Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Też tak myślałem, ale zawsze zbijali mnie z tropu w salonie, że dostępne mam tylko neo do 10 Mb/s, a zawsze pytałem przy przedłużaniu umowy, czy coś się nie zmieniło w kwestii prędkości.Przecież, gdyby mieli taką możliwość, to by chyba zaoferowali większą prędkość, skoro to przecież nie za darmo, nie? Ja mam neostradę, tv, telefon voip i abonament komórkowy, więc chętnie bym się przeniósł np. do tego love, gdyby mi dali coś szybszego.Co miesiąc wywalam stówę na te dobrodziejstwa, plus 15 za komórę, (rabat orange open 25 pln) więc oczekiwał bym czegoś lepszego po tylu latach.Myślę coraz intensywniej o odejściu gdzieś indziej, ale nikt tu nie oferuje nic na kablu i boję się władować na minę.Nowy lokalny operator tu wszedł i oferuje tylko radiówkę 10 Mb/s i niby ma to być pełne, a nie "do" ale kwestia tego, czy u mnie złapie.Muszą dopiero przyjechać i sprawdzić.Umowa kończy mi się w styczniu, wcześniej trzeba wypowiedzieć, w razie czego, więc myślę i myślę.Z orange mi w miarę dobrze, tylko drogo, jak za taką marną prędkość.Innych uwag co do nich, to nie mam, bo poza chyba dwoma potknięciami z fakturą, było ok.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

To też możliwości techniczne mogły się zmienić w czasie..

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Być może tak jest, a może nie.Na stronie, gdy wchodzę na internet domowy i przedłużanie umowy itd. to wyskakuje mi nadal do 10 MB/s i nic innego.Może to jest niemiarodajne.Musze jechać do salonu i zapytać osobiście, co w trawie piszczy.Nie zawieram umów przez internet, ani przez telefon.nie ma to jak rozmowa z żywym człowiekiem twarzą w twarz.Zawsze trzymam się tej zasady i do tej pory się nie naciąłem.

P.s nie mogę się teraz zalogować na tamto konto, więc pewnie zostanie tak.Przy logowaniu wpisuję dane do konta mój orange, bo tego żądają i automatycznie ląduję na tym.Nie wiem, jak to się stało, że wczoraj żądało ponownego podawania loginu do nasz orange.Ta strona czasem jakoś dziwnie działa, bywają problemy z logowaniem itd.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

A nie masz kilku usług w Orange lub zrobiłeś sobie nowe konto nie powiązane z usługą Orange?

Ps. Dowiedzieć się więcej możesz przez infolinię czy czat - nie trzeba jeździć koniecznie do salonu.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Hmm,mam jakby osobno usługi stacjonarne i osobno mobilne, bo dwie osobne faktury, więc może tu jest pies pogrzebany.Co do neta, pytałem teraz na stronie mojej gminy i osobiście odpowiedział wójt.Pisał, że wybór operatora sieci światłowodowej nie leży w gestii gminy, bo dokonał go w drodze przetargu, Urząd Marszałkowski w Kielcach.Gmina jedynie "pomaga" obniżając opłatę za zajęcie jednego metra pasa drogowego do 2pln i pomagając w instalacji kabli, centralek itd.Nie mogą ponoć występować do nikogo, z prośbą o inwestowanie w światłowód.Firma,  która wygrała przetarg, niby w pierwszej kolejności inwestuje w miejscowościach, gdzie jest największa gęstość zaludnienia, czyli np. w rzeczonym Pacanowie.Na wsiach, to im się albo nie spieszy, albo to olewają.Tak, czy inaczej, to jest trochę nieciekawie.

Anonim

Nie dotyczy

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

@Mario81, Jeżeli korzystasz, tak jak do tej pory, z logowania się poprzez Nasz Orange, to możesz to zrobić na kilka sposobów:

-poprzez zakładkę Mój Orange w górnej belce;

-możesz się wylogować i przejść proces logowania poprzez stronę https://www.orange.pl/;

- albo tak https://www.orange.pl/zaloguj.phtml;

Ale zawsze pamiętaj, które konto jest tym głównym, poprzez które masz powiązane inne konta. Jeżeli ich nie masz powiązanych, to zrób to, bo będziesz miał "pasztet" w postaci dwóch różnych kont do NO, jak ja na samym początku przygody ze Społecznością. Po powiązaniu kont, możesz swobodnie przechodzić do tej usługi, którą chcesz mieć na podglądzie, czy ewentualnie dokonywać samodzielnych ustawień preferencyjnych, odpowiadających i podpowiadanych Tobie. Z pozycji konta możesz także przejść poprzez Forum i tutaj czuć się swobodnie. Masz jeszcze do dyspozycji aplikację na telefon. Do dzieła!Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Odświeżę trochę ten temat.na tamten profil, to już chyba nie dam rady się zalogować, choć próbowałem, więc niestety, nie dam rady odznaczyć "najlepszej odpowiedzi". Byłem dzisiaj w salonie orange, popytać o możliwość podniesienia prędkości i niestety, ponoć się nie da.Zaproponowano mi, żeby ewentualnie przenieść się na LTE.Pani powiedziała, że można sobie kupić starter i po włożeniu karty do telefonu, wysłać sms o treści start pod 80590 i wtedy włączają 100GB na 30 dni.Mógłbym to niby wtedy przetestować i zdecydować, czy mi pasuje.gdybym się zgodził, to dają niby jakiś inny router do tego i można korzystać niby "bez ograniczeń" w domu i z ograniczeniami, poza domem.Nie znam się zupełnie na tym i stąd mam prośbę, żeby ktoś mi z grubsza opisał, jak wygląda w praktyce to LTE i czy posiada ono "limit transferu danych" czy jednak jest bez ograniczeń, jak tradycyjna neostrada.Ja dużo ściągam i zależy mi na szybszym łączu, bo to, co mam, to tragedia, jak na dzisiejsze czasy.Kilkanaście dni temu, prędkość utrzymywała mi się w granicach 5,20 MB/s i to bez różnicy czy w dzień, czy w nocy.Teraz niby wróciło do 6 MB/s, ale o tej porze, jest mniej, bo wiadomo.Cóż, chodzi mi o to, żebym nie narobił sobie problemu, zamieniając złe, na jeszcze gorsze, bo teraz mam internet w miarę stabilny, bo nie ma spadków prędkości poniżej 1 MB/s, jak u niektórych tylko utrzymuje się w miarę równo.Marnie, ale równo, a jeśli na LTE mi obetną do 5 MB/s, jak tu niektórzy piszą, to co to za interes? No i czy jest tam jakikolwiek limit, czy nie? Nie będę tego używał nigdzie indziej, tylko w domu, bo i tego, który mam w telefonie, nie używam.Im bliżej do końca umowy, tym mam coraz większe wątpliwości, co tu dalej z tym robić.najprościej i najszybciej, było by po prostu zostawić wszystko, jak jest i mieć spokojna głowę, ale gdybym połączył komórkę z internetem, to było by taniej, a tym bardziej, gdybym pozbył się tv i telefonu voip.Za sam internet d0 10MB i telefon komórkowy, powiedzieli mi 80 pln, Internet LTE z komórką, w tych samych pieniądzach + 7pln za dzierżawę modemu.No i gdybym pozbył się tv i telefonu stacjonarnego,to muszę oddać liveboxa i tuner tv, bo wtedy dadzą i jakiś inny modem, chyba też na starych zasadach, bez dopłaty (nie pamiętam) Obecnie płacę 99pln za net,tv i telefon + 14.99 pln za komórkę.Oczywiście cena po odliczeniu rabatu 25 pln.Lokalna firma oferuje radiówkę max 10 MB/s (ponoć pełna prędkość) za 85pln, więc gdybym za podobne pieniądze miał chociaż dwa razy większą prędkość z LTE, to wybór jest oczywisty.Tylko żeby nie lecieli w kulki z prędkością, jak na neostradzie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

Jak sam sobie nie przetestujesz, to wróżenie z fusów. Internet mobilny jest zmienny.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 1
  • 0

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

No dobra, napiszę inaczej.Ja by m był zadowolony, gdybym miał chociaż te 20 MB/s stałej prędkości, zamiast obecnych 5-6 MB/s na kablu.To i tak już by była przepaść.Rozchodzi mi się tylko o limit transferu danych.Na neostradzie, coś takiego nie istnieje i nie muszę się martwić co i ile ściągam.Tutaj niby, po wykorzystaniu należnego transferu, prędkość spada do zawrotnego 1 MB/s przy czym, dalej można ściągać itd. ale z taką prędkością, no cóż.Nie interesowałem się tym do tej pory, zajrzałem przed chwilą w jakiś temat z zeszłego roku, a przez rok czasu, to coś mogło się zmienić.Niech ktoś mi wytłumaczy, czy transfer zużywa się tylko przy pobieraniu (ściąganiu) danych z internetu, czy jest to także zwyczajne przeglądanie stron/oglądanie filmów np. na you tube? Wybaczcie głupie pytania, ale naprawdę się w tym nie orientuję, bo jak wspomniałem, na neostradzie, czegoś takiego nie było i nie musiałem się nad tym zastanawiać.Na LTE niby jest 150 GB transferu i 70 dodatkowego, a niby się sumują.Tyle tylko, że nie korzystam z tego sam i na mój rozum, to jednak istnieje możliwość, że w połowie miesiąca, ten transfer stopnieje.Neostrada wolna, ale przynajmniej wolna od ograniczeń.To jest główny problem.Światłowodu, to raczej u mnie szybko nie ujrzę.Może za jakieś 5 lat, ktoś coś tu zrobi, ale raczej na pewno nie orange.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Podniesienie prędkości internetu neostrada do 10 mb

@Mario81 Ja podejmę temat "najlepszej odpowiedzi" Jeśli nie udaje Ci się zalogować na konto, na którym złożyłeś temat, to daj mi na PW znać, która odpowiedź ma być zaznaczona, a ja zrobię to za Ciebie. Mrugający mężczyzna