Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 599
  • 1176
  • 2

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

nie zwróciłem uwagi, że do Valve idzie przez Telię ale najpierw jednak przez Opentransit, czyli po staremu 😞


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Ech.. ja mogę pisać to samo nawet 50 razy ale to i tak bez znaczenia bo czytanie ze zrozumieniem nie istnieje...

 

@karpio  Winny wszystkiemu jest opentransit. Gdy filmy idą z google z Łodzi to nawet 4k idzie bez problemu. Gdy film ma mało wyświetleń i jest od mało popularnego youtubera to często zamula i nie buforuje na bieżąco - taki film ciągnięty jest z frankfurtu przez opentransit ae106 i nie, nie trzeba oglądać irańskiego czegośtam, wiele filmów ma ciekawy content a mało wyświetleń (lub jeśli był wrzucony np kilka godzin temu).

 

Nie zawsze zamula. Losowo. Nawet co godzinę może się zmieniać. O 14 działa ok, o 15 muli. o 16 ok, o 17 muli. Zależy od humoru węzła opentransit. To tylko przykład, bo nieraz jest ok a nieraz film w 1080p buforuje na 10 sekund a potem stoi przez 20 i nie może pobrać danych.

 

Nie ma znaczenia czy taki film oglądam pierwszy raz czy dziesiąty.

 

Wniosek jest prosty - opentransit ma mega wąskie gardło z serwerami youtube, przynajmniej do mnie. Jak miałem neta od Hyperiona to bez znaczenia czy film miał 100 czy 50 000 wyświetleń. Buforował tak samo szybko, i to na leciwym 6mbps. W Orange jak zwykle wszystko inaczej...

 

EDIT: Tu macie trasę do IP serwera youtube na którym jest mój własny film mający zaledwie 1500 wyświetleń i jest bez cache: http://prntscr.com/lpoqxm

 

A tutaj do serwera na którym jest film z cache mający 50k wyświetleń: http://prntscr.com/lpoq5z


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Banan922OpenTransit jest podłaczony 1300 gbps do google. Więc wątpie że łącza brakuje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Może weźmy pod uwagę przekazywane adresy ip serwerów. Ktokolwiek wie czym jest geo-redundancja wie, że jeden użytkownik może łączyć się z Holandią, inny z Chinami. Orange jest złe i niedobre, ale można to pokazać w sposób merytoryczny, a nie pod publiczkę uzasadniać swoje tezy.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@WabolMonster  Skoro nie brakuje a Orange jest cudowne itp to czemu zamula? To jedna z tajemnic tego świata.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Banan922Nie piszę że jest "cudowne" Film 4K bez cache. 21 mbps czyli prawie cała prędkość mojej miedźi (23 mbps).
yt.png
PS @Banan922 jest dodatek do firefoxa i chroma który ustawia tak że film się buferuje cały. Bez limitu. A może coś w towjej przeglądarce / systemie że ci blokuje video do hostów z google.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

No nie, problem nie jest u mnie bo na laptopie brata jest to samo, również to samo występuje na 4K TV od LG który ma dostęp do youtube po wifi i też filmy bez cache czasem się dławią.

 

Poza tym pisałem już wiele razy że filmy z cache buforują się w sekundę i wszystko chodzi. Uważasz ze przeglądarka rozpoznaje to co idzie z Łodzi a co idzie przez opentransit i blokuje to co idzie przez OT? 😄 No chyba że mój PC jest taki zaawansowany że nie lubi OT i gdy cokolwiek idzie przez ten węzeł to jest spowolnione. Cóż, mój PC jest o krok od zyskania samoświadomości, powinienem się bać ;>

 

Co do google - ostatnio pliki z googledrive ciągnie mi aż po 38mb/s (!) więc raczej nic mi google nie blokuje. Video to też dane w sumie. Poza tym pisałem już ze 100 razy że raz jest ok a raz nie, to nawet kwestia godziny lub kilku. Teraz przetestowałem filmy bez cache z małą ilością wyświetleń i jest ok, a np za 2 godziny już może mulic. Loteria.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Może nie do końca w temacie ale ruszyły przygotowania do prędkości 100 Gbps
https://www.telko.in/orange-zwiekszy-przeplywnosci-w-ofercie-sor
Anonim

Nie dotyczy

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Wow, to fajnie wygląda 😉

I jak zastanawiam się do czego to wykorzystać... Znaczy, tego nie zaoferują teraz, ale... 

Na takim łączu śmiało można całe data center otworzyć 😄

100 Gbps w domu....

Kiedyś to będzie podstawą jak dzisiaj 100 Mbps, ale... Chyba nie chce sobie wyobrażać, do czego to będzie potrzebne w przyszłości 😜 

12,5 GB/s.... 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

To raczej nie będzie oferta dla konsumentów. Póki co bsa jako ethernet jest rzadki dla konsumentów.