Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

Witam. Wczoraj około godziny 23 podczas grania, rozłączyło mi internet. Ostatnio często się to zdarza, zrywa połączenie bez powodu, żeby za chwilę znów wszystko działało poprawnie. I tak w kółko. Jednak tym razem połączenie nie wróciło. Restartowałem już router wielokrotnie, oczywiście bez zaistnienia najmniejszych zmian. Niepokoi mnie fakt, że oprócz diod zasilania oraz Wi-Fi, nie świecą się już żadne inne, ani na zielono, ani na czerwono. Zauważyłem, że czasami dioda DSL dosłownie mrugnie i na tym się kończy. Czy to wina routera, czy może zostałem odłączony od sieci przez operatora? Nie mam pojęcia, o co tutaj chodzi. 20200118_172214.jpg

 

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

@joserudinho  zgłoszenie zrób poprzez czat czy telefonicznie, technicy sprawdzą linię, router do wymiany jest, poproś o wymianę.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

czyli mam rozumieć, że router jest już w tej chwili bezużyteczny? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

@joserudinho  Na to wygląda, że tak, chyba, że jest problem na linii telefonicznej. Sprawdź poprawność podłączenia przewodów między routerem a gniazdkiem.

 

edit

Jak masz możliwość, to sprawdź router u sąsiada.

Zalecam w tej sprawie kontakt z infolinią BOK: 510 100 100 lub czat:

https://www.orange.pl/view/kontakt

Czat dostępny od Poniedziałku do Piątku w godzinach 7.00 - 21.30


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

To grubo, bo ten router mam od sierpnia. Poprzedni też się posypał, a w salonie miła pani powiedziała mi, że ludzie zgłaszają awarie masowo.

 

Dobra, w każdym razie, dzięki za pomoc. Posprawdzam jeszcze kable, bo nic już mi nie zostało. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

Czyżby wadliwa partia z ukrytą wadą?

Zgłoś wymianę i w poniedziałek sprawdzisz na nowym.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

To znaczy, wcześniej miałem pierwszy model Funboxa. Ale jak widać, wszystkie te urządzenia nie sprawdzają się na dłuższą metę. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

@joserudinho to może być tylko zbieg okoliczności. Nie należy zakładać z góry, że wszystkie urządzenia mają wadę fabryczną. Może się jednak trafić pewna partia urządzeń wadliwych, ale nie wszystkie.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 5
  • 0

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

No wiadomo. Sprawdziłem w międzyczasie te kable, ale nic się nie dzieje. Czeka mnie weekend bez internetu, bardzo niefajnie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Orange Funbox 2.0. Brak dostępu do internetu.

Jest jeszcze żabka otwarta, a tam możesz kupić starter z 15 GB transferu za 5 PLN. To nie stacjonarny, ale zawsze awaryjnie net dalej będzie dostępny Emotikon: Mrugający

 

edit:

zawsze ma pod ręką router i kartę SIM na nieprzewidziane awaryjne sytuacje. Dwie minuty i dostęp do internetu znowu jest Emotikon: Mrugający