Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

@Katani1To właśnie sugerowałem wyżej...jakby było  8MB/sek to nie ta usługa..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Więc dlaczego na Liveboxie było 8Mb/s pobierania, a tu jest 1.5?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Jak  pisał @agat13 .  Mylisz jednostki, teraz masz 1,5 MegaBajta/s, co daje ponad 10 Megabitów/s, czyli tyle co wcześniej.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Pracownicy Orange powiedzieli mi że usługa się nie zmieniła, a wymienili tylko modem, czyli pobieranie nie powinno być takie niskie, tak samo prędkość internetu, która potrafi być bardzo uciążliwa, skąd więc nagle taka zmiana prędkości? Rozumiem że są to inne jednostki, ale tak jak mówiłem wcześniej, pobierając tą samą grę jeszcze miesiąc temu pobierało 8MB/s


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Zrozum, że nowe urządzenie podaje szybkość w MegaBajtach, poprzednie w Megabitach. Pobieranie danych z prędkością 8 MB/s (64 Mb/s) przy Twojej usłudze do 20 Mb/s jest nierealne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

@Katani1Ma racje, to kwestia jednostek MB i Mb. Wszystkie usługi sprzedaje sie i opisuje jako Megabity/sekundę. Windows np podawał dane w Megabajtach/sek. To w przeliczeniu 1/8 (teoretycznie), to samo -kwestia tej jednej literki B lub b

To tyle teorii. Jeśli zaś chodzi o praktykę, to poczucie wolniejszego internetu tylko po wymianie na nowszy model nie powinno mieć miejsca. Wręcz przeciwnie. FB2 to zdecydowanie lepszy modem i router od LB2. Zawsze możesz zgłosić to na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt  (nic nie kosztuje) i zrobią diagnostykę. Oczywiście od strony centrali, ale z tego, co mówił mi kiedyś Max ( 🙂 ), to chyba widza w systemach jakieś pomiary, bo do nich się odniósł (albo ja coś pomyliłem) Skoro zrobiłeś pomiar certyfikowany, to zawsze warto to sprawdzić i tyle


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Z Maksem również rozmawiałem i nie wykazał żadnych błędów w systemie, mówię teraz o pobieraniu np. jak w tym przypadku na steamie, gdzie miesiąc temu było 8Mb/s, a teraz jest max 1.5Mb/s


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2805
  • 6993
  • 182

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Wyłącz wszystkie pobierania i zrób https://www.speedtest.net/pl


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 11
  • 7
  • 0

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

Bez tytułu2.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Po wymianie z liveboxa 2.0 na funboxa 2.0 internet mocno zwolnił

@adeexczyli masz prawie 16Mb/sek czyli 2MB/sek wedle opisów podczas pobierania. Matematyka i to baaaardzo naciągnięta...:)