Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Witam.
Chciałbym Państwu powiedzieć, że to co robicie jest śmiechu warte... Od prawie pół roku człowiek nie może się doprosić zasięgu światłowodu już tłumaczę. Budynek przy ulicy Zamkowej 66 w Pabianicach w województwie Łódzkim posiada światłowód do 300Mb a budynek po tej samej stronie przy Łaskiej 2 tak to jest 15 metrów dalej w lini prostej! Nie ma podłączonego światłowodu i nie mogę się doprosić o tak prostą rzecz a z tego co wiem to główna rozdzielnia jest nawet pod moim domem, mało tego ulicę dalej czyli pomorska 1 również jest dostępny światłowód. Więc proszę mi wyjaśnij dlaczego nie możecie podłączyć głupiego światłowodu przy ulicy łaskiej 2 proszę sobie sprawdzić na mapie zasięgu gdzie jest Zamkowa 66, Łaska 2 (jest pomiędzy) a Pomorska 1. Liczę na sprawną odpowiedź po pół roku wali z wami i proszeniem się was o podłączenie światłowodu. Dodam, że jeden z pracowników powiedział mi, że prace trwają a za 2 miesiące następny, że nigdy ich nie było, mało tego nigdy nie otrzymałem logicznego wyjaśnienia dlaczego światłowodu nie ma i nie został podłączony. Wciskacie mi ofertę na starej technologi w cenie światłowodu gdzie stara technologia jest do 20Mb/s. Pozdrawiam.

12 ODPOW. 12

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Orange nie musi się tłumaczyć więc nie oczekuj na forum odpowiedzi. Internet nie jest usługą powszechną, nie ma obowiązku jego podłączania nawet jeśli w Twoim subiektywnym odczuciu jest to nieracjonalne.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Mamy 21 wiek a Ty mi mówisz, że internet nie jest powszechną usługą? Nie musi podłączyć internetu ? Ale wciskać mi starą technologię za cenę nowej może?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

@Kernelly Ja myślę, że warto zapytać zarządcy lub administratora tego budynku.

a) Czy Orange zwracało się do administratora/zarządcy z chęcią wykonania prac

TAK-czy podpisano umowę udostępnienia nieruchomości?

NIE- Zarządca budynku/administrator może wystąpić z pismem do Orange o chęci współpracy.

 

Jeżeli podpisano umowę udostępnienia nieruchomości, jeżeli jesteś właścicielem lokalu w budynku masz prawo do wglądu i możesz o to poprosić administratora.

 

Gdy pojedyncze budynki są omijane, to często problem leży po stronie mieszkańców/administratora/zarządcy. 

Widzę, że ten Twój budynek jest dosyć mały. Jeżeli nie ma firmy administrującej/zarządzającej, a robią to sami mieszkańcy, to również może być to przesłanką, że światłowodu nie ma u Ciebie.

 

 

Edit//Tobie nikt nic nie wciska, to Ty udajesz się do operatora, ponieważ jesteś zainteresowany ofertą i to Ty po przedstawieniu Ci technologii i prędkości godzisz się na podłączenie lub nie. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Okej. Ale Orange jest firmą prywatną, a nie publiczną. Są inni operatorzy na rynku. Nie ma musu robienia czegoś co się nie opłaca. Czemu konkurencja nic nie oferuje u Ciebie?

Nie wiem na ile zdjęcia w google maps są aktualne, ale pod podanymi adresami gdzie jest światłowód są firmy. Więc mogło to stanowić przesłankę do uruchomienia światła. Więc warto poszukać lokalnych przedstawicieli - może wtedy coś się uda.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Dzwoniłem do Netii miałem u nich internet 4 lata teraz okazało się, że nawet nie mają możliwości podłączenia internetu na starej technologii ponieważ ich system nie widzi już żadnego dostępnego łącza, pewnie dlatego nikt nie składa mi innych ofert...

Orange jest tutaj głównym dostawcą i zarządcą jeśli chodzi o łącze i jak widać nawet Netia nie ma już możliwości dzierżawienia łącza nawet na starej technologii więc myślę, że Orane próbuje tutaj wprowadzić swego rodzaju monopol.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Miałem internet w Netii i nie było problemu z podłączeniem, jeśli chodzi o starą technologię te 4 lata temu, a teraz wygląda to tak jakby Orange nie chciało po prostu tego zrobić na prośbę klienta.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

@Kernelly Ja rozumiem Twoje rozżalenie, ale temat nie jest tak płytki jak go przedstawiasz. Czy macie administratora/zarządcę tego budynku ?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 2
  • 0

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

Tak jest administracja/zarządca budynku.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Pół roczne szarpanie się z Orange o światłowód i brak konkretnego powodu dlaczego go nie podłaczą

@Kernelly no to musisz u nich pytać. Być może mają jakiś kontakt do osoby z Orange, która zajmowała się innymi budynkami w ich zasobach i przekażą zainteresowanie budową sieci.