Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie internetu (miedź)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25  tu wypowiem się zgodnie z tym, co ostatnio ustaliłem. Jeśli w okolicy jest instalacja od słupków, to nikt nie zrobi podwieszki, bo problemem będzie choćby nawiązanie się od słupka do słupa. Po drugie, zajęcie miejsca na słupie uwarunkowane jest zgodą  Zakładu Energetycznego, o którą musi wystąpić Orange i opłatami za dzierżawienie tychże... Podnosi to koszty instalacji, która dla 100m musi przejść przez dwa lub trzy takie słupy. Poza tym koszt przyłącza też ma ograniczenia kwotowe i może nie zmieścić się w limicie jednostkowym przydzielonym na tego typu przylacze. Sądząc pi odległości od słupka to i wykopki w pasie drogowym i na Twojej działce będą kosztowne. Wniosek możesz złożyć, bo inaczej się nie dowiesz, ale proponuję nie liczyć na pozytywne WT. Jeśli chcesz opinii, załącznik mapkę, z ulica, domem, slupkiem i słupami. Może coś podpowiemy


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25 Złóż zamówienie. Tak jak koledzy piszą monter oceni sytuację na miejscu. Może okazać się że metr od Twojego płotu jest zasypana studnia której nie widziałeś i wówczas szansa na neta wzrasta i to bardzo. Powodzenia.  


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Podłączenie internetu (miedź)

@lexy25  podpytam, próbowałeś złożyć zamówienie na internet czy odpuściłeś temat?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Podłączenie internetu (miedź)

Witam, nie chce zakladac nowego tematu a tez chcialbym zalozyc internet po kablu na miedzianej technologii. Skrzyneczka stoi  1m od mojej bramy. W domu brak przylacza. Technicy nawet sie nie kwapili aby zalozyc nowe.
Pierwszy szukal przylacza ktore niby jest w domu( tak wdzi w systemie konsultant Orange, choc technik nie znalazl a i wlasciciel poprzedni mowi ze raczej nie ma) jak nie znalazl odjechal z gadka ze Orange musi sie zgodzic na instalacje przylacza.
Drugi technik to samo - zostawil mi 20 m kabla zebym sobie sam zalozyl przylacze a oni ewentualnie podlacza do skrzynki. Za trzecim razem nie widzialem technika - dostalem tylko info ze nie podlacza mi bo nie ma miejsc w skrzynce. Skrzynka jest otwarta ( jest to taki slupek z otwieranym na gorze "kapturkiem" ) widac ze sa tam miejsca wolne ale nie znam sie na tym ile tam jest potrzebne miejsc zeby podlaczyc nowe 1 przylacze - moge zrobic zdjecie moze ktos sie wypowie czy sa mozliwosci? 

Orange bardzo zdeterminowan zeby mi zalozyc ale zewnetrzna firma monterska daje wiele do zyczenia i nie jestem 100% przekonany ze nie ma mozliwosci podlaczenia...

Czy ktos sie spotkal z podobna sytuacja? swiatlowod bedzie pewnie budowany za rok moze dwa - na stronie Nexera jest juz nasze osiedle "w budowie" swiatlowodu wiec niby9 miesiecy choc pewnie potrwa to duzo dluzej...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Podłączenie internetu (miedź)

@Matifcb tu nie do końca chodzi o miejsce na listwie zaciskowej w słupku przy działce. Pytanie o miejsce na podłączenie nowej linii w centrali. Te nie będą modernizowane, rozbudowywane. Jeżeli nie ma wolnych portów do podłączenia linii telefonicznej z dostępem do internetu, to technicy nie podłączą. Trzeba czekać na zwolnienie portów na centrali, a to już trzeba mieć szczęście, aby trafić, jak ktoś zrezygnuje.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Podłączenie internetu (miedź)

@Matifcb  Jeśli przyłączę nie jest problemem, to bardzo rzadko się spotyka brak wolnych zasobów sieci. Częściej właśnie na tych kablach od szafy do słupka, gdyż one są przeważnie 10-parowe czyli na 10 abonentów. Później między szafą a centrala są kable grubsze, więc o zasoby łatwiej. Ten 1 metr na upartego sam bym wykopał i zakopał kabel który zostawił technik w rurce zabezpieczającej. To nie do końca ok, bo zależy czyja to jest ziemia i czy przypadkiem to już nie jest pas drogowy. Wtedy nawet niezbyt wolno.... U Siebie na działce możesz zakopac na głębokość 50cm pod warunkiem, że oznaczysz i będziesz wiedzieć, że tam nie wolno kopać, by nie uszkodzić kabla. O zasoby na centrali coraz łatwiej, bo sporo ludzi rezygnuje z wolnej neostrady na rzecz LTE


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie internetu (miedź)

@Matifcb Możliwe że to była ściema z tym brakiem miejsc bo jak sam mówisz to już był 3 monter. Mówiąc wprost: monterzy liczą że sam we własnym zakresie wykonasz przyłącze od słupka do domu. Wystarczy wkopać mikrorurkę lub rurę HDPE z pilotem w środku. Wtedy jak ponownie przyjedzie monter nagle okaże się że nie ma żadnego problemu z podłączeniem 😃


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Podłączenie internetu (miedź)

to pewnie szybko nie nastapi, zeby cos sie zwolnilo.. zreszta mam co miesiac zakladac umowe aby wyslali technikow i mi odrzucili albo zaakceptowali. 

 

Problem nie jest przylacza bo to sobie moge zrobic i oni to wiedza. Pewnie jest tak jak mowicie, ze nie ma miejsca "gdzies dalej". 

 

Troche chyba srednio kopac dzialke i robic przylacze jak sie okaze ze na marne? czy moge pozniej ewentualnie w przyszlosci takie przylacze wykorzystac do swiatlowodu? wtedy mialoby to sens zebym kopal bo swiatlowod kiedys zalozyc bede chcial jak bedzie mozliwosc.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Podłączenie internetu (miedź)

@Matifcb Sam mówiłeś że monterzy szukali starego kabla i kręcili nosem. Oznacz to że nie ma kabla od słupka do domu. A jak nie ma to trzeba kopać i ułożyć nowy czego monterzy nie robią bo im Orange za takie rzeczy nie płaci albo płaci za mało. Piłka jest więc krótka: albo zrobisz to sam we własnym zakresie (dlatego Ci pozostawili kabel) albo nigdy Cię nie podłączą. Jeśli położysz rurę HDPE fi32 lub 40 to wejdzie i kabel miedziany i w przyszłości światłowód. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 13
  • 0

Podłączenie internetu (miedź)

Technicy dostali dyspozycje z Orange ze moga to mi podlaczyc za trzecim razem na koszt Orange. Problem w tym ze nie podlaczyli bo powiedzieli ze nie ma miejsca wolnego. Jesli pod swiatlowod bedzie tez mozna to wykorzystac to pewnie trzeba zaczac kopac  i samemu w garazu zalozyc skoro w tej samej rurce mozna puscic takze w przyszlosci swiatelko.

 

Jak zrobie przyłącze dam znac Orange moze rzeczywiscie sie zrobi wolne miejsce a jak nie to bedzie rurka w ziemi az bedzie swiatlowod. 

 

Wybieram na miedzi internet bo jest to jednak stale lacze nawet z predkoscia 10-15Mb/s starczylo by mi. Jak sie uda to super jak nie to bedzie pod swiatlowod.