Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

Witam,

jestem w trakcie delikatnego remontu i porządkowania wszystkich kabli w domu.

 

Do budynku wchodzi kabel od Orange w postaci  2x2x0.5 kat 5E.

Następnie idzie do gniazdka tam jest połączone w jakiś dziwny sposób i idzie dalej do kolejnego gniazdka 🙂 ( nie ja to montowałem, jest to wszystko spięte na krótko)

Reasumując, chcę to wszystko uporządkować .

Zamówiłem gniazdo RJ12 do, którego planuje podłączyć kabel od Orange.

Następnie od tego gniazdka chcę zarobić kabel 2x2x0.5 i podłączyć bezpośrednio do routera.

 

Moje pytanie brzmi, które kable kolorystycznie podłączyć do gniazda RJ12, oraz w jakiej kolejności ułożyć żyły podczas zarabiania końcówki RJ12 ( kabel łączący router z gniazdem )


Mam nadzieje, że napisałem to w jasny i czytelny sposób 🙂

 

 


IMG_1034(1).JPEG
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

@lukaszwnw  ok. Nic niezwykłego. Pamiętaj jednak o tym, że żyły w gniazdku przelotowym koniecznie skręć i dopiero wtedy podkręcają pod śrubki. Czy w przelotowym będzie wpięty aparat telefoniczny?

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

Jakie masz usługi w Orange? RJ12 rzadko jest używane w Orange. Liczyłeś liczbę par przy starym gniazdku?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

Aktualnie zostaję tylko przy internecie 20mb.

 

W załączniku zdjęcie, jak to jest aktualnie podłączone.

 

Jakie gniazdo powinienem użyć w taki wypadku ?


IMG_1042.JPEG

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

@lukaszwnw Jeśli już to wykorzystywana jest wtyczka rj11 i powinny być 2 środkowe żyły. Wykonanie takiej instalacji dodatkowej możesz zlecić również u nas.

 

Pozdrawiam


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

@lukaszwnw To gniazdo RJ11 6 pionowe. Jak patrzysz na blaszki w gniezdniku ( tam gdzie wtykasz wtyk) to 2 środkowe 3,4 powinny wychodzić kolorami zielonym i czerwonym  na środkowa śrubkę w lewym i środkowa w prawym pionie i tam podłącz parę biało niebieska .Koniecznie dobrze sparuje kabel bo jak widzisz są dwie białe żyły

Co to jest za przewód równolegle wpięty?

Pamiętaj, że każdy kabel równoległy wprowadza dodatkowe tłumienie. To będzie jedyne gniazdo, czy korzystasz jeszcze z telefonu gdzie indziej? Pamiętaj, że lepiej tu rozdzielić telefon od netu za pomocą filtra. Przy zaciskaniu wtyczek RJ11 zaciskasz dwie środkowe żyły analogicznie jak w gniezdniku. Nie rób tego na kablu, a na przewodzie miękkim z linka w środku

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

Przewód równolegle wpięty idzie do kolejnego gniazdka telefonicznego na drugim piętrze 🙂 a tam z gniazdka do Neostrady.

 

Założenie jest takie, że wywalam stare gniazdko montuje nowe ( zamówiłem już RJ12  więc je chce wykorzystać ) podpinam kabel i wpinam do routera w szafie rack, bez tych połączeń "na krótko" 🙂

 

Podsyłam schemat jak chcę to podłączyć.


schemat.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

@lukaszwnw  ok. Nic niezwykłego. Pamiętaj jednak o tym, że żyły w gniazdku przelotowym koniecznie skręć i dopiero wtedy podkręcają pod śrubki. Czy w przelotowym będzie wpięty aparat telefoniczny?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

Aparat telefoniczny nie będzie podpinany, jedynie usługa internetu ( Neostrada)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52628
  • 602

Podłączenie do gniazdka RJ12 - Neostrada

@lukaszwnw To bez filtra i bez problemów...nie zapomnij w RACK-u na końcu tego odchodzącego kabla też założyć gniazda RJ11. Będzie pewniejsze połączenie. I do modemu kabelkiem RJ11/RJ11 dopiero