Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Posiadam ten modem/router. Niestety połączenie poprzez ethernet nie do końca działa prawidłowo. Gdy loguję się na sesję Windows wszystko działa poprawnie, natomiast gdy loguję się na sesję Linux to już nie mam połączenia z internetem.

 

Jest to ten sam komputer i ten sam kabel.

 

Czy może ktoś spotkał się z podobnym problemem? 

 

Obsługa techniczna niestety nie pomogła. Technik, który przyszedł na wizję lokalną stwierdził, że pierwszy raz się z czymś takim spotyka i niestety mi nie pomoże.

 

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Orange nie daje wsparcia dla linuxa. Musisz użyć Wine lub czegoś innego, aby mieć linuxowy odpowiednik sterowników karty sieciowej dla ethernetu. Więcej nie powinno być problemów.

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 5
  • 1

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Jaka dystrybucja? Wklej wynik z konsoli "lspci", "uname -a".

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Dziękuję, za odpowiedź. 

 

Najprawdopodbniej masz rację. Po prostu Orange Funbox nie dogaduje się z linuxem. Ale używanie wine, aby dograć sterownniki do karty sieciowej? To już jest jakaś jedna wielka pomyłka. Według mnie Funbox powinien działać z każdym systemem...

 

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

lspci
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor DRAM Controller (rev 09)
00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Xeon E3-1200 v2/3rd Gen Core processor Graphics Controller (rev 09)
00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev c4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev c4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Z77 Express Chipset LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family 6-port SATA Controller [AHCI mode] (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
02:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 06)

 

uname -a
Linux 4.4.0-62-generic #83-Ubuntu SMP Wed Jan 18 14:10:15 UTC 2017 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

Nie wiem czy coś Ci to da. Skłaniam się ku temu, co napisał @Piotrekk85 . Po prostu funbox nie do końca działa prawidłowo z Linuxem. Według mnie jest to nieakceptowalne, ale większość rynku to Windowsy, więc w sumie się nie dziwię, że margines jest pomijany. Tak samo się dzieje w życiu... Niestety...

 

Mimo wszystko gdybyś miał jeszcze jakiś pomysł to napisz. Z góry dziękuję. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Na forum elektroda są tacy zapaleńcy, nie wiem czy ktoś Ci tu pomoże. 

A ethernet Ci niezbędny? Wifi nie starczy?


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 40
  • 33
  • 0

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Może to być wina tego, iż Livebox zgłasza gateway "funbox.home" zamiast adresu IP. Ja używam Raspberry (Raspbian) i wszystko śmiga... musiałem jednak poprawić ręcznie gateway... z roota (lub sudo) daj:

 

ip route replace default via 192.168.1.1

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

@sebastian_j trochę ogólny ten twój post, rozumiem ze "loguję się na sesję z Linux" oznacza żę masz dual boot czy ze używasz PPoE z obu systemów?

Jeżeli to pierwsze to rozumiem że zakładam że masz tam standardową konfigurację na tym Funbox czyli DHCP?

Po pierwsze sprawdź czy dostałeś adres np komendą "ip a", jak nie dostałeś to sprawdź czy odpalony jest klient DHCP, jak nie to go odpal, jak to nie pomoże i z jakiegoś powodu server DHCP na funboxie sie buntuje to po prostu ustaw sobie IP na sztywno, zobacz sobie w konfiguracji funboxa jaki masz zakres w DHCP, wybierz adres z tej samej sieci ale spoza tego zakresu, dorzuć gateway, dorzuć DNSy np. do /etc/resolv.conf i musi zadziałać.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 133
  • 234
  • 7

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Nie mam żadnych problemów z FunBox 2.0 i Linuksem. Teza o "niewspieraniu" Linuksa nie może być prawdziwa, bo system naprawdę nie powinien mieć nic do rzeczy.

 

Po pierwsze, napisz jaka to dystrybucja. Po drugie, jako root pokaż wynik działania poleceń:
ip addr show 

oraz 

ip route show

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Orange Funbox 2.0 - połączenie z internetem linux

Niestety ustawienie na sztywno w moim przypadku nie pomogło...