Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

@-wojtek tak jak piszesz, szanse minimalne, ale jakbyś kiedyś był w potrzebie, to da się skorzystać, jak wszyscy to wyłączą to kicha, wtedy pomimo że płacisz za net nigdzie poza domem nie skorzystasz z niego, znam takich co cenią sobie darmowe wi fi od Orange, ale to temat na dłuższą dyskusję, ja spasuję.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

Nie do końca chyba rozumiem ideę - jaki interes ma Orange w udostępnianiu tego darmowego wifi?

Anonim

Nie dotyczy

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?


@bluesmanniaknapisał(-a)

Nie do końca chyba rozumiem ideę - jaki interes ma Orange w udostępnianiu tego darmowego wifi?


Są darmowe HotSpot wi-fi od Orange to i routery coś w ten deseń tworzą, idea słuszna i oby tak wszyscy Operatorzy mieli, nie zawsze masz zasięg LTE, niekiedy pakiet danych się kończy czy skończył, wtedy to darmowe wi-fi się przydaje.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?


@Anonimnapisał(-a)

@bluesmanniaknapisał(-a)

Nie do końca chyba rozumiem ideę - jaki interes ma Orange w udostępnianiu tego darmowego wifi?


Są darmowe HotSpot wi-fi od Orange to i routery coś w ten deseń tworzą, idea słuszna i oby tak wszyscy Operatorzy mieli, nie zawsze masz zasięg LTE, niekiedy pakiet danych się kończy czy skończył, wtedy to darmowe wi-fi się przydaje.


Potencjalnie mając zasięg tego routera pewnie jesteś w kontakcie z właścicielem wiec możesz poprosić o hasło do jego wifi normalnego.

Ciężko mi sobie wyobrazić sytuację gdzie masz dostęp do Orange Darmowe wifi a nie masz możliwości połączyć się z normalnym wifi…

Po wtóre - przy obecnych wielkosciach pakietów internetu też cieżko mi sobie wyobrazić że "ci brakuje" 😄 (ale znowuż - mnie miesięcznie wychodzi około 100MB więc w mobile vikings w najnizszym pakiecie już mi się skumulowało 100GB i w sumie nie wiem co z tym zrobić 😉 )

 

Trochę wg potrzeb, ale... mimo wszystko jest jest urządzenie które jest u mnie w domu i fajnie byłoby mieć nad nim jednak kontrolę. To, że teraz wszyskim korporacjom wydaje się, że mogą wszystko (z google na czele) nie znaczy, że to jest OK…

Anonim

Nie dotyczy

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

@-wojtek dziwnie piszesz, jak poza domem jesteś to masz dostęp do swojego routera czy wi-fi? Sąsiad niekoniecznie udostępni ci dane do logowania, wypadek gdzie twój router padnie czy coś innego, jesteś bez netu, jak masz dostęp do darmowego wi-fi to nie jest żle, ale co tam wy wszystko wiecie lepiej, odpuszczam temat, szkoda pisać bo i tak co niektórych nie przekonam do użyteczności darmowego wi-fi, co do LTE to jedni mają nadmiar GB a drudzy nie, niekiedy LTE nie ma w pobliżu, temat rzeka, spierać się nie będę.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

Jeżu kolczasty - ale usługa działa na zasadzie: "masz włączoną możesz używać u innch - nie masz włączonej nie możesz używać". Dlaczego chcesz wymuszać *NA INNYCH* to co Tobie pasuje?

Ja nie mam potrzeby używania DarmowegoOrangeWiFi więc wyłączam u siebie i nie przyłączam się do programu.

Masz chęć partycypacji zostawiasz włączone i używasz.

 

Bo tutaj głównie nie rozbija się o (potencjalną) użyteczność tego tylko o niemożność decydowania czy chcesz czy nie.

EOT

Anonim

Nie dotyczy

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

@-wojtekJaki masz problem zadzwonić do BOK o wyłączenie lub napisać na czacie kiedyś zadzwonić bo nie było możliwości wyłączenia przez Mój Orange i nie było żadnego problemu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 23
  • 8
  • 0

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

Brak uruchamiania domyślnie = 0 minut poświęconych na wyłączanie

Uruchamiane domyślnie i wyklikanie wyłaczenia = 1minuta stracona na wyłączenie

Obecnie = ~1h: szukanie gdzie wyłączyć na orange.pl, czat mówi że trzeba do BOK, jedna rozmowa z bok okolo 15 minut i "tak wylaczymy" (nie wylaczyli), druga rozmowa okolo 25minut - pierwsyz konsultant gardłujacy się, żę absolutniesięniedawyłączyć (po zapytaniu o punkt regulaminu z którego to wynika spuszcza z tonu i grzecznie przełącza do działu technicznego), w dziale technicznym konsultant szuka w orange.pl i nie może znaleźć, finalnie wyłącza ręcznie.

 

Ergo - gigantyczna strata czasu i namolne wciskanie przez orange "usługi", którejś ktoś zwyczajnie może sobie nie życzyć. W poprzednim FB wyłączyłem kilkoma kliknięciami - da się? Da...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?


@Anonimnapisał(-a)

@bluesmanniaknapisał(-a)

Nie do końca chyba rozumiem ideę - jaki interes ma Orange w udostępnianiu tego darmowego wifi?


Są darmowe HotSpot wi-fi od Orange to i routery coś w ten deseń tworzą, idea słuszna i oby tak wszyscy Operatorzy mieli, nie zawsze masz zasięg LTE, niekiedy pakiet danych się kończy czy skończył, wtedy to darmowe wi-fi się przydaje.


Darmowe HotSpoty to dobra reklama Orange, natomiast tutaj słabo widzę jakikolwiek logiczny model biznesowy tej idei, a jak wskazuje ten wątek - może być wręcz przeciwnie, jako antyreklama wnerwiająca większość tych, którzy zorientują się w tym temacie...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange Darmowe wifi - jak wylaczyć ?

Usługa Orange Hotspot (czyli hotspoty w miejscach atrakcyjnych) już dawno została wycofana. Teraz firmom dano w zamian Orange Extra Sygnał lub inne bardziej zaawansowane rozwiązania (funkcjonujące w metrze w Wawie, niektórych centrach handlowych czy kopalni soli w Wieliczce itp). Usługa społecznościowego dzielenia wifi nie powstała w Polsce, to był jakiś projekt całej grupy FT (obecnie Orange), ale to samo było w DT i innych grupach telekomów. W Polsce się nie spotkało się z dobrym PR bo podpinano to na słabych łączach (tym bardziej że na części urządzeń wyłączenie pasma publicznego nie powoduje zwiększenia wcale prędkości), jak i brak nowoczesnych mechanizmów logowania do społecznościowego wifi (zgodność z windodowsem 8+, porządne aplikacje na smartfony). A teraz nawet nie ma planów skutecznego wygaszenia usługi...