Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 5
  • 0

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

Miesiąc temu przeprowadziłam się z Wrocławia do Szczecina i wymagało to zmiany strefy, żeby internet mobliny działał. We Wrocławiu śmigał jak marzenie bez żadnych przerw czy czkawek.

 

Strefa została zmieniona na Szczecin (Pogodno, tak konkretnie, więc nie obrzeża i wsie) i internet zaczął zdychać. Tak jak we Wrocławiu miałam stabilne 30 mb/s, tak w Szczecinie, po kablu z routera, mam może 2 mb/s, która zawiesza się i zwalnia co 10 sekund.

 

Po wielokrotnych telefonach na obsługę klienta dowiedziałam się jedynie, że w Szczecinie zasięg jest świetny i nie powinno być takiego spowolnienia. Powiedziano mi, żebym wrzuciła kartę sim do innego urządzenia i sprawdziła czy to może wina routera. I być może. Wsadziłam kartę do telefonu i zrobiłam hotspot i internet poszybował do 20 mb/s i sekundę później spadł do 0,5 mb/s i tak sobie faluje między tymi dwoma końcami kija co dwie sekundy.

 

Czy ktoś ma może pomysł jak to naprawić, bo Orange nie ma. Gram dużo online i lag doprowadza mnie do białej gorączki. Nie jestem w stanie uwierzyć, że w bardziej zaludnionym mieście jak Wrocław internet jest lepszy niż w centrum Szczecina.

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

@Cherry trafiłeś po prostu na przeciążony nadajnik w nowej strefie. Nadal to jest internet mobilny, a stabilność prędkości transmisji danych w dużym stopniu zależy od obciążenia nadajnika, dostępnych pasm LTE. Na to wygląda, że lepsze warunki miałeś w poprzedniej lokalizacji.

 

Żeby nie gry online, to zaproponowałbym zmianę na 3G. W ty przypadku to też nie rozwiązanie. 

 

Jakiego routera używasz? Może wymiana na jakiś z wyższą kategorią i agregacja pasma poprawiło by sytuację.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 5
  • 0

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

Huawei B315s-22. Router jest już po gwarancji, tak naprawdę umowa na tę usługę kończy mi się w tym roku w lipcu (chcę zamienić na światłowód) i naprawdę chciałabym dożyć końca z tym internetem bez większych problemów.

 

3G było mi proponowane przez obsługę klienta i też nie było zbyt stabilne, latało między 7mb/s i 0,1 mb/s.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

@Cherry ten router już długi czas jest na rynku, cat.4. Jeden z najprostszych. Przydał by się co najmniej cat.6, ale to już kolejna inwestycja. 

Z obecnym routerem trzeba by było pokombinować i tak go ustawić, aby odbierał jak najlepszy sygnał z nadajnika. Jak podasz lokalizację, przynajmniej ulicę, to mogę podpowiedzieć, na jaki nadajnik nakierować.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 16
  • 5
  • 0

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

Wolę wysłać takie dane prywatnie. Nie podam niczego super konkretnego, ale wiesz jak to jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

Internet ma to do siebie, że jest zmienny w zależności od lokalizacji. Często przestawienie routera bliżej okna czy do pomieszczenia po drugiej stronie może rozwiązać problem. A czasem po prostu nadajnik jest dalej lub jest bardziej przeciążony.

Mapę nadajników nieoficjalną sprawdzisz tutaj http://beta.btsearch.pl/

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Orange LTE niestabilne po zmianie strefy

@Cherry w Twojej nowej lokalizacji, nadajnik do którego masz najbliżej ma do pokrycia ogromny teren. To jakaś dziura telekomunikacyjna. Wcale się nie dziwię, że skacze Tobie tak internet. Nadajnik zapewne przeciążony jak na pokrycie takiego dużego kawałka terenu. W mieście jakieś rozmieszczenie sensowne, a tu na duże zagęszczenie jeden nadajnik bez pomocy dodatkowych. Jak by za nim udało się Tobie złapać sygnał, to pewnie miałbyś lepszy internet, ale bez anten kierunkowych to mało prawdopodobne.