Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@-brtk-Tak wiem że to pojedyńczy test ale była możliwość testowania clouda w USA i wykonując speedtesta na cloudzie był duży upload a te 6,5 GB to była spakowana kopia clouda.
PS Nie był to Amazon ale zobacz tu https://www.youtube.com/watch?v=R5Ml1Aj9R_g było ponad 4 gbps w 2015 roku. Juto postaram się dostarczyć testy do innych w EU. CloudFront w EU jako CDN jest z nim słaby peering w inea. Tak jak wspomniałem gdy idzie po ich node do akamai to ponad 900 mbps jak pobieranie z CloudFrontu ( po Level3 ) max 490 mbps 😞


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Ale nie ma co porównywać łącza konsumenckiego, do tego z filmiku, gdzie widać, że to jakieś łącze serwerowe z bezpośrednimi stykami.. 🙂 Tak samo my możemy sobie zrobić speedtesty z Atmana, PLIX'a, EPIX'a, eTOP'u itd.. 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Niech lepiej Orange i Netia spowodują ze w lokalizacjach w ktorych swiadczą swoje uslugi beda w stanie dostarczyć pelne 20mbps...mozna sie podniecac łączami gigabitowymi a w większości miejsc mozna tylko pomarzyc o laczach swiatlowodowych typu 150mbps...nie mowiac juz o beznadziejnym peeringu...rozumiem ze fajnie uslyszec o laczach gigabitowych ale kogo dotyczą te informacje skoro obecne problemy nie są rozwiazywane? Jak dla mnie to jest odwracanie uwagi od bieżących problemów i zwykly PR...”polepszyć wam nie polepszymy ale rzucimy temat ktorym odwrocimy wam uwage na jakis czas”...tak to wygląda


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

''mozna tylko pomarzyc o laczach swiatlowodowych typu 150mbps''

 

Oczywiście masz na myśli wyniki na speedteście do szkieletu Orange. W realnym użytkowaniu internetu rzadko kiedy wykorzystasz nawet 150mbps właśnie przez kiepski peering i wąskie gardło do wielu zasobów sieciowych, ale wiesz, na speedteście poszpanować można xD W sumie tylko po to jest ten internet.....


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

stare problemy są nierozwiązane a mami się ludzi cyferkami...przypuszczam że większość byłaby zadowolona gdyby obecne usługi działały należycie i gdyby zasięg usług był dużo większy a tak rośnie przepaść pomiędzy dużymi miastami a terenami pozamiejskimi i zabudową jednorodzinną...zamiast z rodziną czy znajomymi korzystać z nowych technologii to część usług staje się poza zasięgiem...masa ludzi jest skazana na xDSL czy to w Orange czy w Netii...prawdziwa siła internetu ma sens wówczas kiedy większość może korzystać z takich usług...co z tego że ja mam dobrze działającą usługę kiedy nie jestem w stanie komfortowo rozmawiać przez Skype czy grać ze znajomymi którym nawet DSL kiepsko działa lub nawet tego nie mają!


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@pawel__b: Na wiosnę 2019 w końcu coś się zmieni. Będzie oficjalne certyfikowane narzędzie UKE do badania prędkości. Czy operatorzy polepszą swoje usługi? Oby.

Realistycznie patrząc jeśli klient będzie domagał się rekompensat za brak prędkości "zwykle dostępnej" za często - umowy będą prawdopodobnie rozwiązywane za brak możliwości technicznych. I na peryferiach internetu może nie być wcale.

 

A to da w dłuższej perspektywie pozytywny impuls: ludzie już nie będą narzekać na słaby internet, tylko że go nie ma wcale. Może w końcu samorządy pójdą po rozum do głowy i łatwiej będzie można budować nowe sieci, łatwiej stawiać nowe nadajniki....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Piotrekk85  Jak zwykle winisz wszystkich tylko nie Orange. Tak, to wina Polaków że taki jest internet, nie francuskiej korporacji, naturalnie. Tak, w 2019 nastąpi poprawa, poprawa już jest niby od kilku lat a jest coraz gorzej. 😄 Więc boję się jak będzie działało Orange za pół roku, ale na szczęście mnie już u nich dawno nie będzie.

 

Wszyscy mogą, tylko nie Orange. Netia ma super ping i niezłe prędkości, Toya ma dobry ping i super prędkości, INEA ma elegancki ping i super prędkości, nawet niepolski UPC ma dobry ping i dobre prędkości - a co ma Orange? Nic. Jakoś polscy dostawcy potrafią zapewnić przyzwoitej jakości internet, tylko francuzi nie. Dziwne? Dla mnie nie.

 

Doić kasę z ludzi można w wielu krajach europy, więc co to taka Polska, doić można na maksa. Reklamować wszędzie jaki to super internet, naciągać ludzi i doić z kasy, dając w zamian niewiele, a potem jak jest problem to tzw ''wina tuska''. Tzn wina wszystkich wokół - klientów, samorządów, innych sieci, starych kabli itp itd etc - tylko nigdy nie Orange.

 

Ja się właśnie na taką reklamę złapałem i zostałem frajerem nabitym w butelkę. Potem się dziwią że ludzie źle piszą o Orange? Nikt sobie nic nie wymyśla, każdy pisze z własnych doświadczeń.

 

Ja ostatnio i tak mało piszę o pingach i lagach bo przez ostatnie dni ogrywam AC: Odyssey na singlu, więc nerwy mam spokojne i lagów brak: https://prnt.sc/ljj7v0

 

Z graniem online jedynie poczekam aż zmienię dostawcę. Innej opcji nie ma, poza VPN, ale to i tak nie zastąpi porządnego internetu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

Nie napisałem w ostatnim wpisie o Orange, tylko o rynku. Widzę, że go mało znasz. Netia tam gdzie ma własne słabe łącza, nie oferuje ich pod marką netia. Poza tym wątek nie dotyczy pingu, a prędkości. Wiem, że będziesz pisał to samo do końca świata i dwa miesiąca dłużej - ale może warto czytać o czym jest wątek.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@-brtk-Tak wiem na tym filmiku jest Amazon Cloud ale miałem na myśli coś innego chodziło mi o to że mój testowy Cloud miał łącze 10/10 GBPS shared i średnio miałem 3200/4700 mbps więc raczej to nie była wina hosta że szło po max 200
PS ciężko z tym żeby uzyskać pełne 1 gbps a było połaczenie kablowe i dysk SSD. Ale i tak to są wysokie prędkości #INEA 1/1 GBPS
http://ovh.net/files/ via TPIX 830mbps (10 GB FILE)
https://speed.hetzner.de/ 760mbps ( 10 GB FILE )
http://speedtest-fra1.digitalocean.com/ 340 mbps (100 MB FILE)
Google Drive (FR) 480 mbps ( 754 MB FILE)



Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Orange testuje przyśpieszenie światłowodów - 2 Gbit i 5 Gbit

@Piotrekk85

 

prędkość będzie tylko dla wybranych...to jest problem

niech sobie będą usługi gigabitowe, to tylko wzbogaca rynek ale co mają powiedzieć ci którzy nawet nie mają 10mbps na DSLu? to się kompletnie nierównomiernie rozwija, oczywiście zawsze zostają usługi po LTE tyle ze to słaba alternatywa, mówię to z perspektywy osoby która ma niezłą usługę ale widzi na codzień problemy rodziny i znajomych które zmagają się z brakiem jakiejkolwiek sensownej alternatywy 😞