Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

I tak, i tak. Zależy od adresu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 201
  • 2

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Od tygodnia u mnie inna firma zakłada światłowody i ciekawe czy orange też będzie

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Całe 2 klatki są już w listwach ciekawe czy w przyszłym tygodniu już będą kładli światłowód 🙂


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Anonim Jeżeli to są kwadratowe listwy, to prawdopodobnie będzie najtańsza i najgorsza opcja. Żadnych kabli zaciąganych tam nie będzie, jeżeli nie ma na niektórych piętrach(co drugie chyba) tacek spawów lub skrzyni zapasu włókien na ostatnim piętrze. Monterzy będą odginać te listwy i pchać na sam dół kabel instalacyjny do skrzynki OPP. Po kilku takich odgięciach te listwy mogą nie być już takie ładne.

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Budynek 1 w klatce jest 6 mieszkań i drugi budynek w podwórku też 6 mieszkań i są to dwupiętrowe budynki o tym samym numerze. Budynek tylko 2 ten na podwórku ma piwnicę a mój czyli 1 budynek nie ma i widzę tylko miejsce na skrzynkę z listwy ale jeszcze nie zamontowana. Kabel światłowód musi iść z klatki (budynek 1) tej co nie ma piwnicy czyli od chodnika (ulicy) bo przy wejściu do budynku jest puszka co pokazałem dwie strony wcześniej na zdjęciu i  tu zacznie biec światełko aż do większej puszki (skrzynki) na parterze bo widzę miejsce na takie coś ponieważ listwa jest tam zakończona z wylotem.

 

A co to znaczy tańsza opcja najgorsza ??? światłowód to światłowód przecież.

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Anonim To, że listwa jest zakończona wylotem nic nie znaczy. Po prostu do takich listew z reguły firmy podwykonawcze nie stosują zaślepek. Zostawia się to puste, zakleja akrylem lub zagina pokrywę koryta tak, aby zakryła otwór.

 

Najtańsza i najgorsza znaczy pod kątem montażu. Trzeba użerać się z pchaniem giętkiego włókna do samej piwnicy. Ile razy otworzysz taką listwę bez uszczerbku? Kilka...Zaraz zacznie odpadać, nie będzie się trzymać...ehh...

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Już pisałem że nie ma piwnicy więc na 100% nic w piwnicy nie będzie, a drugi budynek w podwórzu ma piwnicę ale tam żadna listwa nie idzie, to tak wygląda jakby wszystko miało być na klatce skrzynki itp...zresztą co za sens puszczać przez 1 budynek idąc do drugiego do piwnicy by z powrotem lecieć do 1 budynku z światełkiem do mieszkańców

Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

Dziś zamontowali skrzynkę na klatce czyli nic w piwnicy nie będzie i trochę gipsowali gdzie nie gdzie 🙂

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36193
  • 1366

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Anonim https://bip.uke.gov.pl/decyzje/oferty-ramowe/testy-msps/wyniki-testu-zawezenia-marzy,3.html - obstawiam, że do dwóch tyg. będą nowe promocje.
Anonim

Nie dotyczy

Orange światłowód - szczegóły techniczne montażu

@Piotrekk85

Tylko czy lepsze czy gorsze 😞 interesuje mnie 300/600