Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12921
  • 53103
  • 611

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

@pablus Ok, dzięki.Mam już wizję sytuacji

Odpowiadam na pytanie tematyczne . Przyjdzie z Orange i założy Neo 😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

zobaczymy jak się sprawa rozwinie.

właśnie tam neo było i ludzie się wkurzali, że nie ma włókna i dlatego lokalny ISP podpiął klientów do swojego okablowania (te adresy zostały zgłoszone nawet do Orange do podpięcia w ramach umowy BSA) a tu "przypadkiem" okazało się, że Orange je podpina z POPC 😛

aż sam ciekaw jestem jak to będzie - dam znać jak sprawa się rozwinie, ale ogólnie przez to, że jest zarówno umowa BSA jak i włókna Orange to podobno jakiś system nie przewidział takiej sytuacji i w salonie mieli kombinować jak to ugryźć...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

U mnie np. najpierw UPC pociągnęło światłowód do piwnicy studzienkami Orange, a za rok czasu Orange swój kabel pociągnął do piwnicy. Różnica jest taka, że Orange daje FTTH (z piwnicy włókno do mieszkania) a UPC FTTB (z piwnicy koncentryk do mieszkania).

Więc w tym wypadku na pewno jest tak, że ISP lokalny ma swój kabel, który pociągnął przed Orange, ale ich studzienkami, a potem Orange poprowadziło swój kabel z POPC.

Więc ISP lokalny ma swoich monterów, a Orange swoich. W takim wypadku, można zamówić FTTH od lokalnego na jednym włóknie ich, a od Orange drugą usługę na innym włóknie od nich. A jak będzie się zamawiać Orange, to Orange będzie taniej założyć im usługe na własnym włóknie niż BSA. myślę, że po wprowadzeniu swoich kabli z POPC, po prostu BSA zaprzestaną świadczyć, bo to będzie mało logiczne, by innej firmie płacić jak jest ich kabel już.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange


@pablusnapisał(-a)

 


Jeśli jest dwóch operatorów i każdy ma swoją sieć to nie wiem nad czym się kolega zastanawia ? Jak podpisze umowę z Orange to Orange go podłączy po swoich kablach. Jak z firmą X to firma X podłączy go po swoich. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

widać @marder nie doczytałeś dokładnie 😛

lokalny ISP jest podwykonawcą dla Orange i jak podpisujesz umowę z Orange to i tak przyjeżdża ta firma i podpina swoje włókno.

Kabel z Orange jest puszczony niezależnie 😛 i tu jest właśnie problem, że są dwa włókna, na których Orange może świadczyć swoje usługi bo ma umowę BSA z tym lokalnym ISP 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Podwójne okablowanie FTTH - umowa z Orange

Ale po co ma korzystać z BSA jak ma własną niezależną sieć. Pewnie dlatego zawarli taką umowę aby świadczyć tam usługi. Ale teraz kiedy już wybudowali własną sieć to raczej nie ma sensu. Tylko patrzeć kiedy umowę z lokalnym operatorem zakończą.