Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pasmo publiczne.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Pasmo publiczne.

Gdzie znajdę wiadomości na temat pasma publicznego na stronie Orange. Gdzie mogę zablokować udostępianie tego pasma na stronie Orange.

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pasmo publiczne.

FAQ na stronie http://www.orange.pl/kid,4003973565,id,4003973506,info.html

 

np. pkt. 15: Jak mogę ponownie włączyć udostępnianie pasma publicznego przez modem Livebox, jeśli sam je wyłączyłem?

  1. Zaloguj się do swojego indywidualnego konta na Mój Orange
  2. Przechodzisz do strony podsumowania, do usługi Neostrada
  3. W sekcji „wokół Twojej Oferty” w części ustawienia wybierasz link „pasmo publiczne
  4. Wyświetla się modal z opcją włączenia/wyłączenia usługi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pasmo publiczne.


witek1358 napisał(-a):

Posiadając router sagemcom nie mogę się podpiąć pod tą usługę gdyż trzeba mieć albo liveboksa albo funboksa.

Dzięki za pomoc.


Trochę może późno... ale, zdaje się @witek1358 że Ty źle odczytujesz przeznaczenie "pasma publicznego" wg. mnie ono jest dla uprawnionych (zarejestrowanych) użytkowników orange. Np. gdy jestem sobie gdzieś poza domem i chcę skorzystać z darmowego internetu to szukam w telefonie, za pomocą aplikacji "Darmowe Orange" takiego pasma w pobliżu. Ono jest tam, gdzie ktoś kto ma np. neostradę i uruchomi usługę udostępniania... mogę wtedy bez używania transferu (przesyłu w sieci komórkowej) zajrzeć do netu, zdaje się że ma ono prędkość około 1Mb.

Aha, jeśli dobrze pamiętam, warunkiem korzystania z "darmowego orange" jest posiadanie aktywnego udostępniania u siebie.

Natomiast jeżeli Ty masz neo... to u siebie korzystasz z odrębnego pasma - takiego jakie masz w umowie, niezależnie jakiego routera używasz.

Kwestia włączania/wyłączania - zgodnie z tym co pisałem wcześniej - po zalogowaniu na orange.pl jako użytkownik możesz uruchomić albo wyłączyć.

 

Update:

 

z tym, że faktyczne udostępnianie pasma publicznego (WiFi) realizowane jest tylko przez urządzenia (routery) Orange.

Tak naprawdę, to trzeba być dość blisko livebox/funboxa .... żeby z tego pasma skorzystać w miarę płynnie.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pasmo publiczne.

FAQ na stronie http://www.orange.pl/kid,4003973565,id,4003973506,info.html

 

np. pkt. 15: Jak mogę ponownie włączyć udostępnianie pasma publicznego przez modem Livebox, jeśli sam je wyłączyłem?

  1. Zaloguj się do swojego indywidualnego konta na Mój Orange
  2. Przechodzisz do strony podsumowania, do usługi Neostrada
  3. W sekcji „wokół Twojej Oferty” w części ustawienia wybierasz link „pasmo publiczne
  4. Wyświetla się modal z opcją włączenia/wyłączenia usługi.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Pasmo publiczne.

Dzięki za info.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Pasmo publiczne.

Czy korzystanie z tego pasma jest bezpieczne ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pasmo publiczne.


witek1358 napisał(-a):

Czy korzystanie z tego pasma jest bezpieczne ?


Zależ co rozumiesz pod pojęciem "bezpieczne"... Jak dla mnie tak jak każde nie https, czy też nie VPN, albo domena...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Pasmo publiczne.

Posiadając router sagemcom nie mogę się podpiąć pod tą usługę gdyż trzeba mieć albo liveboksa albo funboksa.

Dzięki za pomoc.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Pasmo publiczne.


witek1358 napisał(-a):

Posiadając router sagemcom nie mogę się podpiąć pod tą usługę gdyż trzeba mieć albo liveboksa albo funboksa.

Dzięki za pomoc.


Trochę może późno... ale, zdaje się @witek1358 że Ty źle odczytujesz przeznaczenie "pasma publicznego" wg. mnie ono jest dla uprawnionych (zarejestrowanych) użytkowników orange. Np. gdy jestem sobie gdzieś poza domem i chcę skorzystać z darmowego internetu to szukam w telefonie, za pomocą aplikacji "Darmowe Orange" takiego pasma w pobliżu. Ono jest tam, gdzie ktoś kto ma np. neostradę i uruchomi usługę udostępniania... mogę wtedy bez używania transferu (przesyłu w sieci komórkowej) zajrzeć do netu, zdaje się że ma ono prędkość około 1Mb.

Aha, jeśli dobrze pamiętam, warunkiem korzystania z "darmowego orange" jest posiadanie aktywnego udostępniania u siebie.

Natomiast jeżeli Ty masz neo... to u siebie korzystasz z odrębnego pasma - takiego jakie masz w umowie, niezależnie jakiego routera używasz.

Kwestia włączania/wyłączania - zgodnie z tym co pisałem wcześniej - po zalogowaniu na orange.pl jako użytkownik możesz uruchomić albo wyłączyć.

 

Update:

 

z tym, że faktyczne udostępnianie pasma publicznego (WiFi) realizowane jest tylko przez urządzenia (routery) Orange.

Tak naprawdę, to trzeba być dość blisko livebox/funboxa .... żeby z tego pasma skorzystać w miarę płynnie.

 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Pasmo publiczne.

A co mam zrobić jak w zakładce "Zmiana ustawień urządzenia" przełączam z "właczone"  na "wyłaczone" i nic się nie zmienia? usługa nadal jest włączona. Czy to może zostanie zrealizowane w jakiejś perspektywie czasu, przez operatora sieci na zasadzie przyjęcia zgłoszenia?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 64
  • 64
  • 0

Pasmo publiczne.

Misiek !

Ja to żle ująłem ; ja nie mogę udostępnic tej usługi innym osobom mając sagemcom f@st. Jeśli chodzi o moją umowę o świadczenie przesyłu internetu przez orange to mam tyle ile pisze w umowie. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Pasmo publiczne.

@gadam masz racje przesłanie nowej konfiguracji na twój sprzęt może trochę potrwać, zwykle następnego dnia usługa jest wyłączona.