Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

http://prntscr.com/lmjihb

 

Teraz odpaliłem z ciekawoiści i jest ok, może dlatego że przybyło wyświetleń i film dostał cache. Tak czy siak, witamy w Orange, najbardziej niestabilnej sieci. O godz 15 działa ok a o 16 może już mulić, potem o 17 znów ok a wieczorem znów zamula 😉

 

EDIT: Film dostał cache bo host zmieniony z r6 na r5 😄


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Banan922 @-brtk- według statystyki buforowało się 77Mbit/s, to chyba nie jest mało.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Ale ja nie mam Orange.. ;>


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@BORAX  tylko że @-brtk-  ma normalną sieć której trochę zależy na klientach w przeciwieństwie do Orange - zobacz ile mi się buforowało na super lagłowodzie Orange 😄 Dopiero cośtam zaskoczyło jak pojawił się cache, a jak było 200 wyświetleń to co 3 sekundy zwiocha na 5-10 sekund. Normalnie nie szło oglądać. Szkoda że tego nie nagrałem, byłoby fajne video ukazujące jakość w Orange...


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Banan922 No nie wiem, mi za każdym razem buforuje po 150 Mbitów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Mi buforuje tylko filmy z cache które są ciągnięte z Łodzi. Wtedy nawet filmy w 2160p chodzą jak żyleta. Jak idzie przez drewnotransit z frankfurtu to właśnie buforuje często po 100kb/s albo i mniej. Nie mój problem, to Orange podpina ludzi pod różne priorytety i oszczędza na niektórych województwach, jako że różne województwa mają np: inne trasy. Nie wiem czy takie praktyki są w porządku.

 

Z tego co wiem to na Hyperion też ludzie z różnych części Polski narzekali a u mnie chodził bardzo dobrze, lagi na youtube były może raz na ruski rok, gry śmigały cudnie, ping bardzo dobry. Nie sugeruj się tym że u Ciebie coś chodzi to u wszystkich będzie chodzić.

 

Jedynie co to nie wiem czemu klienci z niższym priorytetem mają płacić tyle samo co reszta. To tak jakbyś płacił 200zł za oryginalne adidasy a ktoś inny 200zł za chińską podróbkę.


Pracuję w Orange
  • 5
  • 4
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Dzień dobry. O jakie konkretnie styki chodzi? Na łączu międzynarodowym Orange nie zdarzają się (od lat) sytuacje, gdy brakuje pasma. Dodatkowo większość interesujących materiałów (np. video) użytkownicy mogą ściągnąć z kontent-pop, zlokalizowanych w sieci Orange. Nie ma także problemu, by wykorzystać taką przepustowość do komunikacji p2p pomiędzy użytkownikami wewnątrz sieci. Wszyscy istotni krajowi dostawcy kontentu mają łącza z Orange, i dbają o zapas pasma na nich. Dodatkowo operatorzy w Polsce, co do zasady,  posiadają krajowe łącza tranzytowe z siecią Orange, zapewniając swoim użytkownikom możliwość dobrej komunikacji (są od tego wyjątki, ale to wynik polityki peeringowej danego operatora). Myślę, że "przytyk" był nie do końca trafiony..


Pracuję w Orange
  • 5
  • 4
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Nie ma priorytetyzacji i regionalizacji przy dostępie do cache. Oczywiście cache są w dużych miastach, i użytkownicy z mniejszych miejscowości są przekierowywani do najbliższego. Pamiętaj też, że aby materiał był dostępny w cache, to ktoś wcześniej musiał już go pobrać - zatem robiąc sobie np. przegląd kina irańskiego, albo oglądając jakieś inne równie nietypowe materiały niestety będziesz ściągał je za pierwszym razem ze źródła. Wynika to z natury rzeczy - tak działa cache.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@karpio zapytaj się @HypsteRT o jakie styki chodzi, on bardzo dobrze wie, bo "działa" w tej sprawie już długo i nie wynika nic z tego 🙂

 

Temat styków w Orange wałkowany jest od lat i nic załatwić od lat nie mogą..

 

@karpio ja jakoś na innej sieci oglądam bez problemu materiał, który w tej chwili u @Banan922 się buforuje długo, tu nie ma wymowek.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@karpio

 

użytkownikom chodziło m.in o styk z Valve (AS32590), temat był wałkowany od dawna 😉

Errata: widzę że coś się zmieniło i ruch idzie znowu przez Telie