się sprzetowo ograniczyć przepustowości w sposób który sugerujesz. Albo bedzie 100Mbps lub więcej i będzie Ok, albo będzie 10Mbps i nie będzie Ok.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podzielenie internetu

@agat13 To zaobserwowałem na łączu z UPC. Nie mam w Orange to trudno mi powiedzieć jak to wygląda.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Podzielenie internetu


@agat13napisał(-a)

@marder  to ciekawostka,  bo pasmo TV nie wchodzi w skład  przepustowości umownej łącza. Przynajmniej w Orange 

 


Mniej na uwadze że przepustowość miedzianego łącza jest ograniczona i ja HD film się ogląda czy 4K, to komputer może mieć kiepski net, na światłowodzie nawet tym 100Mb/s tego nie będzie, inna sprawa że iptv robi spory ruch w łan, to obciąża FunBox, 2.0 nie należy do wydajnych, bebechy słabe 😎