Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie podłączenia internetu. Na mieszkaniu jedyne gniazdko jakie mam to z wejściami R/DATA/TV i teraz pytanie czy jest możliwość podłączenia internetu do tego? Co będę do tego potrzebować dodatkowo i wgl? Światłowód odpada.

 

Dziękuję za pomoc.

 

 

 

 

________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

27 ODPOW. 27

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18473
  • 52870
  • 716

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@call_me_Martin ile pinów ma gniazdko DATA i w którym miejscu wychodzi kabelek od tego gniazdka. Dobrze by było, jak byś fotkę gniazdka DATA wrzucił.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

Z zdjęcie dasz radę coś wywnioskować czy trzeba będzie więcej informacji. Mieszkanie wynajmuję od miesiąca i raczej o jakieś szczegóły będę musiał pytać właściciela.

 

Gniazdko.jpg

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18473
  • 52870
  • 716

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@call_me_Martin to jest gniazdko typowo telewizyjne: Radio, Telewizja, TV-SAT. Nie nadaje się do podłączenia żadnego internetu internetu. 

Jaki chcesz internet podłączyć? To może inne znajdzie się rozwiązanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13065
  • 53604
  • 624

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@call_me_Martin przede wszystkim okresljaaki to będzie internet? Zarówno po miedzi jak i światłowodzie ekipa techników montuje gniazdu, więc się o to nie martw. Przyjdą dociągać linie, to i zakończą gniazdkiem. Ważne, abyś założył je w miejscu routera, bo tak wygodniej no dla dekodera TV i dla wifi

.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

Chciałbym jakiś mocniejszy internet domowy po kablu. 

 

Obecnie powiadam internet mobilny, karta SIM włożona do routera, który jest podłączony do komputera. Gdy korzystam sam to nie mogę na niego aż tak narzekać, jednakże gdy na innym urządzeniu jest odpalony YT, netflix to np. pingi w grze wskakują na poziom 130+


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13065
  • 53604
  • 624

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@call_me_Martin  wszystko zależy od warunków technicznych do sprawdzenia na stronie Orange  https://www.orange.pl/view/mapazasiegu 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1715
  • 8389
  • 64

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@call_me_Martin Czy masz możliwość zakupu internetu w technologii kablowej (HFC na przykład)? Od operatora telewizji kablowej?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18473
  • 52870
  • 716

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@Samotnick jeżeli przez te gniazdko miała by być usługa internetowa przez kabel koncentryczny, to trzeba by było zdemontować filtry z gniazda, bo mogą tłumić sygnał internetowy. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1715
  • 8389
  • 64

Podłączenie internetu, mam gniazdko R/DATA/TV. To wystarczy, czy będzie potrzeba czegoś innego?

@ketrasaArtur Używałem przed FTTH i było tak: wejście, splitter, gniazdko (takie jak na zdjęciu, tylko Legrand), splitter i z niego telewizor i modem kablowy. Po pewnym czasie trzeba było usunąć ten pierwszy splitter bo były problemy na niektórych kanałach TV (telewizja cyfrowa). Ale z internetem nigdy nie było problemów. Tylko, że to było wiele lat temu i maksymalnie było 50 Mb w dół.