Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

A więc tak - jest jakieś pozwolenie na stację w Dubiczach Cerkiewnych 6,5km od Ciebie: http://beta.btsearch.pl/?dataSource=ukelocations&network=&standards=&bands=1800%2C800&center=52.6319...
Czy ta stacja działa? Ma pozwolenia z lutego 2017 na LTE1800/2600. 

 

Według założeń aukcji LTE800 operator w ciągu dwóch lat od otrzymania koncesji na pasmo ma obowiązek pokrycia zasięgiem 83-89% wskazanych punktów adresowych. Tutaj znajdziesz wszystkie: http://www.btsmap.one.pl/uke/inne/  (wybierz UKE_LTE_bez_Netnet.kmz) otworzysz ten plik poprzez program Google Earth.  U Ciebie jest to T-mobile, który współdzieli stacje z Orange, więc sygnał Orange również się pojawi. 2 lata od otrzymania koncesji minie w lutym 2018. Punkty adresowe z Twojej okolicy:

1.png

Możliwe, że zamiast LTE800 mogą dostarczyć LTE1800, ale w każdym razie zasięg będzie. UKE po tych 2 latach będzie to sprawdzało. 🙂

 

edit:

stacja w Dubiczach Cerkiewnych działa, ale są dane tylko o GSM900 i UMTS2100. Możliwe, że LTE1800 stamtąd już nadaje. Podjedź pod stację w wolnej chwili i sprawdź 🙂


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Rozbudowa nadajnika w Dubiczach Cerkiewnych do LTE jest w planach na koniec pierwszego/początek drugiego kwartału 2018r. Obecnie nadaje tam tylko GSM i U2100.  

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Wow! Imponujące! T-Mobile odpisał mi, że NIE MA PLANÓW co do Dubicz Cerkiewnych w kontekście LTE. W każdym razie jestem pod wrażeniem, że zdobyłeś taką informację, jest dla mnie bardzo ważna. Póki co szykuję się z anteną 2100 MHz i pojadę tam wkrótce sprawdzić wszystko.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Zapis z rozmowy na czacie na orange.pl/kontakt:

2.png

Uruchamianej częstotliwości LTE niestety nie mają podanej.

BOA T-mobile zapewne nie ma tak odległych planów rozbudowy i dlatego nie wiedzieli 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Tylko i tak zasięgu to nie polepszy. Wg obecnych map wszystkich operatorów powinieneś mieć pełne 2G pod tym adresem, a podejrzewam, że w praniu go nie masz.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Ja bym nie darował... 😄 

 Teren równinny, zalesiony, można próbować. na początek  antena dookólna , 2 sztangi (6mb)rury cienkościennej (waga) i szukać sygnału, choćby słabego -  komórką albo lepiej specjalnym miernikiem.

  Jakiś sygnał choćby słaby powinno dać się znaleźć.

Potem dobrać antenę kierunkową z odpowiednio dużym zyskiem kierunkowym. Można dostać anteny o zysku do 18dBi , za nieduże pieniądze. Jeżeli mało to pozostaje antena paraboliczna 30 dBi ale.... ta cena... 😞 

  Zawsze w rezerwie jest internet satelitarny, tylko  cena nie dla każdego do przyjęcia.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 2
  • 0

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

p2225 Dziękuję. Mając potwierdzenie planów mogę już być spokojniejszy. Myślę, że złapanie LTE z 6 km na antenie panelowej jest realne.


Piotrekk85 2G nie jest mi do niczego potrzebne, jeśli o mnie chodzi moja komórka może milczeć, a EDGE i tak się nie nadaje do niczego.


Jozefg myślę, że może od razu tam pojadę z anteną Cybertech 17dBi / 1900-2100MHz. 6 km to jeszcze nie tragedia.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

LTE1800 z 6km jest jak najbardziej realne, ale trzeba dobrze dobrać miejsce umieszczenia anteny. O ile to będzie LTE1800, a nie na przykład LTE800 to wtedy już dużo mniejszy problem 🙂

Jak już będziesz miał internet to warto pomyśleć o usłudze WiFi Calling. Będziesz mógł rozmawiać poprzez WiFi jak przez sieć komórkową 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Napisałeś w pierwszym poście, że nie masz wcale zasięgu obecnie. Więc uruchomienie LTE w pobliżu nie wiele zmieni jeśli nie łapiesz chociaż obecnie 2G do rozmów.

Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Orange nie chce podłączyć Neostrady, brak także internetu mobilnego. Co robić...?

Co innego telefon, a co innego antena kilka metrów nad ziemią podłączoną do routera, który ma wyższy współczynnik SAR.

 

@Jon1 A i pamiętaj, że antena powinna mieć obsługę MIMO, czyli powinna mieć dwa kable.