Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

Witam,

 

Od niedawna mam światłowód 1Gb/s. Testowo włączyłem pobieranie kilku torrentów, żeby sprawdzić do jakiej prędkości rozbuja się łącze i okazało się, że było to max 15 MB/s. Najdziwniejsze jest jednak to, że pierwszy plik pobierał się z taką prędkością, a gdy dodawałem nowe prędkość pobierania pierwszego pliku spadała i ogólnie w sumie było to ok. 12-15 MB/s. Kiedy wyłączyłem pobieranie pozostałych plików prędkość pierwszego wzrosła do ok. 15 MB/s. Orange ogranicza prędkość pobierania sumarycznego dla aplikacji?

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

@kozakis01  musisz pamiętać, że faktyczna prędkość pobierania czegokolwiek z sieci zależy od tego jakie parametry udostępniania ma dany zasób.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?


@Misiek62napisał(-a)

@kozakis01  musisz pamiętać, że faktyczna prędkość pobierania czegokolwiek z sieci zależy od tego jakie parametry udostępniania ma dany zasób.


Wiem, ale jak wytłumaczyć to, że zasób ściąga się z prędkością 15 MB/s, a gdy dodam kilka kolejnych to prędkość ta spada tak, że wszystkie zasoby pobierają się łącznie 15 MB/s?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

Jeśli te kolejne są umieszczone w tym samym miejscu, to widocznie źródło danych ma ograniczony transfer i Orange niewinne 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

@kozakis01, tak jak pisze @bluesmanniak, jeżeli źródło jest jedno... to jego przepustowość limituje wszystko...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?


@Misiek62napisał(-a)

@kozakis01, tak jak pisze @bluesmanniak, jeżeli źródło jest jedno... to jego przepustowość limituje wszystko...


Źródła raczej były inne, ale faktycznie będę musiał to jeszcze zweryfikować. Wydaje mi się jednak, że na internecie UPC łatwiej było osiągnąć dużą prędkość.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

Nikt Ci nie zagwarantuje pobierania z Torrentów. Tu Orange raczej nie jest winne a sama aplikacja.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

@kozakis01 Proponuję zerknąć jeszcze w ustawienia aplikacji. Być może gdzieś jest ustawiony limiter. Ograniczony cache na dysku również może limitować transfer.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 657
  • 4

Orange ogranicza prędkość sumarycznego pobierania dla aplikacji?

Dawno nie używałam torrentów, ale pamiętam, że ustawiało się limity pobierania i wysyłania w danym programie.