Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

A u mnie Orange zamiast poprowadzić światło w swoich listwach, to polecieli po łatwiźnie i wepchnęli się w listwy UPC 😄 A jeden kabel nawet idzie bez listwy na ścianie i co najlepsze, ekipa która odnawiała klatkę lekko go przygipsowała i zamalowała. Fuszera na całego 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Anonim: nie wiem tego, teraz to jeszcze ma status "tajemnica przedsiębiorstwa" więc nikt z Orange co wie tego i tak Ci nie powie.

Na stronach UKE jest mowa tylko o prędkościach 100 i 300. 600 może się zmienić jedynie na terenach nie objętych regulacją. A w jakim mieście mieszkasz jeśli to nie tajemnica?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Heh, u mnie doprowadzony jest swiatlowód na upartego po cichu bez nawet zgód od administracji czy jakis wymaganych planów jako jedyna brama na calej ulicy.

Malo tego wszystkie kable swiatlowodowe do mieszkań idą luzem poprzybijane na haczyki na klatce bez zadnego ich zabezpieczenia w jakies peszle czy listwy,  zrobione na szybko w pare h.

Ale tak czy siak, dobrze ze podlaczyli i wyslali ekipe 🙂 - takze i tak jestem wdzięczny Orange Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Z tego co wiem w razie gdyby jakis kabelek ulegl uszkodzeniu to latwo go zespawac.

 

MarcinF - a Ty dalej licytujesz sie ktorą predkośc wybrać haha no nie rozwalaj systemu, czy wezmiesz 300 czy 600 jeden diabel, przelicz sobie lepiej koszty w skali trwania umowy ile zaoszczedzisz biorąc 300 zamiast 600. No chyba ze lubisz miec satysfakcje z wyzszych cyferek ze masz 600 a nie 300, tylko nawet te 600 jest slabe w kwesti uploadu, takze co mi po takim downloadzie jak go i tak nigdy nie wykorzystam.

Ja mam 100Mbps i nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby brać 300, a co dopiero 600, no chyba ze nie masz co robic z $ 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@-brtk-

Ważne że działa i jest światłowód i nie ważne czy ładnie wygląda czy brzydko 🙂

 

@Piotrekk85

 

Bydgoszcz

 

@PeterMac83

 

Mam teraz niby do 80 ale 30 to jest max i strasznie wolno to działa szczególnie jak ktoś z domowników pobiera ale wiadomo bo to VDSL, chcę żeby to dobrze chodziło bez zamulenia dlatego 300/600 mam już dość męczenia się z niestabilnym wolnym internetem. A i może jeszcze zakupię TV od nich w 4K.

 

A czy ten światłowód to świeci? może głupie pytanie ale czy widać jak idzie po ścianie ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

No tak, bo VDSL jest zalezne od jakosci lini telefonicznych kabli miedzianych itd. zresztą sam wiesz 🙂

Przy świetle bedziesz mial zawsze pelną predkość tu nie ma widelek od do, u mnie opcja 100Mbps uzyskuje realnie zawsze 117-118Mbps.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@PeterMac83

 

I nie ma zamulenia jak coś się pobiera ? ostatnio na ps4 pobierałem z 200GB to internet w laptopie ledwie otwierał strony zamulony strasznie 😞


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 123
  • 105
  • 0

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Jesli na jednym urzadzeniu bedzie lacze maksymalnie obciazone pobieraniem to na drugim urzadzeniu zawsze bedzie internet chodzil duzo gorzej takze to norma, kazde lącze sie zapcha nawet światlowodowe 300 czy 600 jesli bedzie pobieralo na max swoich mozliwosci.

Tak samo jakbyś coś pobieral i przy okazji gral w gre, tez zawsze pingi bardzo wzrosną.

Serwery Playstation są dość wolne w dzialaniu i u mnie nigdy nie jest wykorzystane max predkosci lącza. Takze tam nawet ciezko rozwinąć max predkości lącza 100Mbps a gdzie tu mowa o 300 czy 600Mbps :), no ale jesli u Ciebie max to 30Mbps to moglo tyle iść pobieranie maxem lącza i zarazem nie starczylo juz na internet stąd zapewne mocne zamulenia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

A tam gadasz, ma być dobrze i przy okazji ładnie, po co szpecić klatkę schodową.  300Mb/s ci w zupełności wystarczy, Orange i tak ma slaby routing, więc jak będzie zapchane wyjście na świat to i tak 300 czy 600 nie będzie różnicy, a do ściągania i uploadu opcja 300/30 w zupełności wystarczy.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@-brtk- Wyjścia na Świat mają akurat fajną przepustowość. Mi leci do Stanów Zjednoczonych spokojnie 400-500 Mbit/s.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@-brtk-

Na razie nic nie szpeci i myślę że będzie dobrze 🙂