Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/s


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

U Mnie router mruga na czerwono i nie łączy się z internetem


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Jak przejść na 5GHz? Router nadaje 2,4 i 5.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Laptop obsługuje do 100mbs. Co z robić z Smart TV i telefonami? Kupić nowe?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2018
  • 5436
  • 183

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

To brak snchro czyli albo wypiął się kabel światłowodowy (dociśnij) albo gdzieś się przerwał luba awaria gdzieś dalej i trzeba zgłosić

Edit

Oj coś nie tak, odpowiadałem pod innym postem mi się wydaje.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 0
  • 0

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

Specjalista od światłowodu spędził u mnie z 8 godzin na kombinacjach. U niego po kablu jest 300 po w fi 150 a u mnie ledwo chodzi. Zwalają winę na sprzęt


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/


@BORAXnapisał(-a)

@Krzysztof-DLW Na 2,4GHz więcej jak okolice 40 Mbit/s nie wyciągniesz. Większa prędkość jest na 5GHz, ja na swoim iPhone uzyskuję około 150-200Mbit/s.


Dziwne to, @BORAX. Ja mam kartę Wi-Fi o standardzie 'n' przez USB i kontaktowała się z FunBox-em 3.0 z szybkością 150 Mb/s. Trzeba tylko w komputerze i FB 3.0 ustawić szerokość kanału na 40 MHz, bo na 20 MHz to kontaktowała się z 72 Mb/s. No i te 2,4 GHz mam oddzielnie, a 5 GHz - oddzielnie.

 

A osoba pytająca pisała, że jej Samsungi są od 2016 roku wzwyż - myślę więc, że powinny one już mieć standard 'n' w sobie.

 

Ela


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 427
  • 1446
  • 13

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

1. Czy masz jedno ustawienie dla obu zakresów częstotliwości?

2. Sprawdź w panelu sterowania FBoxa czy Twoje urządzenia są zalogowane do sieci i na której z częstotliwości oraz czy nie masz włączonego sterowania pasmami i/lub blokady po MAC adresach (jeśli tak - wyłącz).

3. Zmień ręcznie kanał dla 5GHz (u mnie nie trzeba było nawet TV TCL łączy się po WiFi z prędkością 350 Mbps).
4. Nie ma "podkręconych" wyników na laptopie serwisanta - ba u mnie po podłączeniu światłowodu serwisantowi pokazywało 890 Mbps a u mnie na PC 949 Mbps 🙂

5. Wiek telefonu nie gra roli jeśli nie obsługuje on 5 GHz oraz ac to nic nie wskórasz. Tak jak przedmówcy napisali - pasmo 2.4 GHz jest zapchane, ba nawet mikro drony z marketu działają na tym paśmie 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

@Krzysztof-DLW Która dioda miga na czerwono? Są podpisane.

@Ela12 ja napisałem o prędkościach rzeczywistych, a nie szybkości zestawionego połączenia, bo to nie tak działa. Zwykle jest tak, że prędkość 72 lub 150 Mbit/s musisz podzielić przez 2 i to będzie maksymalna prędkość realna. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/

O prędkości WiFi nawet nie ma co dywagować, bo nie jest ona gwarantowana, bo za wiele czynników na nią wpływa, począwszy od sprzętu, kończąc na eterze w którym działa...

 

Jeżeli u technika po kablu jest full, a u Ciebie nie, to chyba świadczy tylko i wyłącznie, że coś jest z Twoim sprzętem nie tak.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Po podłączeniu światłowodu nie działa smart tv po wi fi.Na wszystkich sprzętach prędkość łącza 40b/


@Krzysztof-DLWnapisał(-a)

Specjalista od światłowodu spędził u mnie z 8 godzin na kombinacjach. U niego po kablu jest 300 po w fi 150 a u mnie ledwo chodzi. Zwalają winę na sprzęt


I niestety pewnie mają rację. W routerze wyłącz sieć 2,4 GHz i zostaw tylko 5GHz i zobacz czy jesteś wtedy w stanie w ogóle połączyć się ze swoim WiFi.