Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Anonim

Nie dotyczy

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

@Astral Ja też mam, po kablu z Orange i myślę, to jeszcze potrwa minimum 1 rok albo dłużej....


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

U mnie maksymalnie do listopada 2017, wtedy kończy się umowa, chociaz jeśli będzie coraz gorzej, a wszystkie znaki na mapie internetowej swiata na to wskazują, będę "wykręcał" sie z umowy wcześniej, a mam w tym już pewne doświadczenie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

@Artur

1. Rankingi które wkleiłeś są tylko na podstawie speedtest.pl

Nie wiemy z jakim serwerem leżącym w czyjej sieci była testowana przepływność

2. Orange może bardzo łatwo nadawać wyższy priorytet serwerom typu speedtest.pl dzięki temu wynik jest zawyżony (jest taka możliwość, znajac praktyki Orange w utrudnianiu dostepu do innych operatorów - słynna afera przed tym jak wkroczyło UKE gdzie sie okazało ze na wiekszości urządzeń w serwerowniach Orange wprowadzano dodatkowe opóźnienia gdy była próba łączenia np z Netią). Nie wiem czy tak jest i Ty też nie wiesz bo to ejst Orange-Hurt a Porozumienie blokuje przepływ takich informacji.

 

 

Aby ranking był faktycznie sensowny prosiłbym o podanie wskaźników które Orange bada na polecenie UKE czyli:

1. Średni czas oczekiwania na przyłączenie do sieci
2. Średnia liczba uszkodzeń przypadających na 100 łączy abonenckich
3. Średni czas usunięcia uszkodzenia
4. Średnia ilość reklamacji
5. Średni czas rozpatrzenia reklamacji

 

Wtedy będzie to można porównać z innymi ISP (szczególnie pkt. 2.).

 

Pozdrawiam


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Zaczyna sie robić bałagan.

 

Patryk: ten temat na pewno nie dotyczy pingów itp a ograniczania prędkości.

Trzymajcie sie tego i tylko tego żeby niepotrzebnie nie robił sie offtopik.

 

Artur:

"samochód dostarcza Orange, a drogi, po których jeździ - operator międzynarodowy". I choć zbudowaliśmy "samochód", który ma na liczniku maksymalną prędkość 220km/h to właściciel "drogi" decyduje o tym z jaką prędkością "samochód" może się poruszać i narzuca ograniczenie do 30 km/h.

 

to bardzo marny przykład. Wychodziłoby na to, że "własciciel drogi" narzuca ograniczenia tylko dla Orange.  Bo ani UPC, ani Netia, ani Inea, ani Skynet takich problemów nie mają. Miałem okazje niedawno testować wszystkich ww operatorów do serwerów z którymi Orange jest przcinany do 50-100Kb/sec. To są jakieś niepoważne żarty, a Wy: "pracujmey nad tym, żeby aż tak drastycznie łączą nie były spowalniane". Tzn jak bardzo Jak ze 100KB wskoczy na 1MB/sec to uznacie to za sukces i rozwianie problemu ? Kpiny....

 

Jakis QoS jest gdzies, przez kogos stosowany wedlug mnie stąd takie problemy. To nie są przecież spadki prędkości jak u operatorów kablowych z racji przeciążenia łącza w bloku w godzinach szczytu rzedy dajmy na to o połowę, a 99%.

W jednej chwili leci pełną parą 300mbitów, za 10 minut kilkudziesięcuy KB/sec. Ręce opadają. Dzień w dzień to samo, w mniej więcej tych samych przedziałach czasowych.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Z sieci UPC, prędkośc do 60Mb/s:

 

5972584929

 

 

5972593629

 

A teraz żeby nie było, że samo Orange nie robi problemów...

 

Ping do serwerów netii

5972599952

A tu do serwera orange,

, gdzie tu sens, gdzie logika? By z warszawy do warszawy mieć 30ms? Jakoś netia nie robi problemów i jest otwarta dla wszystkich..

 

5972604202

 

Dodatkowo dochodzą ograniczenia prędkości w orange i tym przegrywa z innymi operatorami. Gdyby nie te problemy, osoby nawet w technologii adsl by nie narzekali.

 

A jezeli chodzi o graczy csa, tutaj macie numery IP serwerów CS:GO od Valve: http://pastebin.com/raw/be4eZRKr


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

@Astral

 

Nie do końca tak.

Samochody produkuje

Netia

UPC

Orange

 

Wszyscy produkują samochody mogące jechać 220kmph. Operatorzy międzynarodowi oferują drogi (Telia) mogące wytrzymać 500kmph. Ale to z jaką prędkością pojedziesz zależy od umowy podpisanej po między producentem samochodów a operatorem drogi. Producent samochodów musi płacić operatorowi drogi za to że jego samochody po drodze jeżdzą. Im jeżdzą szybciej, tym droga się bardziej zużywa. Idąc dalej: Netia podpisała umowę z operatorem drogi ze samochody Netii moga jeździć max 200kmph (czyli prawie max), UPC podpisali podobną umowę ale z wartością 210kmph (czyli jeszcze lepiej) a Orange podpisała umowę na prędkość 50mkph (bo taka jest tańsza niz taka na 200 czy 210). No i samochody Orange mogą jechać 220kmph ale na swoim podwórku, a za "granicą" są narzucane warunki z umowu miedzyoperatorskiej.

Reasumując:

 

Orange z powodu oszczędności i zysku podpisało marne umowy międzyoperatorkie. To nie wina Telii ze Orange podpisało umowę "tylko na 50kmph".

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Czyli jest tak jak pisałem od samego początku. To wszystko wina orange i ich polityki podpisywania umów. Mydlenie oczu, że robią coś żeby poprawić sytuację. U każdego operatora dokładnie to samo. Oficjalnie trzeba błyszczeć, że się chce pomóc i się staje na głowie żeby poprawić jakośc świadczonych usług, a za zamkniętymi drzwiami pracują kalkulatory jak więcej zaosczędzić.

Jedyna realna droga aby uzyskać jak najprawdziwsze informacje to mieć kogoś znajomego pracującego na odpowiednio wyoskim szczeblu u dane operatora i po prostu od niego dowiedzieć się "jak jest".

Tu na forum Administratorzy to możecie sobie bajki wypisywać aby dobrze wyglądać i pokazywac swoją firmę od jak najlepszej strony. Nikt z jakąs bazą doświadczenia operatorskiego w to nie uwierzy.

Pamiętajcie, że nie słowa a czyny się liczą!

 

 

@Rafaelo

Im jeżdzą szybciej, tym droga się bardziej zużywa. Idąc dalej: Netia podpisała umowę z operatorem drogi ze samochody Netii moga jeździć max 200kmph (czyli prawie max), UPC podpisali podobną umowę ale z wartością 210kmph (czyli jeszcze lepiej) a Orange podpisała umowę na prędkość 50mkph (bo taka jest tańsza niz taka na 200 czy 210).

 

Nie 50 a co najwyżej 0.5km/h Pokazujmy jak jest 🙂


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

Cześć wszystkim, jakiś czas temu opisałem w tym wątku swoją sytuację, napisałem również, że jestem klientem UPC, a w zeszły czwartek zamontowano u mnie usługi światłowodowe z Orange. Nie wiem, czemu ale usunięto w tym wątku moje wszystkie posty (może za promowanie konkurencji?). W każdym razie, opisałem sprawy dokładnie tak jak miały miejsce i zrobię to ponownie. Jestem użytkownikiem Orange Supernova 300mbs od zeszłego czwartku i po wielu testach i codziennym użytkowaniu mogę wszystkim zainteresowanym powiedzieć, że internet ten nie nadaje się do gier. Pingi delikatnie lepsze niż w UPC, lecz ilość traconych pakietów jest po prostu ogromna, co uniemożliwia rozgrywkę. Zapomnij o graniu w gry takie jak Counter strike global offensive czy h1z1 king of the hill. W godzinach szczytu niemożliwe staje się korzystanie np z youtube i hltv. Dodatkowo w ciągu 5 ostatnich dni, miałem 2 dłuższe awarie internetu (około 8h). Na infolinię nie da rady się dodzwonić, jedyną szansą na naprawę czegokolwiek jest po prostu czekanie i uzbrojenie się w cierpliwość 🙂 Plusem internetu jest na pewno stała prędkość pobierania i wysyłania - do tego nie mam zastrzeżeń. Na prawdę żałuję, że Orange nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej usługi i muszę wrócić do starych kabli miedzianych, ale co mi po światłowodzie jeżeli mam się męczyć na codzień.

 

Podsumowując, jeżeli korzystasz z internetu nawet w najmniejszym stopniu do gier, odpuść sobie internet z Orange. Całe szczęście, że mogę skorzystać z 14dniowego okresu wypowiedzenia umowy, aczkolwiek dopiero przede mną odkrecanie wszystkiego i zwracanie im sprzętu. Pozdrawiam wszystkich i życzę przemyślanych wyborów na przyszłość.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie

@PatrykW94

Twoja wypowiedzi trafiła do osobnego tematu, bo poruraszał wątki wykraczające poza ten. Sprawdź wiadomości na koncie z którego wtedy pisałeś @Patryk94.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Orange tragiczne wyjscie na swiat, kiepskie styki miedzyoperatorskie


Artur napisał(-a):

Gwoli ścisłości, @vdsl:

Sorry, za offtopic. W temacie połączeń międzyoperatorskich pracujemy nad ich poprawieniem, ale rzeczywiście to nie jest kwestia zmiany jakichś ustawień tylko przebudowania całego procesu i umów między operatorami, więc nie ma szybkiego rozwiązania 😞



@Artur

Długo jeszcze ?

Dlaczego jak się do was dzowni to się otrzymuję sprzeczne informację co do wymiany modemów funbox 2 na 3 ?

Jedni mówią (czat orange), że firma blokuje mwymiany 2 na 3 starym klientom, że technicy dają nowe modemy jedynie nowym klientom, a z kolei na infolinii otrzymałem odpowiedź, że ci panowie jak przychodzą do klienta ze zgłoszenia problemu to jedyna wymiana jaka wchodzi w rachubę to wlasnie modem funbox 3 niezależnie czy jest sie nowym klientem czy nie.

 

To jak to jest ? A może sami nie wiecie co sie dzieje i co robicie ? To by mnie nie zdziwiło.