Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

Witam pytam was może wiecie ile by orientacyjnie kosztowało podłączenie do infrastruktury światłowodowej ? (do domu jednorodzinnego na własny koszt) Infrastruktura od mojego domu jest oddalona o ok. 120 metrów.

10 ODPOW. 10

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

Orange tego nke praktykuje.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 38
  • 71
  • 0

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

@Black4Killer to zależy czy chcesz się podłączyć napowietrznie czy podziemnie. Jeśli światłowód jest wyprowadzony ze słupa, to sprawa prosta, bo pociągnie się włókno ze słupa napowietrznie bezpośrednio do mieszkania. Jeśli natomiast słupa nie ma, a światłowód idzie pod ulicą w kanale, to już grubsza operacja i bardziej kosztowna, bo trzeba zrobić wykop (na co musi się zgodzić Zarząd Dróg), następnie kretem trzeba będzie zrobić przecisk pod jezdnią do Twojej posesji i następnie do budynku. To nie są już tanie rzeczy, dlatego radzę się zastanowić, czy jest to opłacalne.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

Nie da rady na własny koszt

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

@Arti_Kn_Pl Da radę na własny koszt , lecz trzeba wykierować wniosek do Działu Infrastruktury dowiadywałem się o to 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

@kwardi Światłowód idzie i napowietrznie oraz kanałem u mnie , a chodzi mi jaka byłaby taka orientacyjna cena za podłączenie napowietrzne na własny koszt


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

Orange nie ma na dziś opcji współfinansowania przez klientów indywidualnych. Koszt jest zależny od wielu czynników. Może to być 10 tysięcy może być i 50.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

Pomysł dobry, może ułatwić operatorowi inwestycje, ale pewnie jak większość innowacji nie do wprowadzenia z pozycji operatora.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

To już było i prowadziło do absurdów.

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Podłączenie do Światłowodu na własny koszt

Pismo, że chcesz partycypować w kosztach możesz napisać zawsze. Jaki będzie efekt tego nie wiem, ale raczej się tego nie praktykuje.